1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Belirsiz Ureme Organlari

  Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Belirsiz üreme organları birçok şekilde kendini gösterebilir. Bazen, rahim içindeyken aşırı miktarda erkek hormonuna maruz kalmış bir dişi bebek, yumurtalıkları (over) mevcut, ancak erkek benzeri üreme organlarına sahip görünerek doğabilir (dişi psödohermafroditizmi). Erkek, teslisleri mevcut ama üreme organları belirsiz ya da tamamen dişi olarak gelişmiş biçimde doğabilmektedir (erkek psödohermafroditizmi).
  Bazı bebeklerde hem överler, hem de testiküller ve cinsiyeti belirsiz üreme organları bulunabilir (gerçek psödohermafroditizm).
  Üreme organlarının belirsiz cinsiyette gelişmesinin çok sayıdaki nedenleri arasında tümörler, kromozom anomalileri ve hormonların aşın ya da eksik olması sayılabilir.
  Tedavi
  Yeni doğan bir bebeğin cinsiyeti kesin olarak anlaşılamıyorsa, bebek hormonal problemleri alanında uzman bir hekime derhal başvurulmalıdır.
  Ancak ayrıntılı bir test ve değerlendirmeden sonra doğru bir teşhiste bulunulabilir ve çocuğun gerçek cinsiyeti saptanabilir.
  Bu durum yeni doğanın gelecekteki yaşamı ve ruhsal sağlığı üzerinde önemli etkileri olacak ciddi bir sorundur.
  Penis büyüklüğünün artırılması için erkeklere hormon tedavisi uygulanabilir. Ayrıca rekonstrüktif ameliyatlar da yapılabilmektedir.


   
Belirsiz Ureme Organlari konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. etiketsiz bir hüzün belli/belirsiz durgunluk var üzerimde

  etiketsiz bir hüzün belli/belirsiz durgunluk var üzerimde

  Yüreğinin atmaya devam ettiğini farketmek, Ve hala her gün saydığın kaldırım taşlarını çiğnemek gibi , Her geçişte bakmayı ihmal etmediğin o pencereyi tekrar sanki karşında görmek gibi , Uzun zamandır hep taşıdığın bir hasretin birden bire sürpriz yaparak karşına çıkması ile alt üst olması gibi;herşey zihnimde dolaştı... Zaman,gitmelerin bazen kalmak içinde olabileceğini öğretiyormuş...
 2. Belirsiz süreli iş sözleşmesi örneği

  Belirsiz süreli iş sözleşmesi örneği

  belirsiz süreli iş sözleşmesi örneği süresiz iş sözleşmesi belirsiz süreli örnek örneği 2010 BELİRSİZ SÜRELİ İŞ SÖZLEŞMESİ Aşağıda isim-unvan ve adresleri yazılı bulunan işveren ile işçi arasında tamamen kendi istek ve serbest iradeleri ile ve aşağıda belirtilen şartlarla "Belirsiz süreli iş sözleşmesi" yapılmıştır. Sözleşmede adı geçen işveren...
 3. belirsiz genital bölge nedir?

  belirsiz genital bölge nedir?

  selam 3 gün önce bebeğim dünyaya geldi cinsel organı değişik doktorlar belirsiz genital bölge gelişimi dedi bu tam olarak ne demektir yardımcı olurmusunuz

Sayfayı Paylaş