Beşer Beşer Bengisu Hakkında Bilgiler

T

TİTAN

Forum Okuru
Beşer Beşer Bengisu Hakkında Bilgiler
beşer beşer bengisu kimdir mine tugay mine tugay kimdir hayatı biyografisi ile ilgili bilgiler burada melekler. Atv ekranlarında yayınlanan komedi dizisi Beşer Beşer ilgi görmeye devam ediyor melekler. :) Bu yazımızda da Beşer Beşer dizisi oyuncularından Bengisu karakteri ile izlediğimiz en son Kapalıçarşı dizisinde oynayan Mine Tugay kimdir hayatı ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere..

Mine Tugay, liseyi Yeni Levent Lisesinde bitirdi.

Ardından 1997 yılında oyunculuğa Masal Gerçek Tiyatrosunda oynadığı Büyük Kulaklı Küçük Ayı adlı oyun ile adım attı. 1998 yılında İstanbul
Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümünü kazandı.

Konservatuardan mezun olduktan sonra Semaver Kumpanyada tiyatro oyunlarında oynamaya başladı.

2003 Yılında Işıl Kasapoğlu rejisiyle Onikinci Gece ve Kuşlar Meclisi oyunlarında oynadı. Aynı yıl Gülbeyaz adlı televizyon dizisinde rol aldı.

2004 yılında Adı Aşk Olsun adlı dizide ve Gönül Yarası adlı sinema filminde rol aldı. Aynı yıl Semaver Kumpanyada Işıl Kasapoğlu ve Bülent Emin Yarar rejisiyle Mem ile Zin adlı oyunda oynadı.

Beko Plazma TV , Eti Çay Keyfi, Anadolu Bank, Bosch Çamaşır Makinası,
Ecobella Home, ‘Bosch Logixx 8 Çamaşır Makinası oyuncunun yer aldığı
reklam filmleri arasındadır.

2005 yılında Aşk Her Yaşta adlı televizyon dizisinde oynadı. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamlarken Aliye adlı dizide rol aldı.

2006 yılında yüksek lisansını bitirdi. Aynı yıl Tiyatro Dotta Emre Koyuncuoğlu rejisiyle Çok Uzak adlı oyunda oynayan Mine Tugay, Show TVde yayınlanan ‘Gülpare ve Star TVde yayınlanan "Benden Baba Olmaz" adlı dizilerde başrolde yer aldı.

2008 VIII. LIONS Tiyatro Ödüllerinde Karatavuk adlı oyundaki rolüyle "En İyi Kadın Oyuncu (Küçük Salon)" ödülü aldı.

2008 Sinepark Kısa Film Festivali Ödüllerinde Yoldaki Kedi adlı filmindeki performansıyla "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"nü aldı.

2009 13. Afife Jale Tiyatro Ödüllerinde "En Başarılı Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.

Gaye Sökmenle çalışmaktadır.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
T
M
Cevaplar
3
Görüntüleme
18K
MEKSİ
M
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
TİTAN
T
Üst