Ben Burdan Atlarım Asena Kimdir?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ben Burdan Atlarım Asena Kimdir?
Bu konu; Ben Burdan Atlarım Asena Kimdir hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, Show Tvnin yeni bombalarından birisi, yeni başlayacak olan yarışması Ben Burdan Atlarım. Yarışma tam 10 hafta sürecek ve pek çok ünlü isim bu yarışmada yarışacak. Onlardan biri olan Asena hakkındaki bilgiler şöyle...

asena-237.jpg

Adı : Asena
Gerçek Adı : Onur Çakmak
Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 1977
Eğitim Durumu : Marmara Üniversitesi

Asena 'nın çocukluğu Türkiye ile Almanya arasında geçti.Gerek çocukluğu gerekse eğitim hayatı boyunca sporla iç içe oldu. Marmara Üniversitesinde eğitimine devam ederken, yoğun okul hayatı ile birlikte LCC Mankenlik ve Zerafet Okulunu bitirdi. Dans ile ilgili herhangi bir düşüncesinin olmadığı bir dönemde, milyonlar karşısında dansını sergilemeye başladı. Almanya, İsviçre, Hollanda, Avusturya gibi Avrupa ülkelerinde kısa zamanda dansını kabul ettirdi. Ülkemize konser vermeye gelen Mig Jagger, Tina Turner 'ın doğum günü ve İngilitere Kraliçesi Elizabeth 'in Sarayında yapılacak olan bir geceye davet edilmesi, Eski Amerika Başkanı Bill Clinton 'nun Habitat dolayısıyla ülkemizi ziyaret etmesi ve Asena 'nın bütün devlet başkanlarına basına kapalı yaptığı şovlarla Asena dünya starı olma yolunda büyük adım atmış oldu. Yine 2008 yılında Türk televizyonlarında Paris Hilton ile dans etmiş ve bu dansı dünya yüzbinlerce insan tarafından izlenmiştir. Geçen seneye kadar Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) bünyesinde Oryantal Danslar As Başkanı olarak yönetim kurulu görevini sürdürmekte olan Asena, aynı zamanda sporcu kimliğine sahip lisanslı bir kick box sporcusudur. Asena, "Dansına Kardeş Gelen Solistliğe" merhaba diyerek "Esmer Sevdam" ve "Hint Kumaş" ı singlelarından sonra "Çatır Çatır" albümü ile tüm sevenleri için müzik marketlerde yerini aldı. Bu ilk albümünde söz ve bestesi kendisine ait 4 parçayada yer verdi.

Geri