benim hayatim...bulimia ile...

Cevap: benim hayatim...bulimia ile...

çok geçmiş olsun canım kayınvalideler hep böyle zaten eşin seni sewmiş ve hep yanında olmuş keşke onun dediğine kulak asmasaydın bence yemek yeme ve kilo alma korkunu yenmek için psikolojik yardım al daha iyi gelecektir ALLAH yardımcın olsun inş bundan sonra mutlu olursun...

Bitanemm çok üzüldümm inan bilmiyorum ki ne desem!..yaa diyete karşıyım diyetler çok sağlıksız geliyor bana..ama spor her zaman yapılmalı.yürüyüş yap,bisiklete bin,arada sırada koş..yap bişeyler işte..bence hem spor yap hem dengeli beslenmeye devam et başka çözüm yok gibi hayatımm

:d015:canim yazini okuyunca cok uzuldum.sunu soylemek istiyorumki hata yapmissin.senin sagligindan onemli ne varki?tamam dikkat etmek gerekir her kadin guzel gorunmek ister ama herseyin fazlasida azida zarar.guzel kadinlar aldatilmaz mi saniyorsun?neler gorup duyuyoruz bosver.sen bir annesin sorumluluklarin oldugunu unutmamalisin canim.onun icin kendine cok iyi bak.ne zaman istersen biz burdayiz elimizden geldigince yanindayiz canim.saglicakla kal:d015:ye canim ye sifa olsun

ben de bulumia ile savaşıyorum ve pisikolojik tedavi de görüyorum 5 gün hiç kusmayıp 3 öğün yemek yiyorum sonra bi atak geliyo ve tıkınırcasına yiyorum 5 6 gün böyle kusuyorum snra düzeltiyorum vucudum ödemli ve yüğzüm şiş artık buna dayanamıyorm ne yapmam gerek artık direncim kırılıyor

canım ya üzülme bn 16 yaşndaym 2 buçuk yıl çektim bu hastalığı kilo problemimde pek yoktu her zaman 53 54 kilo civarındaydm ama iriydm yinede ve zayıflamak istedm diyet yaptım bi süre sonra atakalr başladı yiynce vicdn azabyla ksuyr ya da laksasf klnyrdm olmadığı zamanda bi sonraki gün aç kalırdım spor yapardm ama sonra yine acıkır yer ve kusardm artık geçtim aynanın karşına dur dedm kendime madem kilo almak istemiyrdm sağlıklı beslenecem kusmayacam kustukca eriyor bedenm reflü oldum okulda bayılıyordum yorgnlktn derste bile nasıl kilo veririm akşam ne yermle uğraşyrdm ve eve gelnce ani ataklar ne kdr abur cubur varsa patlayana kdr yerdm sonra tuzlu su ve klozette saatlerce boğazımı parmaklardm kusablmk içn vve zamanla bi işe yaramadığını ve sadece kendime zarar verdğmn farkına varnca okulda rehberlk servisindeki hocamla konştk beraber çalışma yaptık dr. david burn iyi hissetmek adlı kitapta bilişsel terapi yaptık ve 2 hafta sonra bi kez dahi olsn kusmadm istek oluşmadı yok oldu ve anti depresn hiç tavsiye etmem ilaçsz irademle yendm hayat güzel anın tadını çıkarmalyz böyle abuk subuk düşüncelern kurbanı olmayalm o kitap hayatımı değiştrdi babamla her psikoloğa gittk yok olmadı hepsi antidepresn verdı babam sağlkçı olduğu içn izin vermedi ilaç kullnym ailemnde hocamnda desteğyle yendim uamrm sende yenersn dedğm gibi kesnlkle o kitabı almalısın kolay gelsn geçmş olsn

bende bu hastalığa yakalandım iki yıl boyunca kustum ve herseferinde pişman oldum sonra birgün dedim ki melike bu vücut sana verildi sen bu vücuda değiil istersen sağlıklı yollarlada zayıflayabilirsin üç aydır kusmuyorum ve hiçbir kilo artışım yok ve çok iyi hissediyorum yapman gereken tek şey az ve sağlıklı yemek hafif egzersiz ve kendine güven vucudunu yönete bilirsin .

Geri