1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Beşinci paketin ilk ayrıntıları

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Çağlayan 5. tedbir paketinde yapmayı planladıkları çalışmaların detaylarını açıkladı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, 5. tedbir paketinde yapmayı planladıkları çalışmaların, finans ilişkilerinin yeniden kurulması, borçların yeniden yapılandırılması ve yeniden can suyu desteğinin verilmesi olduğunu söyledi.

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çağlayan, “kredi kartlarıyla ilgili yeni bir düzenleme olacak mı” sorusu üzerine, şu an için böyle bir çalışmanın gündemde olmadığını, ihtiyaç duyuldukça yeni tedbirler alınabileceğini belirtti.

  Şu anda üzerinde çalıştıkları en önemli konunun reel sektörle mali sektör arasında bozulmuş olan finansman ilişkilerinin yeniden düzenlenmesi olduğunu ifade eden Çağlayan, şunları söyledi:

  “Diğer taraftan firmalara yeni işletme sermayesi verilmesi noktasında çalışmalar devam ediyor. Tüm iş aleminin finans sektörüyle olan probleminin çözülmesi gerekiyor. Bu noktada Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren'in üzerinde çalıştığı bir konu var. Önümüzdeki günlerde Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında görüşüldükten sonra gündeme gelecek. 5. pakette yapmayı planladığımız çalışmalar finans ilişkilerinin yeniden kurulması ve borçların yeniden yapılandırılması ve yeniden can suyu desteğinin verilmesidir.”


  Bakan çağlayan, önümüzdeki günler için esnaf ve sanatkarlara da müjde vermek istediğini belirterek, şöyle devam etti:
  “KOSGEB Kanunu'ndan sadece imalatçılar kredi alabiliyordu, yeni düzenleme ile inşallah 1 Nisan'da TBMM'de kanun çıkınca KOSGEB'den bakkal, manav, minibüsçü, taksici, ticaret erbabı olan, hizmet erbabı olan sanayi ve imalatçıların tamamı bu kredilerden faylanabilecek, bunun üzerinde çalışmalar devam ediyor.”

  “ÖTV'DE SÜRE UZATIMI YOK”


  Bir gazetecinin, ÖTV'de 3 aylık sürenin uzatılıp uzatılmayacağını sorması üzerine de Bakan Çağlayan, süre uzatımının kesinlikle söz konusu olmadığını, bu konuda bir beklenti olmaması gerektiğini ifade etti.

  Bakan Çağlayan, otomotiv sektöründeki ÖTV indirimleriyle stokların neredeyse tükendiğine, ağır vasıta ve ticari araçlarda da bu konuda çalışmalarının sürdüğüne işaret etti.

  Geçen hafta otomotiv sektöründeki yöneticilerle bir araya geldiğini anlatan Çağlayan, şunları söyledi:

  “Şu anda Tofaş başta olmak üzere Türk Fiat fabrikaları çıkartmış oldukları veya ücretsiz izne ayırdıkları işçileri yeniden çağırdılar. Bu ÖTV uygulaması gösterdi ki, bizim vatandaşımızda para var, yastık altındaki para psikolojik olarak ekonomik tedbir aldığınız zaman hemen ekonominin içine girebiliyor. Araba alıcılarının yüzde 80-90'ı kendi öz kaynağıyla para alıyor, yani bankalara kredi için başvuranların sayısı oldukça az.”


   
Beşinci paketin ilk ayrıntıları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göktan // Beşinci Sonbahar (2008)

  Göktan // Beşinci Sonbahar (2008)

  göktan beşinci sonbahar
 2. Paket

  Paket

  İçi dolu paket sırları gizlemeye, dağınıklığı gidermeye, Eşya paketlemek yolculuğa yahut evlenmeye, Paketteki eşyaları çıkarıp yerleştirmek, orada ev bark edinrmeye ve orada yaşamaya delalet eder.Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara uğrayacağınızı belirtir. Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara...
 3. Murat Kekilli - Beşinci Mevsim

  Murat Kekilli - Beşinci Mevsim

  Önce gözlerin vurdu beni İçmeden sarhoş oldum Ne güzellere gönül verdim Son durağım sen oldun Gül şarap dudaklarınla gül Gül içim filizlensin Yak beni kahve gözlerinle Yak içim serinlesin Gül benim bebegim Gülüm benim filizim Gel benim beşinci mevsimim __________________
 4. beşinci mevsim sin sen ......

  beşinci mevsim sin sen ......

  "Beşinci Mevsim!... "Hani gidiyorsun ya, her şey donuyor aniden üşüyor yüreğim ellerim buz ama, ______sana KIŞ sın diyemem Hani, bir ses,bir nefes bekliyorum ne ses,ne nefes gelmiyor ya senden dökülüyor yüreğimin yaprakları ama, ______sana SONBAHAR sın da diyemem Hani, geliyorsun ya habersiz,aniden açıyor ruhumun çiçekl.........eri gökkuşağı geçiyor üzerimden ama,...
 5. Beşinci Hastalık Nedir?

  Beşinci Hastalık Nedir?

  beşinci hastalık, nedir, belirtileri, tedavisi, tehlikeli midir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Şimdi size adını çok fazla duymadığımız bbir hastalıktan bahsetmek istiyorum:Beşinci hastalık..Bu hastalıkla ilgili bilgi almak üzere Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nilüfer Toprakçı'nın makalesine bir göz atalım.. Beşinci hastalık, parvovirüs B19...

Sayfayı Paylaş