gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.225
  Beğenilen Mesajlar:
  2.180
  Ödül Puanları:
  113

  Beslenmeyle bebeğin cinsiyeti belirlenebilirmi?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Bebek sahibi olmak her çiftin en büyük hayal ve isteklerinden birisidir. Ailesini genişletmek isteyen çiftler belirli dönemlerde doğal yollar ile cinsel ilişkiye girerek çocuk sahibi olmaktadırlar. Her kız ya da her erkek çocuk sahibi olmak istese de herkesin bebeğin sağlıklı olmasının yanı sıra istediği bir cinsiyette vardır. İlerleyen tıp ile birlikte bazı yöntemler bebeklerin cinsiyetlerini belirlemede etkili olabilmektedir. Beslenme ile bebeğin cinsiyeti belirlenebilir mi? Sorusunu sıkça soran çiftlere uzmanlar bir takım önerilerde de bulunmaktadırlar.
  < Konu Resmi..>  Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler hayatlarını da tamamen değiştirmek zorundadırlar. Yaşadıkları ortamı bebeklerine uygun bir hale getirecek olan çiftler, beslenmelerini de daha sağlıklı bir duruma getirmelilerdir. Uzmanlar beslenme ile bebeğin cinsiyetinin de değişebileceğini söylemekte ve bu besinleri çiftlere sunmaya devam etmektedirler.

  Peki, beslenme ile bebeğin cinsiyeti belirlenir mi?

  Eskiden bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi bile imkânsız bir durum iken günümüzde hamileliğin belirli bir döneminden sonra bebeğin cinsiyeti görülebilmektedir. Bebeğin cinsiyetini kendisi belirlemek isteyen çiftler ise çocuk yapmaya başlamadan önce bir uzmana danışmaktadır. Uzmanlara göre bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde anne adayının beslenmesinin büyük etkisi bulunmaktadır. Erkek çocuk isteyen çiftlere ve de kız çocuk isteyen çiftlere farklı yöntemler uygulanmaktadır. Fakat bu konuda çiftlerin bilmesi gereken tek şey bu yöntemlerin tamamen doğru olmamasıdır. Bu yöntem ile bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkün fakat kesin değildir.


  Beslenme ile Bebeğin Cinsiyetini BelirlemeErkek bebek isteyen çiftlerin cinsel ilişkiye başlamadan önce yapması gereken bir takım işlemler vardır. Erkek bebek isteyenlerin öncelikle bir uzmana görünüp yumurtlama gününü kesin bir şekilde öğrenmeleri gerekmektedir. Ovulasyon kitleri denen ve eczanelerde de satışı yapılan bu ürünleri de kullanarak yumurtlama günleri öğrenilebilinmektedir. Yumurtlama gününde ise cinsel ilişkiye başlamadan önce kadınların potasyum ve sodyum kaynaklı besinleri tüketmeleri önerilmektedir. Bu yöntem ile erkek bebek sahibi olma şansı daha da yükselmektedir. Kız bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin ise yumurtlama günlerini öğrenmelerine ya da bu günü takip etmelerine gerek görülmemektedir. Kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olan besinlerden süt, yumurta ve patates gibi besinleri içeren bir beslenme programlarını oluşturabilirler.
  Erkek ve kız bebek isteyen çiftlerin cinsiyetten önce istedikleri tek şey ise bebeklerinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi olmaktadır.

   
Beslenmeyle bebeğin cinsiyeti belirlenebilirmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebeğimin cinsiyeti

  bebeğimin cinsiyeti

  doğum tarihim:4 kasım 1984 son regl:31 ekim 2011 ama düzenli değildi aybaşım buna göre bebeğimin cinsiyeti ne olacak
 2. Nub Teorisi ya da başka bir yöntemle bebeğimin cinsiyeti nedir yardımcı olur musunuz bana da

  Nub Teorisi ya da başka bir yöntemle bebeğimin cinsiyeti nedir yardımcı olur musunuz bana da

  dogum tarihim: 15.07.1981 son regl tarihim: 10.12.2010 buna göre bebeğimin cinsiyeti nedir?
 3. bebek cinsiyeti ne acaba

  bebek cinsiyeti ne acaba

  ben18.02.1986 dogumluyum son adet tarihim 31.01.2013 ve reglingünüm 31 suan 20+6 haftlik hamileyim bebegimin cinsiyetini ögrene bilirmiyim sizden acaba
 4. Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

  Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

  Bebeğin cinsiyeti konusu, halk arasında yaygın pek çok yanlış düşüncelere açık bir mevzudur. Aileler bebeklerinin cinsiyeti konusunda heyecan ve merak sahibidirler. Bebeğin cinsiyetindeki etken erkekten gelen hücrenin hangisi olduğunda gizlidir. Pek çok sperm hücresinden hangisi doğum kanalında yumurta hücresi ile birleşirse cinsiyet o şekilde belirir. X kromozomu ile yumurta bir araya gelirse...
 5. Anne ve babanın beslenmesi cinsiyeti belirlermi?

  Anne ve babanın beslenmesi cinsiyeti belirlermi?

  Günümüzde bebeğin cinsiyetini belirlemek için kullanılabilen en gelişmiş ve kesin tanı yöntemi PGD (prekonsepsiyonel genetik tanı - PGT) yöntemidir. Bu yönemle tüp bebek işlemleri sırasında döllenmiş embriyodan bir hücre alınarak incelenir ve cinsiyetin yanı sıra kromozomal hastalıklar da araştırılır. Eğer hücre istenilen cinsiyette ise embriyo anne rahmine yerleştirilir. Ülkemizde bu yöntem...

Sayfayı Paylaş