Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Bebekleriniz İçin Fermuarlı Hırka Örneği

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü fermuarlı hırka örgü bebek hırkası
  fermuarlı bebek hırkası  Küçük yakışıklılarınız ve prensesleriniz için çok şık bir hırka örneği paylaşıyoruz melekler :) İki renk örülen bu şirin hırkanın önünde küçük bir de yelkenli işlemesi var. Şimdi geçelim bu güzel fermuarlı hırkanın yapılışına;


  Beden: 1-2 yaş. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.

  Malzemeler: El Örgü ipliği (%100 Pamuk)
  Yaklaşık 200 gr. Mavi
  Yaklaşık 200 gr. Krem
  Yaklaşık 20 gr. K. Mavi
  Yaklaşık 20 gr. Kırmızı
  4 numara 1 çift örgü şişi

  Kullanılan örgüler:
  1/1 lastik - Düz örgü - Çift lastik

  Ölçü: 20 ilmek - 25 sıra 10 cm eşittir.


  < Konu Resmi..>  UYGULAMA
  Arka: Mavi örgü ipliği ile örgü şişine 64(68) ilmek atarak, 6 sıra 1/1 lastik örün. 7. sıradan İtibaren mavi örgü ipliği ile 40(46) sıra düz örgü örün. Devamında sırasıyla, 2 sıra krem, 2 sıra mavi. 16(18) sıra krem, 2 sıra mavi, 2 sıra krem ve 14 sıra mavi örgü İpliği ile düz örgü örün.
  Bu arada örgü boyu 1/1 lastikten İtibaren 29 cm. 72 sıra (32 cm. 80 sıra) olduğu zaman arka yaka için örgü ortasından. 20 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı keserek örün. kalan 18(20) İlmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak, beklemede olan sağ tarafı da örün.

  Sol Ön: (Giyildiği zaman) Mavi örgü ipliği ile örgü şişine 34(36) ilmek atarak, 6 sıra 1/1 lastik örün. 7. sıradan itibaren mavi örgü İpliği İle 40(46) sıra düz örgü örün. Devamında sırasıyla, 2 sıra krem, 2 sıra mavi, 16(18) sıra krem, 2 sıra mavi, 2 sıra krem ve 14 sıra mavi örgü İpliği İle düz örgü örün. Bu arada örgü boyu 1/1 lastikten, 28 cm. 70 sıra (31 cm. 78 sıra) olduğu zaman ön yaka İçin, ön ortasından her 2. sırada sırasıyla 6-5-3 ve 2 İlmek keserek örün. Kalan 18(20) İlmeği bir kerede kesin.

  Sag Ön: Sol önde uygulanan işlemleri ters uygulayarak örün.

  Kol: ikisi de aynı şekilde, mavi örgü ipliği ile örülecek. Örgü şişine 40(44) İlmek atarak. 8 sıra düz örfgü örün. 9. sıradan İtibaren kol şeklini verebilmek İçin iki kenardan her 4. sırada 10 kere 1 İlmek, arttırarak, 48(54) sıra düz örgü örün. ilmekleri bir kerede kesin.

  < Konu Resmi..>


  Bitirme:
  Örgü parçalarını ölçüleriyle sabltleyip, nemli bezle örterek kurumaya bırakın.
  Omuzları blrleştlrin. Kolları yerlerine takın. Kol alt ve yan dikişleri birleştiriri. Yaka bantı için yaka kenarından, mavi örgü ipliği İle eşit aralıklarda, sağ önden 22, arkadan 34 ve sol önden 22 İlmek alarak, örgü şişine geçirin. Toplam 78 ilmek üzerinden 3 sıra ters örgü ve 6 sıra 1/1 lastik örerek İlmekleri bir kerede kesin. Ön ortasında, etek ucundan yaka başlama noktasına kadar, fermuarı gizli dikiş ile tutturun. Sol önde krem örgü uzıırinn ma ; orgu İpliği ile. hırka sahibinin İsım ve soyisim baş harflerini, basit nakış iğne teknikleri İle İşleyin. Arkada ve sağ önde etek ucundaki mavi örgü üzerine, modelde olduğu gibi verilen renkleri kullanarak, basit nakış İğne teknikleri ile yelken motifini işleyin.

  Bere: Mavi örgü ipliği ile örgü şişine 96(100) ilmek atarak. 2 sıra çift lastik örün. 3. sıradan itibaren 4 sıra krem ve 2 sıra mavi örgü ipliği ile çift lastik örün. Devamında krem örgü ipliği İle 28(30) sıra düz örgü örün. 29.(31,) sırada bere tepesini daraltabilmek İçin, krem örgü İpliği ile. eşit aralıklarda 8 adet İlmek eksilterek, düz örgü örün. Sonraki her 2. sırada aynı noktalardan 7 kere 1 er ilmek eksilterek düz örün. ilmek eksiltme işlemi tamamlandığı zaman orgu ilmek eksiltme noktasından itibarin 16 sıra ve şişte 32(36) ilmek olacaktır. 17. sırada 2 İlmeği 1 ilmek düz örerek sırayı tamamlayın. Kalan 16(18) ilmeği açık olarak şişten çıkarın. Tığ yardımı ile açık ilmeklerin içinden örgü İpliğini geçirin, ilmekleri toplayarak İpliği sabitleyin. Bere arka rotasını gizli dikiş İle birleştirin.


   
Bebekleriniz İçin Fermuarlı Hırka Örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebekler için Kışlık Hırka Modelleri

  bebekler için Kışlık Hırka Modelleri

  kışlık hırka modelleri
 2. bebekler için hırka takım örgü modelleri

  bebekler için hırka takım örgü modelleri

  bebekler için hırka takım örgü modelleri Kış ayların da bebekler için çok kullanışlı bir model olan hırka takım modelleri kız ve erkek bebekler için değişik renk ve tasarımlardan oluşuyor. Farklı modeller ile takım olarak tercih ettiğiniz hırka takımlarını oğlunuz yada kızınız için takım halin de kullanabilirsiniz. Sizlere fikir olması açısından en güzel kız ve erkek bebekler için hırka...
 3. Fermuarlı hırka modeli yapılışıyla...

  Fermuarlı hırka modeli yapılışıyla...

  fermuarlı erkek hırkası fermuarlı bebek hırkası hırka modelleri erkek hırka yapılışı modelleri ve yapılışları yapılışı: 6 numaralı şişimizle 240 ilmek atarak 2/2 lastik başlayalım örgümüzü yaka kısmından eteğe doğru öreceğiz 28cm sonra örgümüzü 3 parçaya ayırırken aynı zamanda kol evimiz için 10 ilmek keselim 72 ilmek sağ ön +10ilmek kol evi +72 ilmek sol ön kol evi uzunluğumuz 16 cm olduğun...
 4. Bebeklerinize Mor Hırka Örneği

  Bebeklerinize Mor Hırka Örneği

  Mor Bebek Hırkası örgü bebek hırka modeli mor bebek hırkası örneği Minik kızınız için öreceğiniz bu şık mor hırka ile kendiniz gibi kızınız da modanın bir ucundan tutmuş olacak melekler :) Vereceğimiz ölçüler 12-20 aylık cici kızlar için :tik: Malzemeler : 2×100 gr mor yün Şiş No : 5,5 Yapılışı : (12-20 aylık) Etek Kısmı İçin : 114 ilmekle başlayarak 3 sıra haraşo örün. Sonraki...

Sayfayı Paylaş