1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  14.814
  Beğenilen Mesajlar:
  1.086
  Ödül Puanları:
  113

  Bebeklerde Kışlık Giyim

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  kışlık çocuk kıyafetleri kışlık bebek kıyafetleri bebek giyim [​IMG] Soğuk hava beraberinde bir dizi problemle geldiği için anneler kış aylarını pek sevmezler. Çocuklar için yağmur ve kar yeni oyun imkânları demek olsa da, anneler hasta olur endişesi ile bu durumdan hoşlanmazlar. Ayrıca hafif, hareketi sınırlamayan yazlık giysilerden sonra kalın üst üste giyilen giysiler, başlıklar, atkılar çocuk tarafından oyun oynamayı zorlaştıran şeyler olarak algılanır. Özellikle de sokağa çıkarken anne ile çocuk arasında küçük çapta giysi savaşları yaşanır. Çocuğunuzu soğuktan koruyup, muhtemel hastalıkları mümkün olduğunca önlemek ve aynı zamanda giyim problemlerini oyuna dönüştürebilmek için birkaç önemli ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor.

  Soğuk hava beraberinde bir dizi problemle geldiği için anneler kış aylarını pek sevmezler. Çocuklar için yağmur ve kar yeni oyun imkânları demek olsa da, anneler hasta olur endişesi ile bu durumdan hoşlanmazlar. Ayrıca hafif, hareketi sınırlamayan yazlık giysilerden sonra kalın üst üste giyilen giysiler, başlıklar, atkılar çocuk tarafından oyun oynamayı zorlaştıran şeyler olarak algılanır. Özellikle de sokağa çıkarken anne ile çocuk arasında küçük çapta giysi savaşları yaşanır. Çocuğunuzu soğuktan koruyup, muhtemel hastalıkları mümkün olduğunca önlemek ve aynı zamanda giyim problemlerini oyuna dönüştürebilmek için birkaç önemli ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor.

  Elbette kış ayları çocukla dışarıda uzun gezintiler yapmak için uygun değildir. Ama kısa gezintiler, alışverişe çıkarken veya işe giderken çocuğunuzu yuvaya bırakmak için kısa süreli de olsa soğukta dolaşmanız gerekebilir.

  Çocuğu kış aylarında nasıl giydirmeli ki, hem soğuktan etkilenmesin ve üşümesin, hem de normal vücut aktivitelerini yaparken terlemesin. Bu konuda annelere önerdiğimiz soğan sistemine göre yani çocuğu kat kat giydirmek. Tek kat çok kalın bir giysi yerine daha ince bir yapıda birkaç kat giysi soğuk havaya karşı daha iyi bir yalıtkanlık sağlarken, gerektiğinde de çıkarılarak çocuğun vücut ısısının aşırı artması engellenir.

  Örnek bir giydirme biçimi olarak şu önerilebilir; en alta uzun bir iç çamaşırı, ardından boğazlı veya dik yakalı bir kazak (bu kazak çocuğun paltosunu önü açıldığında bile boynunu sıcak tutacaktır) bunun üstüne belki bir süveter, kalın bir pantolon ve palto. Özellikle karda oynamayı seven çocuklar için ideal bir formül. Burada dikkat edilmesi gereken bazı çocukların yün ve benzeri maddelere karşı aşırı hassas olduğudur. Yün ısıtıcıdır ama hassas ciltleri tahriş edebilir. Bunun için çocuğun cildine doğrudan temas eden kıyafetlerin %100 pamuklu olmasına özen gösterin.

  Dışarıda hava sıcaklığı eksili derecelere yaklaşıyorsa çocuğunuz için gerekli olan kıyafetlerin başında bir başlık gelmelidir. Çünkü vücut ısısının çok büyük bir bölümü çıplak baş yoluyla kaybedilir. Ayrıca boyun bölgesi de önemli bir ısı kaybetme alanıdır. Soğuk hava ve sert rüzgâra maruz kalan çocukların yanakları, burunları, kulakları ilk üşüyen ve donma tehlikesine karşı en duyarlı olan bölgeler arasındadır.

  Bu yüzden bir başlık çocuğu soğuğa karşı koruyacak önemli bir giysidir. Çocuklar başlık takmaya çoğunlukla direnç gösterirler. Bu yüzden onu rahatsız etmeyecek bir başlık seçmeye özen gösterin. Hatta dışarıya çıkarken siz de bir başlık takarsanız çocuğunuzu daha rahat ikna edebilirsiniz. Başı, boynu, kulakları ve yüzün bir kısmını kaplayan çocuklar için özel dizayn edilen başlıklar, sizi ayrıca bir kulaklık ve atkı takmak külfetinden ve savaşından kurtaracaktır. Böyle modelleri birçok çocuk giyim mağazasında bulabilirsiniz. Yine de çok rüzgârlı havalarda çocuğunuzu fazla dışarıda bırakmamaya ve rüzgârın doğrudan yüzüne çarpmamasına dikkat etmelisiniz.
  Dr.Şükrü Cido

   
 2. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre
  Cevap: Bebeklerde Kışlık Giyim

  emegine sgalik tskler
   
Bebeklerde Kışlık Giyim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İnsan gelişiminde basamaklar, bebeklikten bilgeliğe giden yol

  İnsan gelişiminde basamaklar, bebeklikten bilgeliğe giden yol

  Erik H.Erikson (1902-1994) bir Alman psikanalist olup, Viyana Psikanaliz Enstitüsünde egitimini tamamlamıştır. Amerika’ya gelerek Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi ve daha sonra da Yale Üniversitesi Psikiyatri bölümlerinde çalışmıştır. Sonrasında Kaliforniya Üniversitesinde çalışmalarını sürdürmüştür. En buyuk yapıtı olan ‘çocukluk çağı ve toplum’ bu dönemde,1950 yılında yayınlanmıştır. Bu...
 2. bebekler için Kışlık Hırka Modelleri

  bebekler için Kışlık Hırka Modelleri

  kışlık hırka modelleri
 3. Kilolu bebeklerin sayısı git gide artıyor

  Kilolu bebeklerin sayısı git gide artıyor

  40'lı yaşlarda hamile kalan anne adaylarının 4 kilo ve üzeri bebek dünyaya getirme oranı artıyor. Yaş ilerledikçe annenin sağlığında ortaya çıkan bazı riskler, bebeklerin iri olmasına neden olabiliyormuş anne adayları... Birçok kadın 40'lı yaşlarda ilk kez anne oluyor. Bu yaşlarda, halk arasında 'tosuncuk' denilen, 4 kilo ve üzeri bebek dünyaya getirme oranı da artıyor. International...
 4. Kışlık Kombinler

  Kışlık Kombinler

  kışlık elbise modelleri 2012 çizme modelleri 2012 elbise modelleri kombinler resimleri hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar sonbahara adım attık sanırım melekler yazdan kalma günleri hala yaşıyor olsakta artık sonbahar mevsiminde olduğumuz şu günlerde çizme ve botlar artık saklandıkları yerlerden çıktılar. Şemsiyelerimiz artık yanımızdan ayırmasak çok doğru olur öğle değil mi :D:D...
 5. giyim

  giyim

  dar kotun üstüne ne giyilir??? :)
Etiketler:

Sayfayı Paylaş