Ben Siyahı Tanıyorum... Başka Renk Görmedim...

magical

Yeni Üye
Üye
Ben Siyahı Tanıyorum... Başka Renk Görmedim...
Teşekkürler Tanrım... Dünyayı cennetinden koparıp varettiğin için...
Teşekkür ediyorum bizlere güzel estetik bedenler verdiğin için... Bizlere yaşamı algılama gücü verdiğin için. Ve şükrediyorumki yarattığın bütün güzellikleri görebiliyorum...
Onların seslerini duyabiliyorum...
Peki neden benden alıp onlara vermedin???
Ne zaman yolarda elinde beyaz bastonuyla gezen kırgın insanlar görsem gözlerim dolar...
Ağlarım ardı sıra... Ağlarım hemde içimden geldiğince...
Ölürüm..... Ağlarım... Kurtulamam... Düşünürüm... Ağlarım... ve yeniden...
Düşündükçe ölürüm... İçimi acıtır... Beni benden alır...
Yaşarken ölmektir önümde gideni hissetmek...

Beyaz ne demek? Yeşil ne demek? Güzel olan nedir?
Renk nedir? Ben siyahtan başka bi renk bilmem. Uzun nasıl kısa? Çirkin ne demek?
Ben görmedimki? Ben hiç! Hiç görmedim...
Kuşlar nasıl? Ağaçlar nasıl? Yaprak ne? Ne renk? Ben sİyahı tanıyorum. Başka renk görmedim...
Ben nasıl biriyim? Yakışıklımıyım? Yakışıklı ne demek? Ben kendimi hiç görmedim. Bana beni anlat...
Ben yürürken cok garip sesler duyuyorum. İnanılmaz... Korkuyorum çogu zaman. Bu sesler arabalarınmış.
Çokmu büyükler? Tekerlekleri varmış. O ne demek? Ben siyahtan başka bişey görmedim.. Otobüse bindiriyorlar beni...
Herkes biniyomuş. Ben nasıl bişeye biniyorum?
Bindiğim şeyin nasıl bi yapısı var? Bunca kişi nasıl biniyor?
Ben hiç resim görmedim... O ne demek? Fırça ne? Unutmuşum renklerden oluşuyor galiba... Resimlerde siyahmı?
Ben siyahtan başka bişey görmedim...
Kadınlar nasıl? Güzelmi? Güzel ne demek? Saçları uzunmuş öyle dediler. Bir de sarı saçlar. Sarı nasıl? Güzelmi? Güzel ne demek?
Ben saçlarıma dokunuyorum. Uzayınca bende kadınamı benziyorum?
Müziğin sesi çok güzel. Oda bizim gibimi? Ben neden öyle sesler cıkartamıyorum? Gitarmı?
Bu ses ondanmı geliyor? Gitar nasıl anlatsana... Ne renk odamı siyah?
Ev nasıl bi yer? Ben nerde yaşıyorum? Etrafımda neler var? Nerde yürüyorum?
Ben önümde ne var bilmiyorum... Ya bir delik varsa? Ya ben oraya düşersem?
Ben her düştüğümde bi parçam orda kalıyor...
Sert bişeye dokunuyorum. Kare şeklinde. Kare ne demek? Adı televizyonmuş. İçinde insanlar varmış. Televizyon o kadar büyük değilki... Sesleri nasıl geliyor?
- Tanımsız bir dünya benimkisi... Dünya nasıl?
Lamba nasıl? Bana lambayı anlat. Güneş sonra. Güneş nasıl? Burası neden sıcak? Güneşmi ısıtıyor? Güneş ateşmi? Ateş ne demek? Siz neden yanmıyosunuz? Güneşe dokundunmu hiç?
Bana ışığı anlat... Neden dokunamıyorum ışığa? Işık... Işık renkmi? Işıkta siyahmı?
Hayvan ne demek? Yaratıkmı hayvanlar? Bizler gibi mi yine? Onlarıda anlat.
- Gitme lütfen... Herşeyi anlat bana... Çünkü tanımsız bi dünya benimkisi...
Acıkıyorum... Bişeyler yiyorum. Karnım doyuyor. Yediklerimi anlat bana. Bana yediklerimi anlat...
Ben ne yiyorum?
Çok garip. Dokununca içine göçüyor. Adı ekmek... Ekmek nasıl? Ben ne yiyorum? Yediklerimde siyahmı?
- Tanımsız bile değil benim dünyam... Çünkü ben yaşıyormuyum bilmiyorum...
Suyu anlat bana... Ben suyu çok sevdim. Su hiç kokmuyor. Suyun altındayken kendimi rahat hissediyorum. Arınıyorum sanki.
Dokunuyorum ama kayboluyor. Islatıyor beni... Okşuyor her zerremi... Islatıp gidiyor... Tutamıyorum...
Su neden benden kaçıyor? Su beni sevmedimi? Su beni beğenmedi galiba... Su siyahmı?
Deniz çok büyükmüş. Deniz suymuş? İçine insanlar giriyomuş.
Deniz nasıl? Bana anlatırmısın?
Su nerden akıyor denize?
Deniz sonsuz gibiymiş. Kocaman. Kocaman nasıl? Büyükmü? Büyük ne demek?
- Anlat bana... Susma ne olur... Sen anlattıkça varım ben...
Gözlerimden birşey akıyor. Tuzlu gibi. Islak. Onuda tutamıyorum... Gözyaşlarıymış... Oda beğenmedi galiba beni...
Benden akan ne? Ben neden içimi çekiyorum? Hislerim yanlızca... Hissedebiliyorum...
Ağlamak bu mu?
Ben kendimi hiç görmedim. Bana beni anlatırmısın? Bana beni anlat. Saçlarımı. Gözlerimi. Tenimi. Dudaklarımı. Boyumu.
Herşeyimi anlat bana...
- Sen ağlarsan eğer... Hıçkırırsan böyle... Anlatamıyorsun... Bırak şimdi ağlamayı.... Anlat bana... Yanlızca anlat...
Ama unutmuşum. Gözlerimde siyahmı?
Heryer neden bu renk? Siz nasıl görüyosunuz? Hepimiz aynı şeyimi görüyoruz? Görmek bumu?
Evet... Bu galiba... Ben görüyorum... Yanlızca siyahı... Peki sen renkleri?
Ama unutmuşum... Gözlerimde siyahmı? Siyah renkmi?
- Diye uzayıp gider benim dünyam....Git sen artık.... Ağlama...
Ağladıkça sen Ağladıkça ben...

Geri