gebe
 1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.382
  Beğenilen Mesajlar:
  394
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Bekar kadınlar daha sağlıklı'ymış'

  Konu, 'Kadınlar' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Yanlış duymadınız meleklerim bekar kadınlar daha sağlıklı.Peki neden?Evlilik sağlığımızı bozacak kadar tehlikeli mi sizce?Bakalım bekar kadınlar neden daha sağlıklıymış!
  [​IMG]


  İngiliz araştırmacılar bekar kadınların evlilerden geç yaşta anne olanların erken yaşta anne olanlardan daha sağlıklı olduğunu belirtti.

  “London School of Hygiene and Tropical Medicine”dan Prof. Emily Grundy “İlişki ve ebeveynlik tarihlerimizin yaşamımızın daha sonraki safhalarında sağlığımız üzerinde önemli etkisi olduğunu saptadık” dedi. Grundy çoğu durumda bu unsurların bir kişinin sosyoekonomik durumunun sağlık üzerindeki etkisi kadar etkili olduğunu belirtti.

  Grundy ve ekibi İngiltere’deki Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Konseyi tarafından finanse edilen araştırmayı 1911 ve sonrasında doğmuş kadınlar üzerinde yaptılar. Araştırma ileri yaşlarda sağlık durumunun zayıflığının çok genç yaşlarda yapılan doğumlar 5-6 çocuktan oluşan büyük bir aileye sahip olmak ve 18 aydan daha az ara verilerek yapılan doğumlarla bağlantısı olduğunu gösterdi.


  Araştırmada geç yaşlarda anne olanların ileri yaşlarındaki sağlıklarının daha iyi olduğu saptandı. Grundy bunun sebebini “muhtemelen bu insanların hazır olduklarını hissetmeden ve sağlıklarının çocuk bakmaya uygun olduğundan emin olmadan bebek yapmaya karar vermemelerine” bağladı.
  Kısa aralıklarla çocuk sahibi olmasının olumsuz etkisinin ise bunun yarattığı psikolojik stres kaynaklı olabileceği belirtildi. Grundy bu bulgunun kendileri için özellikle önem taşıdığını çünkü kısa aralıklarla doğumun ileride sağlığa etkisinin gelişmiş bir ülkede ilk kez araştırıldığını söyledi.

  Araştırmada kadınlara sağlık durumlarını değerlendirmeleri istendiğinde evli kadınların bekarlara oranla sağlıklarından daha çok şikayet ettikleri ortaya çıktı.


   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.519
  Beğenilen Mesajlar:
  1.024
  Ödül Puanları:
  113
  E normaaal bunun için araştırmaya gerek yok ki, bekarlıkta deforme olmamış ve körpe olan kadınlar zamanın ilerlemesiyle yaşları geçiyor ve evleniyorlar, problemlerde malesef ilerki yaşlarda çıkıyor :)

  Hatta evlendikten sonra perte çıkan kadınlarda yok değil malesef :)
   
 3. Vijdan

  Vijdan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.140
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Böyle bir bakış açısıda olabilirmi acaba..Genç ve sağlıklı olmak için..:)
   
Bekar kadınlar daha sağlıklı'ymış' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlar kleptomaniye daha yakın

  Kadınlar kleptomaniye daha yakın

  Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Çalıyurt, kleptomanin kadınlarda erkeklere göre daha sık görüldüğünün ortaya çıktığını belirterek, "kleptomani kadınlarda 2-3 kat daha fazla görülüyor" dedi. Doç. Dr. Çalıyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kleptomanin, "çalmaya karşı olan dürtülere karşı direnç gösterememe veya...
 2. Bekar

  Bekar

  Rüyada görülen bekar erkek, toplum hayatı ile ilgili bir haber, bekar kız ise hoşlanılan bir işten gelecek kısmettir. Tabii bunların çirkin olmaması gerekir.Bekar bir kadın veya erkek görmek,başınızdan bir evlilik geçeçeğine işarettir.
 3. Çalışan kadınlar daha sağlıklı

  Çalışan kadınlar daha sağlıklı

  İş kadınlığı ile ev hanımlığını bir arada götüren kadınların, hep sanılanın aksine diğer hemcinslerine göre daha sağlıklı bir hayatları var Bir zamanlar yalnızca 'evlerinin kadını' olmanın hayalini kuran kadınlar, son yıllarda 'çocuk da yaparım, kariyer de' sloganından hareketle hem evlerinin kadını hem de iş kadını olmak için çabalıyorlar. Haliyle bu durum onları biraz yoruyor. Ancak bilim...
 4. Bekar kadınlar kulübü

  Bekar kadınlar kulübü

  kadınlar kulübü gebelik kadınlar kulübü bekar cinsellik Günümüzde erkeklerden çok kadınlar bekar kalmaya hevesleniyor. Kadın nüfusunun erkek nüfusundan fazla olması ise eş bulmayı güçleştiriyor. Günümüzün çalışan kadınları için evlilik yaşamsal bir önem taşımıyor. İşte size bekarlığın kadınlar için ne gibi yararları olduğunu anlatıyoruz. Yani bekar kalanlar üzülmesinler: * Tatil dönemlerinde...
 5. Bekarlar Strese Daha Yakın

  Bekarlar Strese Daha Yakın

  Aman meleklerim strese girmeyin sağlığınız için kendinize dikkat edin.Geç olsun ama güç olmasın!!!Her şeyin başı sağlık gerisi mutlaka gelir.Ama sağlığınız olmadan hiç birşey olmaz!!! Evliliğin stres hormonunu azalttığı ortaya çıktı. Uzman Psikolog ve Aile Terapisti Dr. Füsun Budak, son dönemlerde, bilgisayar başından kalkmayan çiftlerin evliliklerinde sorunlar yaşandığını ve...

Sayfayı Paylaş