1. gamselim

  gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

  Kayıt:
  6 Ekim 2009
  Mesajlar:
  3.764
  Beğenilen Mesajlar:
  184
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  SAMSUN

  Bekle bizi yaz melekler geliyor....

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında gamselim tarafından paylaşıldı.


  haydii canlarım benim canlanın :clapping:şu yaza fitt girelim hep beraber haydiii ...egzersiz yapalım hep beraber :dp178:....var mısınız bu programı tüm MM olarak uygulayalım şöyle hep beraber bu yaza damgamızı vuralım ne dersiniz???


  [​IMG]  Ancak istenen sonuca ulaşmak için bunları mutlaka yapmalısınız:

  - Gösterdiğimiz sekiz hareketi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez mutlaka uygulayın.
  - Haftada üç kez yarım saat yürüyün ya da koşun. Koşmak, bağ dokusunu sıkılaştırdığı için çok faydalı.
  - Her sabah problemli bölgelerinize sıcak-soğuk duş uygulayın ve 3 dakika boyunca sert bir vücut fırçasıyla bu bölgelere masaj yapın.


  1- Popo ve bacakların iç kısmı için: Ellerinizi ve dizlerinizi yere koyun. Sol bacağınızı dizinizden büküp 90 derece havaya kaldırın ve indirin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayıp, diğer bacağınıza geçin.  2- Popo ve bacakların iç kısmı için: Yere oturun ve bacaklarınızı sağ yanınıza toplayın. Avuçlarınız yere paralel olacak şekilde kollarınızı öne uzatın. Sağ bacağınızı kaldırıp hafifçe arkaya dönün. Ardından bacağınızı uzatın ve kısa bir süre havada tutun. Hareketi 15 kez tekrarlayın ve diğer bacağa geçin.


  3- Bacakların üst arkası için: Yüz üstü yere yatın ve alnınızı ellerinizin üzerine dayayın. Bacaklarınızın alt kısmını yukarı kaldırın ve ayak parmaklarınızı kendinize doğru çekin. Poponuzu sıkın ve kalçanızı yukarı kaldırın. Beşe kadar sayarak pozisyonunuzu koruyun. Bacaklarınızı serbest bırakın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.


  4- Bacakların üst arkası için: Dizlerinizin üzerinde durarak öne doğru uzanın. Dirseklerinize yaslanın. Sol bacağınızı düz bir şekilde havaya kaldırın ve yere paralel tutun. Sonra bacağınızı sırtınızla düz bir çizgi oluşturacak şekilde yukarı kaldırın. Bacağınız havadayken çok kısa mesafelerle 5 kez aşağı yukarı hareket ettirin ve bacağınızı yere indirin. Her bacak için hareketi 15 kez tekrarlayın.


  5- Bacakların üstü için: Dik bir şekilde ayakta durun, sağ bacağınızı arkadan havaya kaldırın ve bir sandalyeye koyun. Ellerinizi belinize yaslayın. Sol bacağınızı iyice bükün ve belinizi dik tutun. Ardından sol bacağınızı tekrar dik konuma getirin. Bu hareketi her bacak için 15 kez tekrarlayın.
  6- Bacakların üstü için: Dik bir şekilde ayakta durun, 5 kiloluk dambılları elinize alın. Bacaklarınızı iyice bükün ve kalçanızı sanki bir yere oturacakmış gibi geriye doğru itin. Bu şekilde biraz bekleyip tekrar dik durun. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.


  7- Karın ve bacakların üstü için: Sırt üstü uzanın, dizlerinizi bükün ve topuklarınızı yere basın. Kalçanızı yukarı kaldırın. Karnınızın ve vücudunuzun üst kısmının düz bir çizgi oluşturmasına dikkat edin. Sağ topuğunuzla yere basarken, sol bacağınızı göğsünüze doğru çekin ve havada tutun. Kalçanızı yukarı kaldırıp indirin. Her bacak için 15 kez tekrarlayın.


  8- Kalça ve sırt için: Bir sandalye ya da platform üzerine karın üstü uzanın. Ellerinizi yere koyun. Sağ bacağınızı büküp, dizinizi öne doğru çekin. Sol bacağınızı sırtınızla aynı hizada olacak şekilde yukarı doğru kaldırın. Minik hareketlerle bacağınızı yere indirmeden yukarı aşağı 5 kez hareket ettirin. Ardından bacağınızı yere indirin. Her bacak için hareketi 15 kez tekrarlayın.

   
 2. beklenenbebis

  beklenenbebis Forum Okuru

  teşekkürler bilgilerin için:)
   
 3. TaçSız PrenSeS

  TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2011
  Mesajlar:
  158
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Paylaşım için Teşekkürler..
   
Bekle bizi yaz melekler geliyor.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Biz MELEKLER

  Biz MELEKLER

  Belki de en başında beri belliydi kaderimiz Ve aslında hepsi birbirinin aynıydı Onlar ne yapsa karizma oldu Ufak şeylerle mutlu olabildiğimizi göremediler Görünüşte dır dır eden hep biz idik Şeytana uyanlarımız da çıktı elbet Her zaman nazik olmalarına rağmen anlayamadık onları Ama mutluyuz biz İçimiz yanınca ağlayabiliyoruz… Erkek dünyasının...
 2. Edip Akbayram - Bekle Bizi İstanbul

  Edip Akbayram - Bekle Bizi İstanbul

  Salkım salkım tan yelleri estiğinde Mavi patiskaları yırtan gemilerinle Uzaktan seni düşünür düşünürüm İstanbul Binbir direkli Haliç'inde akşamlar Adalarında bahar Süleymaniye'nde güneş Ey sen ne güzelsin kavgamızın şehri İstanbul Boşuna çekilmedi bunca acılar Büyük ve sakin Süleymaniye'nle bekle Parklarınla, köprülerinle, meydanlarınla Bekle bizi İstanbul Tophane'nin karanlık...
 3. Biz melekler!!!

  Biz melekler!!!

  Belki de en başında beri belliydi kaderimiz Ve aslında hepsi birbirinin aynıydı Onlar ne yapsa karizma oldu Ufak şeylerle mutlu olabildiğimizi göremediler Görünüşte dır dır eden hep biz idik Şeytana uyanlarımız da çıktı elbet Her zaman nazik olmalarına rağmen anlayamadık onları Ama mutluyuz biz
 4. bekle bizi istanbul şarkısını kim söylüyor

  bekle bizi istanbul şarkısını kim söylüyor

  bekle bizi istanbul şarkısını kim söylüyor bilenler cevapları bekliyorum çok gecikmeyinde diyorum.
 5. Yaz geliyor, evler renkleniyor.

  Yaz geliyor, evler renkleniyor.

  Yaz hazırlıkları Renkli dekorasyon örnekleri Bahar geldi, her yer cıvıl cıvıl ve rengarenk. İş yerimin önünde bulunan minik bahçede çiçekler açtı. Her biri ayrı renk ve kokusuyla büyülüyor beni. Sizde baharın uyanışını evinize taşımak istiyorsanız renkleri kullanabilirsiniz meleklerim. Rengarenk vazolar, kırlentler evinize baharı getiriyor. İşte rengarenk evler için ip uçları; - Oturma...

Sayfayı Paylaş