Bekarım hangi durumlarda hamile kalırım?

Uzman SühaN

Administrator
Bekarım hangi durumlarda hamile kalırım?
sürtünmeyle hamile kalınırmı,bekarım sürtünmeyle ilişki yaşadım hamile kalırmıyım,bekarım zevk suyuyla hamile kalırmıyım hakında bilgiler

Sürtünme nedeniyle ya da iç çamaşırı varken sevişme nedeniyle hamile kalınıp, kalınmadığı sıkça sorulan bir sorudur. Öncelikle sürtünme nedeniyle iç çamaşırı ya da kıyafetler varken hamile kalınması mümkün değildir. Fakat vajina üzerinde sürtünme ve boşalma hamilelik riskinin oluşmasına neden olabilir.


Sık sorulan bir diğer soru ise bakireyken hamile kalınıp, kalınmayacağıdır. Bakireyken hamile kalmak mümkündür. Kızlık zarı, vajina girişinin 2-3 cm içerisinde yer alan ortası boşluk olan bir yapıya sahiptir. Vajinanın iç kısmına boşalma olması durumunda gebe kalınması mümkündür. Bu nedenle bakireliğin, hamileliğe engel olmadığı anlaşılabilir.b.jpgBakireyken hangi durumlarda hamile kalınmaktadır?
Adet dönemi öncesinde yumurtlama zamanında herhangi bir ilişki kurulmuş ise ve vajen çevresine sperm gelmiş ise hamile kalma ihtimaliniz vardır. Fakat adet dönemi içerisinde hamile kalınması oldukça düşük bir ihtimaldir.
Gebeliğin, penisin vajinaya girmesi değil, spermin rahme inerek yumurtayı döllemesi olduğu bilinmelidir. Ancak sürtünme vb yollar ile hamile kalınması oldukça düşük bir ihtimaldır. Vajinada yer alan bazı salgılar, spermin yumurtaya ulaşmadan ölmesini sağlamakta ve bu şekilde de gebelik önlenebilmektedir.
Yumurtanın döllenebilmesi ve gebeliğin gerçekleşebilmesi için penisin, vajinadan 4-6 cm kadar içeri girmesi gerekmektedir.
Eğer, bu vb durumları yaşamışsanız ve gebelikten şüpheleniyorsanız en yakın eczaneden gebelik testi alarak sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca doğum kontrol hapları da bir diğer çözüm yolu olabilir.
 
Üst