Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Bej Rengi Yakalı Çocuk Hırkası

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü yakalı çocuk hırkası yakalı çocuk hırkası modeli
  el örgüsü yakalı çocuk hırkası  1-2 yaş çocukları için yakalı el örgüsü hırka modeli paylaşıyoruz melekler :) Bu güzel hırka bej renkte örülmüş ama seçim sizin. Tüm renkler hizmetinizde diyopruz ve hırkanın yapılışına geçiyoruz.. :tik:

  Beden: 1-2 Yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.


  Malzemeler: El Örgü İpliği (%100 Akrilik) Yaklaşık 200 gr. Bej
  3.5 numara 1 çift örgü şişi
  5 adet düğme

  Kullanılan Örgüler :
  Haroşa örgü - Düz örgü

  Ölçü : 24 ilmek - 38 sıra 10 cm2 eşittir.

  < Konu Resmi..>  UYGULAMA
  Arka : 3.5 numara örgü şişine 82(86) ilmek atarak, 10 sıra haroşa örgü örün. 11. sıra başında verilen 1 no.'lu motif şemasını takip ederek, 1-11 ilmekleri 1 kez uygulayın. Sonra sıra boyunca şemanın 3-11 ilmeklerini tekrarlayın. Sonraki sıralarda 1 no.'lu motif şemasını aynı şekilde uygulayarak ve örgü boyunca şemanın 1-30 sıralarını tekrarlayarak örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 22 cm. - 86 sıra (23 cm. - 90 sıra) olduğu zaman, koltuk için iki kenardan her 2. sırada 1 kere 3, 1 ve 2 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 12 cm. -46 sıra (13 cm. - 50 sıra) olduğunda, omuzlar için iki kenardan her 2. sırada 2 kere 11 ilmek keserek örün. Omuz kesme işlemi tamamlandığı zaman kalan 28(32) ilmeği
  arka için bir kerede kesin.

  < Konu Resmi..>


  Sağ On : (Giyildiği zaman)
  3.5 numara örgü şişine 46(48) ilmek atarak, 10 sıra haroşa örgü örün. 11. sıra başında 8 ilmeği ön orta bant için haroşa örgü örmeye devam edin. 9. ilmekten itibaren verilen 1 no.'lu motif şemasını arkada olduğu gibi aynı şekilde uygulayarak örgüye devam edin. (Bu örgü düzeni örgü sonuna kadar devam edecektir.) Bu arada düğme iliği için ön orta bant üzerine baştan itibaren 11. sıra ve sonraki her 23.(25.) sırada toplam 5 adet düğme iliği açın. Örgü boyu baştan itibaren 22 cm. - 86 sıra (23 cm. -90 sıra) olduğu zaman, sağ kenardan koltuk kesimini arkada olduğu gibi aynen uygulayarak örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 6 cm. - 22 sıra (7 cm. -26 sıra) olduğunda, yaka için ön ortasından her 2. sırada 1 kere 8,1 kere 3, 2 kere 2 ve 4(6) kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 12 cm. - 46 sıra (13 cm. - 50 sıra) olduğu zaman omuz için sağ kenardan her 2. sırada 2 kere 11 ilmek keserek örgüyü bitirin.

  Sol Ön : Sol ön ortasına ilik açmadan sağ önde uygulanan işlemleri ters uygulayarak örün.

  Kol : İkisi de aynı şekilde örülecek.
  3.5 numara örgü şişine 48(52) ilmek atarak, 10 sıra haroşa örgü örün. 11. sıradan itibaren verilen 1 no.'lu motif şemasını arkada olduğu gibi aynı şekilde uygulayarak aynı zamanda kol şeklini verebilmek için iki kenardan her 10. sırada 7 kere 1 ilmek artırarak, örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 21 cm. - 82 sıra (22 cm. - 86 sıra) olduğu zaman, kol yuvarlağı için iki kenardan her 2. sırada 1 kere 3, 1 kere 2, 11(13) kere 1 ve 4 kere 2 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu kol yuvarlağından itibaren 9 cm. - 34 sıra (10 cm. - 38 sıra) olduğunda kalan 14 ilmeği bir kerede kesin.


  Bitirme : Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Yan dikiş ve kol alt dikişlerini birleştirin. Kolları yerlerine takın. Yaka bantı için 3.5 numara örgü şişine 100(106) ilmek atarak, 8 sıra haroşa örgü örün. 9. sırada, sıra başı ve sıra sonundaki 11 'er adet ilmeği örgü şişinde beklemeye alın. Ortada kalan 78(84) ilmek üzerinden verilen 2 no.'lu motif şemasını takip ederek, sıra başında şemanın 1-11 ilmeklerini 1 kez uygulayın, sonra sıra boyunca şemanın 3-11 ilmeklerini tekrarlayın. Sonraki sıralar 2 no.'lu motif şemasını aynı şekilde uygulayarak, aynı zamanda 1. sıradan itibaren her sıra sonunda 78.(84.) ilmekle birlikte iki kenardaki bekleme ilmeklerinden 1'er adet ilmek eksilterek örgüye devam edin. Örgü boyu desenli örgüden itibaren 22 sıra olduğunda, iki kenardaki beklemede olan ilmekler bitmiş olacaktır. Bütün ilmekleri bir kerede kesin. Yaka bantını, örgü tersinde (yaka dikişi hırka yüzüne gelecek) sol ön orta bant ortasından başlayarak, sağ ön orta bant ortasında bitecek şekilde, yaka kenarına yerleştirin. Elde makina dikişi ile birleştirin. Düğmeleri sol ön orta bant üzerinde yerlerine dikin.


   
Bej Rengi Yakalı Çocuk Hırkası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bej rengi sevenlere

  Bej rengi sevenlere

  bej rengini göster bej rengi ile uyumlu renkler rengi renkleri ile uyumlu renkler Bu renk gerçekten güzel ve tenle uyumlu bir renk.
 2. Bej Rengi Gelinlikler

  Bej Rengi Gelinlikler

  bej gelinlik bej rengi gelinlikler ne renk rengi gelinlik nedir Biraz farklı olmak isteyen gelinlere farklı ve oldukça ilginç gelinlik modelleri.Beyazdan sıkılan gelinlerimize fikir olsun.:)
 3. Baharlık Kapüşonlu Çocuk Hırkası

  Baharlık Kapüşonlu Çocuk Hırkası

  örgü çocuk hırkası örgü çocuk hırka modeli örgü kapüşonlu hırka modeli Erkek çocuklarınız için de uygun renklerle örebileceğiniz bu güzel kapüşonlu hırka tam da kızınıza göre melekler :) Bahar aylarının serinliğinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu nefis hırka kızınızın şıklığına şıklık katacak. Şimdi geçelim hırkanın yapılışına :tik: Beden: 4-5 Yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez...
 4. Kum Beji Rengi İle Evlerinize Gelen Esinti

  Kum Beji Rengi İle Evlerinize Gelen Esinti

  Kum Beji İle Gelen Ahenkli Duvarlar Kum Beji Rengi İle Salon Dekorasyonu Yatak Odalarınızda Kum Beji Duvar rengi seçimi dekorasyonda ön çok önemsediğimiz konular arasında yer almaktadır. Kum beji rengi son derece sade bir renk olup duvarlarınıza ahenkli bir görünüm katmaktadır. Kum beji renginin ayrıca tüm mobilya tiplerine uyum sağlayıcı bir yanının olması da dekorasyonda hiçbir mobilya...
 5. Kum Beji Rengi İle Gelen Oda Dekorları

  Kum Beji Rengi İle Gelen Oda Dekorları

  Kum Beji İle Yatak Odaları M-Kum Beji İle Salonlar Kum Beji İle Kaliteli Görünümler 2014 sezonunda da her sene olduğu gibi çok popüler renklerden yararlanılma tercihinde bulunulmaktadır. Kum beji renginden yararlanarak yapılan dekorasyonlar bu sene en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Resim galerimi incelediğiniz zaman kum beji ile yapılan oda dekorasyonlarına bakarak son...

Sayfayı Paylaş