1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  becerikli ve herşeyi bilen kadın erkeği tembel yapıyor

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  herşeyi bilen kadın herşeyi bilen erkek kadın adam beyni beyin
  Her şeyin mükemmel olmasını istediğiniz için hepsini siz yapıyor olabilirsiniz ama belki de ona daha fazla iş yaptırmanın zamanı gelmiştir...


  Lowa State Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma sonucunda; kadınlar, kimsenin onay vermediği konularda idari kararlar alırken, daha fazla enerji harcadığı belirlendi.

  Çünkü genellikle erkekler fark etmeden neyin temizlenmesi, neyin tamir edilmesi ve neyin planlanması gerektiğini kadınlar görüyor ve işlerini daha düzgün yapabilmek için daha çok çaba gösteriyor. Bu arada erkekler ise işi daha ağırdan almayı tercih ediyor.

  Princeton Üniversitesi araştırmasına göre; bir gün içinde erkekler, eğlenceye kadınlardan 90 dakika daha fazla zaman harcıyor. Pensilvanya Üniversitesi araştırmaları da erkeklerin **** konusunda kadınlardan daha mutlu olduğunu doğruluyor.
  'Stop Spoiling That Man' (Şu Adamı Şımartmayı Kesin) kitabının yazarı Psikolog John Arden, kadınların genellikle partnerleri onları sadece izlerken; kendilerinin daha çok koşuşturmasından şikayetçi olduklarını belirtiyor. Bu, erkek arkadaşınıza yaptığınız ikinci akşam yemeğinden ya da ilk hafta sonu tatili planınızdan sonra başlayan bir döngü.

  'Meeting Your Match' (Eşinizle Tanışma) kitabının yazarı Jackie Black ise ilişkide bir kişi daha fazla görev almaya başladığı zaman, çiftler aktifleşme davranışıyla birbirlerine bağlanıp, otomatikman partnerlerden birinin pasifize olmasına neden olur diyor ve ilave ediyor: "Kadınlar genelde daha aktif, çünkü ihtiyaçlarının tamamen karşılanabileceğine ya inanmıyor ya da güvenmiyorlar."

  Döngüyü kırmanın tek yolu: Her şeyi kendiniz yapmaktan vazgeçin! İşte birlikte olduğunuz erkeğe daha fazla sorumluluk yükleyebilmeniz için bir kaç tavsiye; böylece siz de biraz rahatlayabilirsiniz.


  Çiftli randevular


  'The Female Brain' (Kadın Beyni) kitabının yazarı Louann Brizendin’e göre bunu yapmanın nedeni; kadınların arkadaşlarıyla beraber vakit geçirmekten çok keyif alması. Çünkü sohbet, beynimizdeki mutluluk merkezini harekete geçirip, dopaminle oksitosin hormonu salınımını tetikliyor. Bu, sekse verdiğimiz beyinsel tepkiden biraz farklı...

  Erkekler neden yapmaz? Manchester Üniversitesi’nin 2007 yılında yaptığı araştırma sonucuna göre; erkekler, bu konuda kadınlardan daha hesapçı. Bunda testosteron hormonunu suçlayabilirsiniz. Çünkü bu yüksek seviyeli hormon, erkekleri duygusal destek arayan bir varlıktan çok; rekabetçi bir varlığa dönüştürüyor.  Çözüm nedir:
  'Trading Places' (Yerleri Değiştirmek) kitabının yazarı Les Parrot bir çözüm yaratın; örneğin testosteronu dizginlemek için arkadaşlarla yapılabilecek rekabete dayalı aktiviteler bulun diyor. Bir sonraki davetinizde herkesi atış havuzunun etrafına toplayın, tenis oynayın ya da evde bir poker masası oluşturun. Partneriniz çok geçmeden çiftli buluşmalar için size yalvarmaya başlayacak.

  Alan koruma

  Dışarı adımınızı attığınız an, yabani otları ve yere düşmüş çiçekleri erkeğinizden önce fark edersiniz. Yapılan çeşitli araştırmalar ve testler, yeri değiştirilen veya değişen nesneleri fark etme konusunda, kadınların erkeklerden daha yüksek bir performans sergilediğini gösteriyor.

  Erkekler neden yapmaz? Les Parrot, baştan beri erkekler, çevrelerine karşı daha az duyarlıdır diyor ve hemen bir yanlış anlamayı düzeltiyor: "Erkeğiniz, yerdeki yaprakları görmezden gelmiyor; onları gerçekten görmüyor."

  Çözüm nedir: 'Marriage, a History' (Evlilik, bir Tarih) kitabının yazarı Stephanie Cootz, eğer çevreniz bir stres kaynağıysa, etrafınıza tekrar bakmanızın zamanı gelmiştir diyor. O halde ya komşularınızı etkileme baskısından kurtulun ya da annenizin standartlarıyla yaşayın. Belki egzotik çiçeklerinizi solmayan çalılar ya da bir parça çimenle değiştirmenin zamanı gelmiştir. ‘The Lazy Husband’ (Tembel Koca) kitabının yazarı Joshua Coleman, ebetteki her yeşil şey, bakım gerektirir. İşte bu yüzden zeki kadınlar, güç gerektiren işleri erkeklere verirler diyor.
  Erkekler, kendilerini hareket halinde görmek için sabırsızlardır. Bahçeye pin-pon sahası büyüklüğünde bir çim biçme makinesi almanın saçma olduğunu düşünebilirsiniz ama bu daha çok boş vakit için gerekliyse, kesinlikle buna değer.


   
becerikli ve herşeyi bilen kadın erkeği tembel yapıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Denklemlerle kadın ve erkek

  Denklemlerle kadın ve erkek

  AŞK ARİTMETİGİ * Akıllı erkek + Akıllı kadın = aşk * Akıllı erkek + Aptal kadın = ilişki * Aptal erkek + Akıllı kadın = evlilik * Aptal erkek + Aptal kadın = hamilelik OFIS ARİTMETİGİ * Akıllı patron + Akıllı eleman = kar * Akıllı patron + Aptal eleman = üretim * Aptal patron + Akıllı eleman = terfi * Aptal patron + Aptal eleman = fazla mesai ALISVERIS ARİTMETİGİ * Bir erkek kendisine...
 2. kadın ve erkek...

  kadın ve erkek...

  sikilmemiş am nasıl olur am nasıl sikilmeli Başından büyük bir aşk geçmemiş her kadın için bu bir eksikliktir; Başından büyük bir aşk geçmiş her erkek için ise bu bir fazlalıktır. Erkeğin hayatında belki bir aşka yer vardır. Kadının ise aşkında belki bir hayata... Erkekler deli gibi aşık olurlar, zamanla akıllanırlar. Kadınlar ise akilli gibi aşık olurlar, zamanla delirirler. Aşk, kadını...
 3. ---------Kadın ve Erkeğin aşkı----------

  ---------Kadın ve Erkeğin aşkı----------

  Kadın ve Erkeğin aşkı Başından büyük bir aşk geçmemiş her kadın için, bu bir eksikliktir; Başından büyük bir aşk geçmiş her erkek için ise, bu bir fazlalıktır. Erkeğin hayatında belki bir aşka yer vardır. Kadının ise aşkında belki bir hayata... Erkekler deli gibi aşık olurlar, zamanla akıllanırlar. Kadınlar ise akıllı gibi aşık olurlar, zamanla delirirler. Aşk, kadını ve erkeği...
 4. Herşeyi Bilen Kadın

  Herşeyi Bilen Kadın

  herşeyi bilen fal herşeyi bilen kadın fal falcı kadın oyunu bakıyor kahve falı Bakın bakalım bilecek mi :) Her şeyi Bilen Kadın
 5. "Bir Kadın Bir Erkek" Final Yapıyor!

  "Bir Kadın Bir Erkek" Final Yapıyor!

  bir kadın bir erkek, bir kadın bir erkek dizisi, bir kadın bir erkek final Sevgili melekler, başrollerinde Demet Evgar ve Emra Karayel'i izlediğimiz Bir Kadın Bir Erkek dizisi ne yazıkki final yapıyor. Yapımcılığını Bando Tv'nin üstlendiği dizinin final tarihi belli oldu. Bir Kadın Bir Erkek bu hafta yayınlanacak olan 138.bölümüyle ekrana veda edecek. Bir Kadın Bir Erkek Final Bölümüyle...

Sayfayı Paylaş