Bebeklerin saçını ne zaman kesmek uygun olur?

• Konbuyu başlatan İslimuuu
  • Başlangıç tarihi
İ

İslimuuu

Forum Okuru
Bebeklerin saçını ne zaman kesmek uygun olur?

Bebeklerin saçı ne zaman kesilir melek kadınlar kulübü bebeklerin saçı nasıl kesilir forum'da.​

Bebeğim 1 yaşında ve hiç saçını kestirmedim. Bebeklerin saçı ne zaman kesilir ne zaman uygundur acaba? Bir de şey diyorlar bebeklerin saçı gürleşşin diye sıfıra vurmak lazım derler o ne kadar doğru acaba? Bebeklerin saçı sıfıra vurulmalı mi vurmak sakıncalı olur mu yani? Ben evde kesmeye çalışsam acaba becerir miyim? Zarar da vermek istemiyorum ya da sizce 1 yaş bebekler için saç kesimi erken mi daha ertelemek gerekir mi bunu? Çocuğum erkek olduğu için kız olsa umursamam ama kestirmek istedim.

images (3).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Bebekler ilk doğduğu zaman saçları çok cansız olur ama sonradan kazitip sıfıra vurmak da saçların aslında gurlesmesini sağlamaz bu genetik bir durumdur. Bebeklerde 1 yaşına kadar bıngıldak yumuşak olduğu için kesinlikle 1 yaşından önce saç kesimi yapmamanızı öneririm. Ama şunu da tekrarlayalım ki saçları sıfıra vurdugunuz zaman gurlesme olmaz bu bebeğinizin saç tipi ile alakalı bir durumdur.

"Bebeklerin saçı ne zaman kesilir?"​

Dediğimiz gibi ilk 1 yıl bebeklerin saçını kesmemek iyidir. İlk 6 ay bebeğin saclari zaten dökülür bu sebeple hem de bıngıldak daha yumuşak olacağından 1 yaşından önce kesmemeniz onerilir. Bebeklerde saç dökülmesi konusunda dilerseniz doktorunuza da bir danışabilirsiniz. Bebeklerde konak durumu olabiliyor bu durum neden olur? "Bebeklerde konak neden olur nasıl temizlenir" bu yazımızı incelemek için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Geri