Bebeklerde Saç Dökülmesi ne zaman başlar

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bebeklerde Saç Dökülmesi ne zaman başlar
bebeklerde saç dökülmesi,bebeğimin saçı dökülüyor ne zaman biter,bebeğin saç dökülmesi ne zaman durur,bebeklerde saç dökülmesi hakkında bilgilers.jpg


Doğumdan hemen sonra hormon seviyeleri olması gereken düzeye düşmeye başlar ve bu surada bebeğinizin sahip olduğu saç büyümesi durur.
Bu durum endişe edilecek bir durum değildir. Çünkü bu durumbebeğinizin saçlarının tekrar büyümeyeceği anlamı taşımıyor. Bebeklerde saç dökülmesi nedeni ise büyümesi duran ve zayıflayan saçların altından geçen sağlıklı ve güçlü saçların baskısı ile dökülür.
Bu süre zarfı boyunca bebeğinizin saçları düzensiz olabilir. Hatta yer yer kellik bile görülebilir. Yukarıda yazdığımız gibi endişe etmemenizi öneriyoruz. Zamanla sağlıklı ve güçlü saçlar yerlerini alacaktır.
Dökülmeden sonra çıkan saçların farklı renk veya biçimde olması normal bir durum olarak kabul edilir. Siyah ve düz saçlı olarak doğan bir bebek yeni saçlarıyla kumral ve dalgalı saçlara sahip olabilmektedir.
Bebek sürekli yattığından dolayı başının yastıkla temas eden noktalarda ki saç dökülmesi diğer yerlere göre daha fazla olabilir. Bu durum ise bebeğin hareket etmeye ve ayağa kalkmaya başlamasıyla kendi kendine kaybolan bir durumdur.
Özetle bebeklerde saç dökülmesi doğal bir durumdur. Bu süreçte bir anormallik farkederseniz, yani doğumdan ilk 6 ay sonrası halen bebeğinizin saçları dökülmeye devam ediyorsa mutlaka alanında uzman bir hekimden yardım almalısınız. Bu durum tıbbi ya da beslenmeyle ilgili bir durum olabilir.
 
Üst