Etiketler:
 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Bel Ağrısından Kurtulma Yöntemi

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Bel ağrısı dünyada ki tüm insanlarım hemen hemen herkesin ortak sorunu.Bel ağrınız varsa ne uyuyabilirsiniz,ne oturabilirsiniz ne de rahat yürüyebilirsiniz açıkcası hayatınızın hareketini tamammen kısıtlar.Bu ağrılardan kurtulmak için lütfen yazıyı okuyunuz meleklerim:)
  < Konu Resmi..>

  Bel Ağrısından Kurtulma Yöntemi
  Uzun süre aynı pozisyonda kalmak ve yanlış oturmak, duruşta bozukluklara yol açıyor. Böyle durumlarda bel ağrısı kaçınılmaz oluyor. Herkesi hedef alabilen bel ağrılarına karşı basit birkaç egzersizle sorunu çözmek mümkün olabiliyor.

  Yere oturun ve bacaklarınızı dizlerinizden bükün. Ellerinizle her iki bacağınızı kavrayın. Karnınızı içeri çekin ve vücudunuzu top gibi geriye yuvarlayın. Bu sırada boynunuzu hafif öne doğru eğin. Ardından ilk pozisyonunuza dönün. Egzersizi 5 kere uygulayın.
  Sırtüstü yatın. Kollarınızı yanlara doğru uzatın. Bacaklarınız bitişik halde dizlerinizi büküp, önce sağa sonra sola doğru çevirin. Bacaklarınızı çevirirken nefes verin ve belinizin yerde kalmasına dikkat edin. Egzersizi 8 kere tekrarlayın.  Sırtüstü uzanın, topuklarınız zemine paralel olmalı. Önce, boynunuzu geriye doğru uzatın. Ardından kürek kemikleriniz zeminde kalıncaya kadar , omurganızı yavaş şeklide yukarı kaldırın. Ardından tekrar yavaşça eski pozisyonunuza dönün. Egzersizi 8 kere uygulayın. Sırtüstü uzanın, küçük bir topu kuyruk sokumuzun altına yerleştirin. Dikkat edin, top belinizin altına gelmesin. Her iki elinizle topu yanlardan tutun. Önce sağ bacağınızı yavaşça yukarı doğru kaldırın. Aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın. Bacağınızı yukarı kaldırırken nefes verin. Her iki bacağınızla makas hareketi yapın. Egzersizi 8 kere tekrarlayın.
  < Konu Resmi..>


  Yüzüstü uzanıp, kollarınızı ileriye doğru uzatın. Sağ kol ve sol bacağınızı aynı anda yukarıya doğru kaldırın, ardından aynı hareketi sol kol ve sağ bacak için tekrarlayın. Hareketi uygularken karnınızı içeri çekmeli ve nefes alıp vermelisiniz. Egzersizi 20 kere uygulayın.
  Emekleme pozisyonu alın. Elleriniz omuz, dizleriniz de kalça hizasında olmalı. Önce sırtınızı çukurlaştırın. Belinizi aşağı doğru iterken, başınızı yukarı doğru kaldırın. Egzersizi 8 kere yapın.


  Yüzüstü yatın ve karnınızı içeri çekin. Kollarınızı paralel halde ileri doğru uzatın. Sonra kol ve bacaklarınızı bükmeden, sanki yüzüyormuş gibi yukarı ve aşağı hareket ettirin. Egzersizi 10 kere tekrarlayın.
  Ayakta durun. Kollarınızı yukarı doğru uzatın. Kalçanızı yavaşça sağa doğru iterken, kollarınızı ters yöne hareket ettirin. Hareketi uygularken, karnınızı içeri doğru çekmeye gayret edin. Egzersizi 8 kere tekrarlayın.
  Bu egzersizleri sabah ve akşam düzenli olarak yaparsanız, bel ağrılarınız kaybolacaktır.

   
Bel Ağrısından Kurtulma Yöntemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Okul çantası kaynaklı bel ağrılarından kurtulma yolları

  Okul çantası kaynaklı bel ağrılarından kurtulma yolları

  Sekiz yıl olan ilköğretim döneminin ilk kademesi olan ve 1 – 5. sınıfları kapsayan dönem, çocukların büyüme ve gelişmelerinin hızlandığı dönem olarak karşımıza çıkıyor. Bu dönemde iyi beslenememe, ağır işlerde çalışma, hastalık gibi birçok faktör çocuğun uygun şekilde büyümesini etkiliyor. Yine bu dönemde okulda oturuş şekli, çanta taşıma şekli ve çantanın ağırlığının, özellikle postürü...
 2. Bel Ağrısının Riskleri

  Bel Ağrısının Riskleri

  Bel Ağrısının Riskleri Bel ağrısı riski olan kişiler arasında hem genel fiziksel kondüsyonları düşük olan kişiler hem de ağır iş yapan veya uzun saatler boyunca oturarak veya ayakta durarak çalışan kişiler vardır. Bu kişiler bel ağrısına yakalandıklarında iyileşme süreçleri büyük olasılıkla daha yavaş olacaktır. Buna ek olarak duygusal stres veya uzun süre hareketsiz kalmak bel ağrısını daha...
 3. Beldeki yağlardan kurtulmanın yolları

  Beldeki yağlardan kurtulmanın yolları

  simitlerden kurtulma Bel çevrem kalınlaştı... Kilo veriyorum ama göbeğim gitmiyor... Siz de bu dertlerden mustaripseniz dikkat! Kıyafetlerden taşan yağlar pekçoklarımızın kabusudur... Fiziksel görüntüyü dert edinin fakat bel çevresindeki bu yağların çeşitli hastalıklara davetiye çıkardığını da unutmayın. Memorial Ataşehir Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Şefika Aydın...
 4. Doğal Yöntemlerle Sivrisineklerden Kurtulma!

  Doğal Yöntemlerle Sivrisineklerden Kurtulma!

  sivrisinekten kurtulmak için, sivrisineklere karşı, sivrisinek için Sevgili melekler, yaz aylarının gelmesiyle birlikte sivrisinekler de etrafta cirit atmaya başladılar. Rahat ve huzurlu geceler için aşağıda paylaştığımız doğal sivrisinek kovucu önerilere bir göz atmanızı istiyoruz... - Koyu renk elbise giymeyin. Sivrisinekler genellikle koyu renkleri barınağı olarak görür. -...
 5. Boyun ağrısından kurtulmanın yolları

  Boyun ağrısından kurtulmanın yolları

  Omurga vücudu dik tutan kolon görevini görürken esnek yapısıyla hareket kabiliyetine de yardımcı olmaktadır. Bilgisayar başında eskisine oranda daha fazla zaman geçirmek, yanlış pozisyonda çalışmak omurgaya binen yükü daha fazla artırmaktadır. Masa başında çalışanlar ile gün içinde bilgisayar ya da benzeri aletleri kullananların bel, boyun sorunları yaşamaları açısından daha fazla risk altında...

Sayfayı Paylaş