Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Berat Gecesi Kılınacak 100 Rekat Namaz hakkında bilgi verir misiniz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  KIzlar hepinize hayırlı ve bereketi bol bir gün diliyorum ve aranızda dini konudan bilgi sahibi olan arkadaşlarım var ise bana Berat Gecesi Kılınacak 100 Rekat Namaz hakkında bilgi vermelerini rica ediyorum.

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Berat Gecesi Kılınacak Namaz


  Berat Gecesi Namazı  Berat Gecesi namazı hakkında Allah-u Teala Şöyle buyurur:

  "Her kim bu gece yüz rekat namaz kılarsa yüce Allah ona yüz melek gönderir Otuzu ona cenneti müjdeler, otuzu ona cehennem azabından teminat verir Otuzu da ondan dünya afetlerini savarlar, On'u da ondan şeytanın tuzaklarını hilelerini savarlar"

  "Yüce Allah bu gece ümmetine öyle rahmet eder ki Kelb kabilesinin koyunlarının kılları sayısınca"

  "Yüce Allah bu gece bütün müslümanlara mağfiret buyurur ancak kâhin, sihirbaz, yahut çok kin güden veya içkiye düşkün olan, yahut ana-babasını inciten, veya zinaya ısrarla devam eden müstesna"

  'Şaban ayının 15 gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun Çünkü yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve; 'tevbe eden yok mu! Onu affedeyim Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim, hastalığından şifa isteyen yok mu ona şifa vereyim Yok mu şunu isteyen yok mu bunu isteyen' der Bu durum, sabaha kadar devam eder'

  'Ameller, bu ayda âlemlerin Rabb'ı yüce Allah'a arz edilir Ben de amellerimin oruçlu iken Allah'a arzedilmesini isterim'
   
Berat Gecesi Kılınacak 100 Rekat Namaz hakkında bilgi verir misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadir Gecesi Kılınacak Namaz

  Kadir Gecesi Kılınacak Namaz

  ramazan ayı kadir gecesi duası namazı tesbih namazı nasıl kılınır kaç rekattır hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar Ramazan ayının 27.gecesi olan Kadir Gecesini nasıl değerlendirmeliyiz, Nasıl dua etmeli ve nasıl namaz kılmalıyız diyenler sorularının cevabını bu yazımızda bulabilirler Bu gece 4 rek’at Kadir gecesi namazı kılınır: 1′inci rekatte: 1 Fâtiha-i şerîfe 3 Kadir suresi...
 2. Kuşluk namazı hakkında bilgi verir misiniz?

  Kuşluk namazı hakkında bilgi verir misiniz?

  Kuşluk namazı hakkında bilgi verir misiniz? Kızlar merhaba bana Kuşluk namazı hakkında bilgi verir misiniz, nasıl kılınır kuşluk namazı ? Bilgili ve ilgili arkadaşlarımı buraya bekliyorum.
 3. Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

  Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

  Merhaba arkadaşlar Ramazan ayına da çok az kaldı hatta benim tanıdığım bir çok kişi oruç tutmuştu geçenlerde, aklım da bişey takıldı neden sahura kalkılıyor sahursuz tutulmaz mı oruç? Sahur Vaktinin Önemi nedir?
 4. Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

  Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

  Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyor ve sizden bir konuda bilgi rica ediyorum. Mümkünse Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi paylaşır mısınız?
 5. Kadir Gecesi Kılınacak Namaz Bilgileri

  Kadir Gecesi Kılınacak Namaz Bilgileri

  kadir gecesi hangi namaz kılınır kadir gecesi nasıl ibadet edilir kadir gecesi namazı Bin aydan daha hayırlı Ramazan ayının sonlarına doğru kutlanan Kadir gecesinde nasıl ibadet edilir? Hangi namaz ve dualar okunmalı diye merak edenler için detaylı bilgiler sizlerle birlikte... Hz. Aişe (ra) annemiz Resulullah’ın (asm) şöyle buyurduğunu rivayet eder Her kim kadir gecesini ihya eder; içinde...

Sayfayı Paylaş