1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Ben tedavisi kalıcı mıdır? Benler tekrar oluşur mu?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Vücudumuzda neden çıktığı henüz bilinmeyen benler çoğu zaman zararsız olsa da estetik açıdan biraz can sıkıcı olabilirler. Derimizin renginde veya kahverengi renkli olan bu benler sıklıkla yüzümüzde, gözkapaklarımızda, koltukaltlarımızda, sırt ve göğüs bölgelerimizde çıkabilir. Bunların bir kısmı doğuştan olduğu gibi, bazen de sonradan çıkabilir. Lazerle ben aldırma tedavisi radyokoter cihazları yardımıyla oluşturulan radyo dalgalarının ben üzerinde ısı enerjisine dönüşmesi şekline dayanır.

  Ben (Nevus) Nasıl Tedavi Edilir?
  Radyokoter cihazları yardımıyla oluşturulan radyo dalgalarının ben (nevus) üzerinde ısı enerjisine dönüşmesi şekline dayanan bir tedavi yöntemi vardır. Isınan hücrelerin sıvısı buharlaştırılmak suretiyle ben (nevus) tabaka tabaka kaldırılır, normal cilde ulaşılır.
  < Konu Resmi..>


  Radyokoterle Her Ben (Nevus) Alınabilir mi?
  Radyokoter ile damar beni hariç renkli, renksiz, büyük küçük tüm benlere tedavi uygulanabilir.
  Ben (Nevus) Tedavisinde Kullanılan Diğer Yöntemler
  Ben tedavisinde elektrokoter yöntemi dışında tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Bunlara;
  - Benin cerrahi müdahale (ameliyat) ile alınması
  - Lazerle buharlaştırma
  - Radyofrekansla buharlaştırma
  - Cryotherapy (dondurarak) parçalama yöntemleri sayılabilir


  Ben Aldırma Tedavi Süreci
  Tedavi edilen bölgede tedavi sonunda yara oluşur, sonrasında yara kabuk bağlar nihayetinde bu kabuk benin büyüklüğüne göre 3 - 5 gün içerisinde düşerek bölgede hafif bir kızarıklık kalır. 2 - 3 ay içerisinde bu kızarıklık normal ten rengini alır. Süreç sonunda benin büyüklüğüne göre çok hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.

  Ben Aldırma Seans Sayısı ve Süresi
  Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmış olur. Gerekirse küçük rötuşlar için hasta aylık kontrole çağrılabilir.Benleri aldırmak zararlı mıdır?
  Toplumda genel olarak benlerin alınması ile ilerde daha kötüye gideceği gibi yaygın bir yanlış inanış vardır. Aslında durum tam tersidir yani benlerin alınmaması durumunda Malign Melanom adlı deri kanserine yakalanma riski vardır. Bu yüzden benleri aldırmak zararlı değil tam tersine kanser riskini ortadan kaldırır.


  Ben tedavisi ağrılı / acılı bir tedavi midir?
  Küçük sayılabilecek (1 cm çapından küçük) benlerde tolere edilecek seviyededir. Daha büyük benlerde lokal anestezi veya anestezik kremler yardımıyla operasyon yapılır.
  Ben tedavisi kalıcı mıdır? Benler tekrar oluşur mu?
  Tedavi kalıcıdır. Tedavi edilen bölgede tekrar ben oluşumu olmaz.
  Kaynak :mayaestetik.com
   
Ben tedavisi kalıcı mıdır? Benler tekrar oluşur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ben yatıyorum(muyum acaba)

  ben yatıyorum(muyum acaba)

  Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı. Annem, "Geç oldu," dedi, "zaten yorgunum, ben yatıyorum." Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı. Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. şekerliğe baktı, dibinde az kalmış, üstüne ekledi. Kahvaltı için buzluktan ekmek çıkardı, akşam yemeşi için çözülsün...
 2. Ben olur musun?

  Ben olur musun?

  paylasimciforum.com
 3. kapandım mı ben şimdi

  kapandım mı ben şimdi

  yeni kapandım kapandım yeni evliyim esim kapnmamı istiyor ve bana esarp alıp duruyo, bende evde yalnızken bunları evde deniyorum ama sadece ben evde yalnızken. Ama kesin kapanma kararım yok. bugün evde yine denedim ve işe daldım bu arada kapı çaldı bende kapı düğmesine bastım kocammış hemen aşağı gel arabadan eşyalrı al ben de işe geçicem dedi. Ben de apar topar kapıyı açtım ve dışarı çıtım....
 4. Benler Nasıl oluşur?

  Benler Nasıl oluşur?

  benlere elma sirkesi benler için krem ben, nedir, yararları, zararları, maskeler, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. BENLERDEN KURTULMA YOLLARI Benler çok dikkat edilmesi gereken koyu renkli cilt lekeleridir. Bazı kişilerde çok fazla ve yoğun görülen benler kişiye görünüm haricinde bir zararı olmayan lekelerdir. Müdahale edilmesi tehlike yaratabilecek olan...
 5. Ben Bebeğimi Emzirirken Tekrar Gebe Kalma Riskim Var mıdır Diyen Anneler Buraya

  Ben Bebeğimi Emzirirken Tekrar Gebe Kalma Riskim Var mıdır Diyen Anneler Buraya

  emziren anne hamile kalır mı,emziren anne hamile kalabilir mi, Kadınlar tarafından en çok merak edilen sorulardan bir taneside emzirirken gebe kalabilir miyim dir. Bir çok kadının belkide başına gelmiştir bu durum bebeğimi emziriyorum ama ya tekrar gebe kalırsam üstüne diye korkmaya başlarlar. Bu durum kişiden kişiye değişebilir.Bir örnek vereyim ben bir arkadaşımın şuan 7 aylık bir bebeği...

Sayfayı Paylaş