Beta hcg değerim 5,46 çıktı adet oldum ne demek bu

D

Dmr

Forum Okuru
Beta hcg değerim 5,46 çıktı adet oldum ne demek bu
Adetim 3 gün geçmişti, beta hcg 5,46 çıktı ama şimdi regl oldum durum bedir sizce

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar, adet olduğunuza göre bhcg değerine bakılmaksızın hamile olmadığınızı söyleyebiliriz. Adet olmasaydınız bekleyin diyecektim.

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değeriniz gebelik lehine değil . 8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendiriliyor. Ayrıca adetinizin gerçekleşmesi gebe olmadığınızı gösteriyor. Fakat adet miktarınız her zamankinden farklıysa lekelenme şeklinde olursa( yerleşme kanaması olabilir , geç döllenme söz konusu olabilir ) hcg testini iki gün sonra tekrar yapın.

E

Eashmesh

Forum Okuru
Merhaba 5 aylık evliyim bebek düşünüyoruz son adet tarihim 9 Eylül Biz 24 Eylül de korumasız birliktelik yaşadık adetim 3 gün geçtikti bugün yani 12 Ekim Cuma günü acilw gidip kan testi yaptırdım beta hcg değerim 8,4 çıktı doktora götürdüğüm de gebelik yok dedi kafam karıştı ama kendimce hamilelik belirtilerini yasıyorum anlamadım

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba 5 aylık evliyim bebek düşünüyoruz son adet tarihim 9 Eylül Biz 24 Eylül de korumasız birliktelik yaşadık adetim 3 gün geçtikti bugün yani 12 Ekim Cuma günü acilw gidip kan testi yaptırdım beta hcg değerim 8,4 çıktı doktora götürdüğüm de gebelik yok dedi kafam karıştı ama kendimce hamilelik belirtilerini yasıyorum anlamadım
Selamlar yüzde yüz yok denemez. Değerleriniz çok ama çok düşük olduğu için yok demiş. Bana göre hamilesiniz. Yani çok uzun zamandır site yönetiyoruz ve 5 değerinden sonra hamileliğin yüzde yüz çok ortaya çıktığını gördük. Kaldı ki sizinkisi 8 Şimdi stres yapmıyorsunuz. Pazartesi gününe kadar bekleyin testi yenileyin eğer değeriniz ( bugün yaptığınızı baz alarak yazıyorum ) 15 üstü ve ya 20 yi geçti ise hamilelik için daha da umutlanabilirsiniz. Her gün bu değer ortalama kendisi kadar artar. Yine belirteyim ben hamile olduğunuzu düşünüyorum. Ama çok çok çok yeni daha iki gün bekleyip testi yenileyip yazın bize.
Umarım beklediğiniz bebiştir. sevgiler.

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, HCG gebelikte plesenta tarafından salınan bir hormondur. İmplantasyon gerçekleştikten sonra HCG varlığı gebelik testiyle kesinlik kazanır. 8 ve üstü değerler gebelik olarak değerlendiriliyor. Sizin hcg değerinizde gebe olduğunuzu gösteriyor. Yalnız tek değerle gebelik doğrulanmaz. İki gün arayla HCG'nin tekrar izlenmesi gerekir. Size tavsiyem farklı bir kadın doğum uzmanına görünmeniz.

E

Eashmesh

Forum Okuru
Selamlar yüzde yüz yok denemez. Değerleriniz çok ama çok düşük olduğu için yok demiş. Bana göre hamilesiniz. Yani çok uzun zamandır site yönetiyoruz ve 5 değerinden sonra hamileliğin yüzde yüz çok ortaya çıktığını gördük. Kaldı ki sizinkisi 8 Şimdi stres yapmıyorsunuz. Pazartesi gününe kadar bekleyin testi yenileyin eğer değeriniz ( bugün yaptığınızı baz alarak yazıyorum ) 15 üstü ve ya 20 yi geçti ise hamilelik için daha da umutlanabilirsiniz. Her gün bu değer ortalama kendisi kadar artar. Yine belirteyim ben hamile olduğunuzu düşünüyorum. Ama çok çok çok yeni daha iki gün bekleyip testi yenileyip yazın bize.
Umarım beklediğiniz bebiştir. sevgiler.
Cok teşekkür ederim inisallah öyledir

Beta hcg değeri düşük tehlikesi hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Bhcg oranım 17 6 19 seviyesinde düştü sonra yeniden yükseldi hamilemiyim Bhcg oranım 17 6 19 seviyesinde düştü sonra yeniden yükseldi hamilemiyim
bugün 13 eylül benim adet günüm. en son adetimle bir önceki arası 35 gün sürdü pek öyle uzamazdı uzarsa da diğeri son olduğum tarihte olurdu. yani tahminimce bugün.. lakin 9 ekimde devlet hastanesinde test yaptım acilde 17.16 çıktı bhcg dün yani...
Soru-Cevap 6
Beta Hcg değerim yükseldi bu Kimyasal gebelik midir nasıl anlarım Beta Hcg değerim yükseldi bu Kimyasal gebelik midir nasıl anlarım
Merhaba 2 gün önce kan testi yaptırdım 24.75 çıktı değerin düşük olduğunu tekrarlanması gerektiğini söylediler bugün 44.75 çıktı kimyasal mıdır geç döllenme olabilirmi böyle olupta sonradan değeri yükselen varmı
Soru-Cevap 2
Beta hcg değerim çok yüksek ikizlere mi hamileyim Beta hcg değerim çok yüksek ikizlere mi hamileyim
Merhabalar Kızlar.5 haftalık hamileyim. 5. hafta beta hcg değerim 14146 çıktı. Normalinde seyreden değerin 3000 olması gerekiyordu ikiz gebelik olma ihtimali var mı acaba. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Soru-Cevap 1
Beta hcg değerim 0,5 çıkmıştı şimdi gebelik var mı Beta hcg değerim 0,5 çıkmıştı şimdi gebelik var mı
1 hafta öncesinde kan tahlili yaptırdım beta hcg 0,5 çıktı hamile değilim diye tahmin ediyorum ama adetim geçikti ve tansiyonum düşmeye başladı yardımcı olurmusunuz
Soru-Cevap 6
Beta hcg değeri düşük tehlikesi Beta hcg değeri düşük tehlikesi
Beta değerim 3.5000 ken 600 düştü doktora sorduğumuzda o bile imkansız dedi büyük ihtimalle düşük yapmış olabilirsin falan dedi . Bunu duyduğumuzda tabi yıkıldık sonra başka bir doktorun yanina gittik durumu anlattık o doktorda hamilesin ama...
Soru-Cevap 1