Berfin ismi anlamı ve analizini paylaşır mısınız?

• Konbuyu başlatan berfinimmm
  • Başlangıç tarihi
B

berfinimmm

Forum Okuru
Berfin ismi anlamı ve analizini paylaşır mısınız?

Berfin ismi melek kadınlar kulubü berfin ismini anlamı forum'da.​

Arkadaşlar yakında kızım olacak berfin ismini duyduğumdan beri çok beğeniyorum sizce nasıl. Anlamı güzel mi anlamı hakkında bilgim yok. Berfin ismine yakın yanına isim ne koyabilirim yardımcı olur musunuz? Eşim gerçi hanife nur koymak istiyor ama :) Ben onu bastırıp Berfin su koyacağım kızıma. Berfin anlamı ve analizini çok merak ediyorum. Berfin ismini koyan anneler özellikle biliyordur şimdi anlamını .

Merhaba
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Ne güzel ki evinize yeni bir bebek geliyor bereket geliyor demek ki. İsmini de ne güzel araştırıp koymak çok güzel bir düşünce. Eşiniz bence çok düşünmemiş hatta annesi mi yoksa babaannesi mi desem:) Berfin ismi çok güzel anlamı da en az ismin kendisi kadar güzel. Berfin kızlara çok yakışan bir isim. Kuran'da geçmeyen Berfin ismi zaten Arapça da değil Farsça kökenli bir isim. Ama kulağa ne kadar hoş geliyor öyle değil mi? Berfin isminin anlamına detaylı bakalım isterseniz.

''Berfin ismi ne anlama gelir''​

• Kardan yapılmış kar gibi beyaz anlamına gelir
  • Kar gibi tertemiz anlamına da gelir
  • Önsezileri duyguları kuvvetli kişiliğe sahiptirler
  • Hem geleceğe hem hayata dair umutla bakan
  • Çok duygusal karar vermede çok zorluk yaşayan
  • Çok duygusal olduğu kadar kolayca kırılıp incinebilen yapıları vardır
  • Hem 6. hisleri çok kuvvetli hem de sert bir yapıları vardır
Berfin isminin anlamını verirken aynı zamanda yukarıda analizine dair de bilgiler verdik. Umarım Berfin ismine karar vermenizde payı olacaktır yazımızın. Berfin isminin yanına en çok yakışan ikinci isim Derin, Beril, Beren gibi isimler geldi benim aklıma. Size fikir olması açısından Kuran'da geçen kız ve erkek bebek isimleri öğrenmek isterseniz aşağıdaki linke tıklamanız yeterli. ''Kuranda geçen kız ve erkek bebek isimleri ve anlamları''

Geri