becerilerimiz ..

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
becerilerimiz ..
rafya ile sabun ve toplu iğne
bacılarım ; öhöm öhöm....
benim zamanımda okul yıllarımda yani iş eğitimi dersi adı altında elbecerilerimizi döktürüyorduk. öğretmenimiz bir şey sölerdi bizde onu yapmaya çalışırdık.. ki becerebildiğimiz kadar! coğumuzun evinin duvarlarını süsleyen makremeden yapılmış süsler vardır hala .. yada cam üzerine boyanmış resinmler; tahta mandallarla yapılmış çaydanlık altlıgı vs.
hiç unutmam toplu iğne bildiğimiz kalıp el sabunu ve rafya ( pastahanelerde gıyım magazalarında paket süslemelerinde kullanılan kurdeleye benzer nesne..) ıle sepet yapmıstık süsleyip ama okadar güsel olmuştu ki şun an vitrinimizi hala süğslemekte hatta ben sonra ona bir eş daha yapmıştım iki tane oldu şimcik ...

sözüm ona sizlerinde böle unutamadıgı yaptıgı yada okulda olmasa bile yapabıldıgı becerileri varmı melişlerr ?

meleklerim belki ilgileneniz vardır..
yapılışı: sabunun tam orta kısmının üst ve alt bölümlerine sıra sıra ıgnelerı batırırz ( elıps olacak sekılde )sonrasında kenar ksıımlarınada aysı sekılde bu ıgnelerın aralarından ıse rafyaları gecırır sararız bırde orgu ıslemı ıle sepetımıze sap yaptıkmı olay tamamdır..

benmde mermerşah bezden yaptığım bi halı vardı bide kartonlarrdan ozamanki boyumda ev onu okula bile götüremiyodm herkes gülüyodu ve onları hala saklarım

Geri