1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    407
    Ödül Puanları:
    0

Ben Büyümüşüm Sevgili!

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

Ben Büyümüşüm Sevgili! Kaç gece boyunca sanki ayrılmamışız gibi, kendimi avuttum. Kaç karanlık sabaha vardı, içimdeki çocuk bir türlü susmadı.
    Şimdi aynaya bakıyorum ve gördüğüm sadece yorgun bir yüreğin yansıması. Zaman geçtikçe daha çok acıyor canım. Hepsi vakit sorunu biliyorum. Akrep ve yelkovan kol kola yürüdükçe dinecek sızım ama yol çok mu uzun, onu tahmin edemiyorum.
    Hepsi bir saçma tartışmanın sonucu ve anlamak mümkün değil. Neden ayrıldık, neden şimdi başka kollarda bu kadar yabancılık çekerek savruluyoruz? Biz olmak için o kadar da uğraştıktan sonra üstelik…Ayrılık! Ne hüzünlü kelime, değil mi? Bu kadar sözcüğün arasında en çok neden bu yaralar ki kalbimi? En büyük derdim sen değilsin mutlaka ama bu sızı var ya, bu sızı çok acıtıyor yüreğimi.
    Sayfalar dolusu şiir yazdım. Her şarkıda seni hatırlatacak bir cümle buldum. Sen kokuyor hala yastığım, çok sinir bozucu! Ne kadar kaçsam, o kadar yakalanıyorum.
    İnsan ayrılığın o yakıcı karanlığında boğulurken, yıldızların parlaklığından da, güneşin cıvıldayan ışıklarından da, denizin huzurundan da tat alamıyor. Her şey hüzün rengine bürünüyor, her şey griye dönüyor.
    İlk başlarda dostlar arıyorlardı. Dışarı çıkartmak için uğraşıyorlardı. Artık onlar da vazgeçti, telefonum hiç çalmıyor. Kapımı zaten bir sen açardın akşam saat sekizi vurunca, şimdi her şey sessizliğe büründü.
    Bazen seninle konuşuyorum, acaba duyuyor musun? Elbette duyamıyorsundur ama en azından hissediyor musun? Adını sayıkladığımı, seni özlediğimi hissediyor musun?
    Elim kaç kere telefona gitti, aramadım. Dayanıyorum! Ayrılığın onurunu kurtarmak için en azından, sana dair ne varsa uzak duruyorum. Sadece anılarımıza sahip çıkıyorum. Onları korumak gerekiyor. Acaba sen de hatıraları cebinde saklıyor musun?

“Resimleri yak!” diyorlar, yakamam! Sadece sen olduğun için değil, geçmişimi yok sayamam. Bir dönemin izlerini kaybetmek, hayatımın o kısmını yaşanmamış saymakla eş değerdir. Yapamam! Büyümüşüm! Bunu yeni yeni fark ediyorum. Ayrılmayı öğrenmişim. Zor iştir, bilir misin? İnsan nasıl ayrılacağını bilmiyorsa, ayrılığa bile sahip çıkmayı beceremiyorsa, hala yaşamayı öğrenememiş demektir.
    Yaşamak dediğin büyük bir macera, nerede neyle karşılaşacağını bilemezsin. Hazırlıklı olacaksın! Sevmeyi, sevilmeyi, öfkeyi, nefreti, kavga etmeyi, saygıyı, dokunmayı, sevişmeyi, özlemeyi, paylaşmayı öğreneceksin. Bütün hepsini hakkıyla öğrenmek için, bir şeyi iliklerine kadar, ruhunu sarsacak kadar ağır yaşayacaksın; ayrılığı…..
    (alıntıdır....)

Ben Büyümüşüm Sevgili! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ben Oğlak Sevgilim Başak

Ben Oğlak Sevgilim Başak

Eğer kusursuz bir çift varsa onlar Oğlak ve Başaktır. en sonunda çok çalıştığınız için başınızın etini yemeyecek bir eş buldunuz. Başak burcu da aynı sizin gibi işkoliktir. İkinizde toprak elementi olduğunuz için temel konularda çok uyuşursunuz. Biriniz ihmal ettiği zaman diğeriniz yoğun çalışma hayatınızdan, seks hayatınıza daha fazla zaman ayırmanız gerektiğini hatırlatacaktır. Başak için...
  2. Ben Oğlak Sevgilim Akrep

Ben Oğlak Sevgilim Akrep

Bu heyecan verici bir ilişki olacaktır. Siz bir ilişkiye sağduyu ve temel getirirsiniz. Akrep burcu sizin dengeli ve pratik yapınıza çekim duymuştur. Siz ise onun yoğun duygu ve tutkularına vurulmuşsunuzdur. Akrep burcunun su elementi ile sizin toprak elementiniz birleşince ikiniz içinde verimli bir ortam oluşur. Akrep insanı kurnazdır. Onun kurnazlığı sizin finansal becerilerinizle birleştiği...
  3. Ben Kova Sevgilim Aslan

Ben Kova Sevgilim Aslan

ben kova sevgilim aslan Kova ve Aslan burçları arasında uyumlu bir ilişki olabilir. Aslan hareketli, neşeli, girişken ve romantiktir. Hayatın güzelliklerine, gösterişe ve lükse oldukça düşkündür. Aynı zamanda da gururludur. Kova burcu duygusal ve bir o kadar da değişken bir kişiliğe sahiptir. Sürekli bir değişim halindedir. Aslan ve Kova burçları arasında dengeli bir ilişki olacaktır. Birçok...
  4. Ben Kova Sevgilim Oğlak

Ben Kova Sevgilim Oğlak

ben kova sevgilim oğlak Oğlak’ın aradığı bağlılığı, emniyeti ve gelenekçiliği bir Kova’nın sağlaması neredeyse olanaksız gibidir. Bunları alamadığını gördükçe, baskılarını artıran Oğlak, karşılığında sorundan başka hiç bir şey bulamaz. Oldukça farklı özelliklere ve karakterlere sahip bu ikili, yaşamın hemen hiç bir alanında anlaşamaz. Birisi oldukça tutucu diğeri ise, tam anlamıyla bir...
  5. Ben Kova Sevgilim Balık

Ben Kova Sevgilim Balık

İlişkinin ilk aşamalarında karşılıklı çekim oldukça yüksektir. Fakat zaman içinde ilişki gelişip, birbirilerini daha iyi tanıdıkça, karşılıklı olarak tatmin olamayacaklarını ve ilişkinin cansızlaşacağını kısa sürede görürler. Özgür ruhlu Kova’nın, Balık eşinin duygusal isteklerini ve ihtiayçlarını karşılaması çok zordur. Balık ise, insanları rasyonel bir yönden değerlendirmeyi, duygusal...

Sayfayı Paylaş