Bebişnizin saçlarını kestirmekte zorlanıyorsanız müjde...

mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Bebişnizin saçlarını kestirmekte zorlanıyorsanız müjde...
rüyada saç kestirmemek
Henüz bir yaşına yeni girmiş bebeğinin iki tutam saçını kestirmek için üç saat uğraştığını anlatan anne-babalara müjdeli bir haberimiz var. Onları ağlatmadan saçını kesecek uzman kuaförler şimdilik belirli yerlerde hizmet verseler de giderek yaygınlaşıyor. Çocukların saçlarını kestirmek deveye hendek atlatmaktan zordur. Daha bir yaşındaki bebeğinin iki tutam saçını kestirmek için üç saat uğraştığını anlatan anne-babalara çok rastlamışsınızdır. Fakat artık aileleri bu çileden kurtaran, çocuklara saç kestirirken eğlenceli vakit geçirten bebek kuaförleri var. Bu kuaförler, kadın/erkek kuaförleri gibi yalnızca çocuklar konusunda ihtisaslaşıyor. Zira çocuk kuaförü dediğin pedagojiden, psikolojiden ve de akrobatik hareketlerden anlayacak. Öyle balonu tıraş etmekle iş bitmiyor!
Çocuk kuaförlerinin dükkanları, yetişkin kuaförlerinden farklı bir ortama sahip. Bir kere salonda mutlaka birbirinden ilgi çekici oyuncaklar olmalı. Bunun için berber koltuğunun yerinde oyuncak bir direksiyon ya da araba var. Bir de çizgi film yayınlanan bir televizyon. 10 yıldır çocuk kuaförlüğü yapan Hakan Karakuş'a göre, kuaförün çocuğa saçını kesmesi gerektiğini anlayacağı dilde söylemesi, izin alması gerekiyor. İşte o zaman çocuk korkmuyor. Bir de kuaförlerin çocukları sevmesi ve sabırlı olması gerekli.
Peki çocuklar neden saçını kestirmekten korkuyor? Bu sorunun cevabını Karakuş veriyor: "Çocuklar aslında saç kestirmekten korkmuyor. Öncelikle berber ya da kuaförlerin ortamından korkuyor. Kalabalıktan korkuyor. Bir de, 0-3 yaş çocuklar kafalarına ellettirmeyi sevmiyor. Özellikle kulaklarının arkalarına dokunulduğu an rahatsız oluyorlar. Bu konuda tikleri var. Yine çocuklar, 'kesme' lafından ve makastan çok korkuyor. Çünkü anneleri makası ellerine aldığında telaşla onlara 'tehlikeli' uyarısı yapıyor." Karakuş'un annelere bir de uyarısı var: "Kız çocuklarınızın saçlarını bebekliklerinden itibaren lastik tokalarla sıkı sıkıya bağlamayın! Bağlarsanız bölgesel kellik oluşabilir. Saçını toplamak istediğinizde kenarları bezli tokaları tercih edin."
alıntı
 
*jellibon*

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
Cevap: Bebişnizin saçlarını kestirmekte zorlanıyorsanız müjde...

süpermiş emeğine sağlık canım malesef bir çocuğum henüz yok
 
ışılsu

ışılsu

Yeni Üye
Üye
çok güzel ya oğlumda çok ağlardı daha yeni alıştı
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
KızılÖtesi
Cevaplar
1
Görüntüleme
980
şahmaran
şahmaran
mislinay
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
*jellibon*
*jellibon*
ışılsu
Cevaplar
2
Görüntüleme
593
temmuz
temmuz
Üst