Ben hiç benim olmayan bir adam sevdim

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Ben hiç benim olmayan bir adam sevdim
.
Sevdik, kıymet bildik, terkettik, yara aldık, yaraladık, mutlu olduk, uykusuz kaldık, uykusuz bıraktık, özledik, sarıldık, gittik, pişman olduk, üzüldük...Kadın'dı bu duyguları taşıyan. Erkek'ti bu duyguları yaşatan...İnsan'dık, hepsi bize aitti...

85008112wx5.jpg

Bir adam sevdim, canımı yaktı sevdası
Hiç benim olmadı, benimmiş gibi sevdim
Biraz umursamazdı, biraz serseri
Söylemezdi isteklerini.
Kahrolsa aşkından, uykuları kaçsa geceleri,
Ben bilmezdim.
Utanırdı bazen hatalarından, utancından gelmezdi.
Sıcak yaz günlerinde, bir bardak su gibiydi,
Hiç ikincisini içemedim.
Ne yetti varlığı, ne çekip gidebildim.
Umutlarım gibi temizdi düşleri,
Elbet istekleri, elbette o da hayal kurardı,
Sadece, hiçbirini yapamadı.
Biraz vurdumduymazdı, biraz maymun iştahlı,
Ne yardan, ne serden vazgeçti.
Adı gibi büyük bir denizdi,
Çok yüksek bir tepeden bıraktım kendimi sularına,
Bir batıp, bir çıktım maviliğinde
Bazen sakin bir limanda, bazen fırtınada
Üstümden geçen dalgalar gibiydi.
Bir adam sevdim,
Bir yaz günüydü, sessizce sarıldım sohbetine,
Kendinden emin, güvenliydi.
Kalbini gördüm birgün, şaşırdım.
O, bu adam değildi.
Birçoklarına kırgındı, duvarlar koymuştu önüne
Kimse yürüyüp geçmesin, görmesin onu diye.
Bir adam sevdim, kızınca çıkıp giderdi birden,
Arkasından ağlardım, o hiç bilmezdi.
Birkaç duble rakısı vardı,
Hayır o da Allahtan vardı
Yoksa hiç öğrenemezdim beni sevdiğini,
Ayıkken olmazdı yüreğini açacak cesareti.
Anlayacağınız dostlar,
Ben hiç benim olmayan bir adam sevdim,
Sanki benimmiş gibi!

Kaynak: yuksektopuklar.net Candan Ünal

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Ben hiç benim olmayan bir adam sevdim

Ben hiç benim olmayan bir adam sevdim,
Sanki benimmiş gibi!

cok hos zuzu ablam emegine ve yüregine saglık

Sayın Zuzu65 yayınlamış olduğunuz Bir Adam Sevdim isimli şiir şahsıma ait ve noter onaylıdır. isimli sitemizden kopyalama yöntemiyle aldığınız bu şiiri şahsınıza aitmiş gibi yayınladığınızdan dolayı size uyarmak zorunda kalıyorum. Lütfen şiirlerin altına şairlerini yazarak ve kaynak belirterek emeğe saygı gösteriniz. Diğer durumda üzülerek yasal yollara başvuracağımı belirtmek zorundayım.
Candan Ünal

Edit by : kızılötesi

site adı vermek kurallara aykırıdır...

Sayın Zuzu65 yayınlamış olduğunuz Bir Adam Sevdim isimli şiir şahsıma ait ve noter onaylıdır. isimli sitemizden kopyalama yöntemiyle aldığınız bu şiiri şahsınıza aitmiş gibi yayınladığınızdan dolayı size uyarmak zorunda kalıyorum. Lütfen şiirlerin altına şairlerini yazarak ve kaynak belirterek emeğe saygı gösteriniz. Diğer durumda üzülerek yasal yollara başvuracağımı belirtmek zorundayım.
Candan Ünal

sevgili arkadaşım sizde takdir adersiniz ki sitelerde herkes birbirinden alıyo konuları ama aralarınada kendı yorumlarını katan ya da katmayan almayan kişiler var...aldığım yazılarıda ayrıca tamamen kendi fikrimmiş gibide sunmuyorum...herkese açık bir forumsa altında telif hakkı korunmuyosa şahsıma aittir diye bu konuyu almak benimde hakkımdır diye düşünüyorum....benimde kendi adıma yaptığım bir sürü çalışmalar var ama telif hakkı bana aittir diye bir uyarım yok buda ne demektir çalışmalarımı herkes alığ yayınlayabilir....ayrica alınan bu konular sizin sitenizden midir bilmiyorum her sitede paylaşılan konular ve bizlerde aldığımız yerden nasıl görüyosak o şekilde alıyoruz değilmi...burda kendi konummuş gibi yayınladığı nerden çıkardınız onuda anlamış değilim herkes biyerlerden alıp paylaşım yapıyor.

şahsınıza ait yazıların altınada telif hakkı bana aittir yazarsanız kimse emeğe saygısızlık yapmaz...dikkatinizi çekerim burda bana aittir diye bir beyanatta yok ne ye dayanarak kullanıyosunuz bu cümleleri onuda anlamış değilim...

Madem kuralları bu kadar çok iyi biliyosunuz sitemizde başka bir site reklamınında yasak olduğunu bilmiyosunuz ki buraya açık açık sitenizin ismini varip bir nevi reklam yapıyorsunuz bu konuyu dikkate almanızı öneriyorum

Başka siteden alıntı olan tamamiyle size ait,sizin kaleminizden çıkmayan tüm konulara lütfen ALINTI ve xxxx.com olarak belirtirseniz herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Ayrıca yorum katmakla da size ait olduğunuzu belirtmez yine de içeriği şahsa ait olduğu için bu bir alıntıdır dolayısı ile burada sanırım bir yanlış anlaşmazlık söz konusudur.

Ve burasının bir paylaşım platformu olduğunu,tartışma vs. lütfen konular içerisinde cevaplarla dile getirmeyip biz yetkililere pm (özel mesaj) yolu ile bilgilendirirseniz site içerisinde huzursuzluk çıkmamasına da yardımcı olmuş olursunuz. Konuyu yetkili adminlerime ben şahsım adıma ilettim en kısa sürede size gerekli açıklamayı net bir şekilde bildireceklerdir. Bu süre zaarfında lütfen burayı tartışma alanına çevirmeyiniz birbirinizle atışmalar yapmayınız....

M.M. Yönetici
kızılötesi

Son düzenleme:
Geri