Bebekleri Çabuk Konuşturan Öneriler

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Bebekleri Çabuk Konuşturan Öneriler
bebekleri konuşturma
Uzmanlara göre, bebekler ikinci aydan itibaren bazı sesler çıkarmaya başlıyor. Zamanla bebeklerin çıkardığı sesin farkına varmaya başladığını ve bundan dolayı mutlu olduklarını ifade eden uzmanlar, bu dönemde bebeklerle konuşmanın sağlıklı gelişmeleri açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor.

İşte konuşmayı hızlandıracak öneriler!

  • Anne ve babalar, bazı sesler çıkarmaya başlayan bebekleriyle konuşmalıdır.
  • İkinci aydan itibaren kendisi ile sürekli konuşulan bebek, konuşmayı daha kolay ve çabuk öğrenir. Ancak çok sayıda kişi bebeklerle onun diliyle konuşmaya, ilginç sesler çıkarmaya çalışır.
  • Bebek açısından anlaşılmayan bu tür seslerin bir fayda sağlaması imkansızdır. Bunun yerine normal şekilde konuşmak, sohbet etmek bebek için daha yararlı olur.
  • Özellikle sürekli bebekle birlikte olan annenin iletişim kurması, çocuğun ruhsal açıdan gelişmesi üzerinde olumlu etki yapar. Konuşma deyip geçmemeli. Bu durum çocuğun ilerleyen yaşlarda daha girişken bir kişilik kazanmasında önemli rol oynar, hayatında başarılı olmasını sağlar.

alıntı
 
Ce: Bebekleri Çabuk Konuşturan Öneriler

evet benim oğlum 9 aylık ve onunla sohbet ettiğim zaman yüzünden çok hoşuna gittiği belli oluyor ve oda konuşmaya çalışıyor çok zevkli:)
 
Ce: Bebekleri Çabuk Konuşturan Öneriler

paylaşım için teşekkürler canım
 
Geri
Üst