Bebeklerde karın şişliği

F

Ferda<<<

Forum Okuru
Bebeklerde karın şişliği
Bebeklerde karın şişliği yaşayanlar işte sebepleri ve tedavisi

Merhaba 3,5 aylık bebeğim var ve karnı normalden biraz fazla şiş bu şişlik neden oluyor doktora gitmeli miyim. Bebeğimin karnının şişkinliği ilk defa oluyor .Daha önce böyle bir şişkinliği yoktu karnında bebeğin şişkinliği neden olur sebepleri nedir. Ne yapmam gerekir tedavi yöntemleri nedir doktora gitmem gerekir mi bilgi verir misiniz
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Genellikle bebeklerde karın şişliği hafif düzeyde sağlık sorunu olarak ele alınabilir fakat bebeklerde karın şişliği 24 saatten fazla sürüyorsa , mutlaka bir doktora gitmeniz de fayda var çünkü altında yatan başka bir hastalık olabilir ama genellikle 24 saat içerisinde geçecektir .

Bebeğiniz de normalden biraz daha fazla gaz olduğu için karnı da doğal olarak şişer bu 24 saatte geçecektir . Eğer 24 saat içerisinde geçmeyen bir karın şişliği var ise mutlaka bir doktora gitmeniz gerekir.

Karın şişliği sebepleri genellikle gaz , gluten, bağırsak iltihapları mide rahatsızlıklarından ve aşırı sıvı tüketilmesinden meydana gelir. Bebeklerde genelde çok sıkça gaza bağlı karın şişlikleri oluşur 24 saat içerisinde de geçer eğer geçmezse. Biraz önce saydığım sebepler olma ihtimali vardır onun için doktora gitmeniz gerekir.
 

Benzer İçerikler

Üst