Bebeklerde sarılık evde nasıl geçer

S

Sandrema

Forum Okuru
Bebeklerde sarılık evde nasıl geçer
Bebeklerde sarılık evde nasıl geçer kadınlar kulübü

Mrb benim bebişim doğumdan sonra sarılık oldu hastanede küvez gibi birşeye koydular ve üzerinde bir ışık yanıyor gözleri zarar görmesin diye de gözlerini bantladılar yavrumun çocuğum adeta eziyet çekiyor o bantları çıkarmak tekrar bantlamak canınıyakıyor . Eve çıkarsak evde sarılığı geçirecek bir tedavi yötemi yok mu neler yapılabilir bebişimle artık eve çıkmak istiyorum

Hayatım sen bebekten bahsediyorsun. Genelde yeni doğan bebeklerde bu doğum süreciyle birlikte sarılık oluyor. Hatta eskiler şekerli su verin geçer diyorlardı zamanla da geçer diyorlardı da eskiler artık eskide kaldı. Evde sarılığı geçirmek için, atadan dededen yöntem kullanmak mı kaldı şekerim. Lütfen doktorunuzu dinleyin onların yapacağı tedaviyi uygulayın olsun büyüyünce unutacaktır bu acılarını. Annesiniz canınız yanıyor anlıyorum ama lütfen biraz sakin ve aklı selim düşünün hastanede kalın. Geçmiş olsun.

Bebeklerde sarılık, bebeğin karaciğerinde bulunan bir enzimin eksikliğinden kaynaklanır. Bu enzim, vücutta bulunan bilirubin adlı maddenin parçalanmasını sağlar ve eksikliğinde bilirubin vücutta birikir. Bu birikim sonucunda bebeğin cilt ve gözleri sarı renk alır.

Bebeklerde sarılık, genellikle bebeğin doğumundan hemen sonra ortaya çıkar ve bebeğin yaşına göre değişen bir süre içerisinde geçer. Bebeklerde sarılık, genellikle doğumdan 2-3 hafta sonra geçer ve bu süreçte doktorunuzun önerilerine uyarak bebeğinizi takip ederek sarılığın seyri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bebeklerde sarılık, doktorunuz tarafından takip edilmesi gereken bir durumdur. Doktorunuz, bebeğinizin sarılığının seyrini izleyerek gerekirse tedavi edici önlemler alabilir.

Bebeğinizin sarılığının geçmesi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Bebeğinizi sık sık emzirin. Bebeklerde sarılık, sık sık emzirme ile hafifletilebilir ve sarılık hızla geçebilir. Bebeğinizin emzirilmesi, vücutta birikmiş olan bilirubini parçalayarak vücuttan atılmasına yardımcı olur.
  2. Bebeğinizi doğru pozisyona yatırın. Bebeğinizi yatırırken, başının altına hafif bir yastık koyarak bebeğinizin burun deliklerini açık tutun. Bu, bebeğinizin daha rahat nefes almasını sağlar ve sarılık hızla geçebilir.
  3. Bebeğinizi doğru ısıtın. Bebeğinizin vücudu, doğumdan hemen sonra soğuk algınlığına karşı daha duyarlı hale gelir. Bu nedenle, bebeğinizin vücudunu ısıtmak için bebeğinizin yanına bir ısıtıcı koyabilirsiniz.

Geri