Bebeklere 1 yaş öncesi yasak besinler

G

Gülşen1919

Forum Okuru
Bebeklere 1 yaş öncesi yasak besinler
Bebeklere 1 yaş öncesi yasak besinler hangileri hepsi burada

Merhaba

9 aylık bebeğime nelerin yasak olduğunu tam olarak bilmek istiyorum 1 yaşından önce verilmemesi gereken besinler hangileri yani 1 yaş öncesi yasak besinler hangileridir onları bilmek istiyorum. Oo kadar çok farklı farklı bilgiler veriliyor ki bir yerde şunu verebilirsiniz derken diğer yerde kesinlikle vermeyin diyorlar neye inanacağımızı şaşırdık. 1 yaş öncesi yasak besinler hangileri yazar mısınız

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam

gerçekten çok önemli bir soru sormuşsun bu konuda bilgili bilgisiz birçok insan bir sürü saçma sapan çok sakıncalı şeyler yazıyorlar Hatta geçen gün bir sitede okudum 6 aylık bebeğe polen vermekten bahsediyorlar polen ki yetişkinlere dahi dikkatli verilmesi gereken bir besin kaynağı.

1 yaşından önce kesinlikle bebeklere aşağıda sıralayacağım besinler verilmemelidir

• Bal
  • tuz böbreklere hasar verir ve obeziteye neden olur
  • inek sütü
  • şeker bebekte metabolik rahatsızlıklara sebep olur
  • salam sosis sucuk gibi hazır yiyecekler hepsi kimyasal zararlı içerik Barındırır
  • doğal olmayan meyve suları yani katkılı koruma katkıları olan şeker ilavesi olan vesaire.
  • çilek birçok bebekte alerji oluşturabilir
  • çay Demir emilimini bloke eder kansızlık oluşturabilir
  • deniz ürünleri ağır metal ve civa içerebilir bebeğe çok zarar verebilir
  • kivi alerji Yapması çok yüksektir
  • bakla, domates alerji Yapması çok yüksektir
  • konserveler ve paketlenmiş hazır gıdalar hepsi zararlı katkı maddesi içerir
  • kafein içeren bütün içecekler böbreklere zarar verir böbrek hasarlarına neden olur
  • hazır yoğurt koruyucu maddeleri içerir bebeğe zarar verir
  • Koruyucu madde içeren katkı içeren hazır bütün yiyecekler

Yukarıda saymaya çalıştığım yiyecekleri özellikle ve özellikle 1 yaş öncesi bebeklere asla ve asla verilmemelidir

Geri