Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Bekarım hangi durumlarda hamile kalırım?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  sürtünmeyle hamile kalınırmı,bekarım sürtünmeyle ilişki yaşadım hamile kalırmıyım,bekarım zevk suyuyla hamile kalırmıyım hakında bilgiler
  Sürtünme nedeniyle ya da iç çamaşırı varken sevişme nedeniyle hamile kalınıp, kalınmadığı sıkça sorulan bir sorudur. Öncelikle sürtünme nedeniyle iç çamaşırı ya da kıyafetler varken hamile kalınması mümkün değildir. Fakat vajina üzerinde sürtünme ve boşalma hamilelik riskinin oluşmasına neden olabilir.


  Sık sorulan bir diğer soru ise bakireyken hamile kalınıp, kalınmayacağıdır. Bakireyken hamile kalmak mümkündür. Kızlık zarı, vajina girişinin 2-3 cm içerisinde yer alan ortası boşluk olan bir yapıya sahiptir. Vajinanın iç kısmına boşalma olması durumunda gebe kalınması mümkündür. Bu nedenle bakireliğin, hamileliğe engel olmadığı anlaşılabilir.  < Konu Resmi..>  Bakireyken hangi durumlarda hamile kalınmaktadır?
  Adet dönemi öncesinde yumurtlama zamanında herhangi bir ilişki kurulmuş ise ve vajen çevresine sperm gelmiş ise hamile kalma ihtimaliniz vardır. Fakat adet dönemi içerisinde hamile kalınması oldukça düşük bir ihtimaldir.
  Gebeliğin, penisin vajinaya girmesi değil, spermin rahme inerek yumurtayı döllemesi olduğu bilinmelidir. Ancak sürtünme vb yollar ile hamile kalınması oldukça düşük bir ihtimaldır. Vajinada yer alan bazı salgılar, spermin yumurtaya ulaşmadan ölmesini sağlamakta ve bu şekilde de gebelik önlenebilmektedir.
  Yumurtanın döllenebilmesi ve gebeliğin gerçekleşebilmesi için penisin, vajinadan 4-6 cm kadar içeri girmesi gerekmektedir.
  Eğer, bu vb durumları yaşamışsanız ve gebelikten şüpheleniyorsanız en yakın eczaneden gebelik testi alarak sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca doğum kontrol hapları da bir diğer çözüm yolu olabilir.
   
Bekarım hangi durumlarda hamile kalırım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hangi kadınlar daha zor hamile kalır

  hangi kadınlar daha zor hamile kalır

  hangi kadınlar daha zor hamile kalıyorlar, yani hangi hastalığı geçiren yada geçirmiş olan şişman mı zayıf mı ?
 2. hamile kadınlar hangi durumlarda namaz kılamazlar ?

  hamile kadınlar hangi durumlarda namaz kılamazlar ?

  4 aylık gebeyim ve namazlarım bazen aksıyor. İçim de rahat değil ama sıkıntılarım da oluyor.Hamile bir kadın hangi durumlarda namaz kılamaz?
 3. Boşanma Durumunda Bebek Kimde Kalır?

  Boşanma Durumunda Bebek Kimde Kalır?

  bu konu boşanma durumunda bebeğin kimde kalması gerektiği bilgilerine yer vermektedir. Günümüz de boşanma durumları ne yazık k diğer senelere göre artış göstermektedir. Boşanma olayında en çok etkilenen kişi şüphesiz ki çocuklardır. Eğer küçük bir bebek varsa ortada ve çiftler boşanmaya karar vermişse bebeğin kimde kalması gerektiği konusun da merak etitğiniz hukuki bilgileri sizlerle...
 4. Hangi Yöntemlerle hamile kalırım?

  Hangi Yöntemlerle hamile kalırım?

  hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için ne yapmalı,hamile kalmak için nelere dikkat etmeli,kolay hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için yapılması gerekenler Gebelik isteyen her çift uygun zaman kavramını düşünmelidir. En uygun zamanın hangisi olduğu konusunda doktorlara veya uzmanlara danışmak gerekir. En uygun zamanın hangi zaman olacağı kuşluk vaktine, ayın pozisyonuna,...
 5. Hangi Günler Hamile Kalınır ?

  Hangi Günler Hamile Kalınır ?

  Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Günümüz koşulları hemen hemen her alanda olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmayı gerektiriyor. Ama kararı verince bebek de hemen gelmiyor. Aylarca çaba! sarf edildiği halde ve klinik olarak hiçbir sorun bulunmamasına rağmen, bazen istenilen hamilelik bir türlü gerçekleşmiyor. Çünkü ya...

Sayfayı Paylaş