Ben Burdan Atlarım Semiha Yankı Kimdir?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ben Burdan Atlarım Semiha Yankı Kimdir?
Bu konu; Ben Burdan Atlarım Semiha Yankı Kimdir hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, yepyeni ve ilginç bir yarışma izlemeye hazır olun. Show Tvnin yeni yarışması Ben Burdan Atlarım çok yakında başlıyor. Yurt dışında izlenme rekorları kıran, ünlülerin kuleden havuza atladığı "Ben Burdan Atlarım" yarışmacılar 3, 5, 7 ve 10 metrelik yüksekliklerden havuza atlayarak, jüriden puan almaya çalışacaklar. Yarışmacılardan Semiha Yankı'yı hep birlikte hatırlayalım...

semiha_yanki-219.jpg

Yankı, 1958 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Çocuk yaşlarında bir süre akrobatlık yapan sanatçı, ağabeyinin sahnede akrobasi yaparken ölümü üzerine müziği seçti. 13 yaşında taverna ve gazinolarda şarkı söylemeye başladı. İlk plağı "Benim Dünyam-Sen de Bizdensin". Adını 1975 Eurovision Şarkı Yarışması elemelerinde "Seninle Bir Dakika" adlı şarkıyla Türkiye birincisi olarak duyurdu. Finallerde 3 puanla sonuncu olmasına rağmen unutulmayanlar arasına girdi. Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil eden ilk şarkıcı olan Yankı, Eurovision denince akla ilk gelen isimlerden biridir.

Bir yıl sonra Altın Orfe'de birinci oldu. Sahne çalışmalarına hiç ara vermedi. İlk evliliğinden Tebessüm (1984) adında bir kızı var.

Geri