Bebeklere balık ne zaman verilir

M

Meltem99911

Forum Okuru
Bebeklere balık ne zaman verilir
Bebeklere balık ne zaman verilir en az kaç aylık olmalı

Merhaba

bebeğim 7.5 aylık anne sütü , mama ve ek gıda ile besliyorum. Bebeğime balık verebilir miyim ezip iyice püre yapıp vermek istiyorum anne sütü ile beslerken herhangibir sorun olur mu bir de 7.5 aylıkken verebilirmiyim bir sakıncası var mı aynı gün anne sütü ve diğer öğünde balık verebilir miyim herhangi bir sıkıntı olur mu

Merhaba Meltem

Balık omega 3 olarak zengin bir yiyecektir bebeğin zihinsel gelişimi için önemlidir. Balık yedirmeyi düşünüyorsan yedirebilirsin uzmanlar 7-8 aylıkken bebeğe balık yedirebileceğimiz söylüyorlar ama yine de doktorunuza da danışın derim. Anne sütü ile beslendiği halde balık da vermek aynı gün içerisin de herhangibir sakıncası yoktur ama balık seçerken seçtiğin balığın dip balığı olmamasına dikkat etmelisin dip mbalıklarında ve bazı balık cinslerin de ağır mealler ve civa olduğundan bebeğe zararlıdır. Ayrıca bebeğe yedireceğin balığın taze olmasına da mutlaka dikkat etmelisin balık taze olduktan sonra aynı gün içerisin de anne sütü de vermen de bir sakınca yok. Bazı uzmanlar balığı 1 aşından önce vermeyin bazıları ise 7-8 aylıkken verebilirsiniz diyor bana kalırsa verilebilir ama ilk verilirken çok miktarda değil az verilmesinde fayda var azar azar bebeğin sindirim sistemi alıştırılmalı hemen ilk kez verilirken karnı balıkla doyurulmamalı.

Ayrıca detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.

Geri