Beta hcg değerleri değerlendirme

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Beta hcg değerleri değerlendirme

Beta hcg değerleri hesaplama ne olmalı kaç olmalı nedir, ikiz ve dış gebelikte beta hcg değerleri hamile olmayanlarda beta hcg değerleri nedir


Niteliksel bir bhcg kan testi , kanınızda insan koryonik gonadotropin adı verilen bir hormon olup olmadığını kontrol eder . HCG normalde hamilelik sırasında üretilen bir hormondur. Hcg tetsi genelde gebeliği onaylamak veya dışlamak için yapılır. Aynı zamanda HCG-Kan Testi, bir bireyin vücudun kanında normal veya anormal beta hcg seviyelerine sahip olup olmadığını bilmek için yapılır. Doktor, hamileliği onaylamak, fetüsün uygun yaşını belirlemek gebeliğin sağlıklı olup olmadığını belirlemek için bu testi yapar. Bu test aynı zamanda ektopik hamilelik , çoğul gebelik , molar gebelik gibi durumların tespiti içinde yapılır.
kan testinden bhcg değerleri değerlendirme.jpg


Doktor, hamile kadınlarda embriyo veya fetusu etkileyebilecek bir tedaviye başlamadan önce bu testi önerebilir. Bu test ayrıca Edward sendromunun (bebeğin ekstra bir kromozom 18 nedeniyle ciddi gelişimsel gecikmeler yaşadığı durum) ve Down sendromunun (kromozom 21'in varlığı nedeniyle gelişimsel ve entelektüel gecikmelere neden olan genetik bozukluk) taranmasına yardımcı olur.Genel olarak, bir hastaya testis kanseri veya yumurtalık kanseri teşhisi konduğunda genel bir kontrol için de Hcg testi yapılır. Çoğunlukla, bu test, tanıyı doğrulamak için diğer HCG testleriyle birlikte yapılır.
Beta hcg değerleri hesaplama: bunun içn kan tahlili ile sonuç almanız mümkün. Genelde yazılan değerlerde >5.0 seviyesine kadar hiç bir şekilde gebelik olmadığı anlamını taşıyor. Hesaplama yapmak diye bir şey yok sadece sonuç değerlendiriyoruz. Konumuza yazarak ta sonucunuzun ne olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.
Beta hcg değerleri kaç olmalı : Öncelikle bu bhcg testinin sonucu yüzde yüz doğrudur. Yanılma payı kesinlikle yoktur. Bhcg testini yaptığınızda BETA HCG ÖRNEKLERİ konumuza bakarak değerlerin karşılığında kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

İkiz Dış Gebelik ve Hamile olmayanlarda beta hcg değerleri : Öncelikle beta hcg değerlerinin sonucunda örneğin 20 50 100 gibi bir sonuç çıktığınızda bu, hamileliğin başlangıcında olduğnuzu, hamile olduğunuzu gösterir ama kesinlikle sağlıklı bir gebelik mi dış gebelik mi bunu bilmeniz için ikişer gün ara ile bu testin sonucunu öğrenmeniz gerekiyor. Beta hcg testlerindeki sonuçları lütfen aynı hastanelerde ve aynı saatlerde yaptırınız. Bazen değişik sonuç çıkabiliyor. Eğer 2 gün ara ile yaptırdığınız test sonucu iki katı ve daha fazlası artıyor ise, hamileliğiniz hayırlı olsun diyebiliriz.

beta hcg tablosu gebelik değerleri.png


Adete bir iki gün kala hcg tetsi ile gebe olup olmadığınız anlaşılır.HCG seviyeleri, her 48-72 saatte bir sürekli olarak ikiye katlanır ve gebe kalmadan 8-11 hafta sonra en yüksek seviyeler gözlenebilir. Daha sonra, HCG seviyeleri azalır ve gebeliğin geri kalanı için sabit kalır. İdrarda, bu hormon ilk kaçırılan sürenin 12-14 gününden sonra tespit edilebilir. Yani kısaca HCG ana gebelik hormonlarından biridir . implantasyon gerçekleştikten sonra hcg kanda salınmaya başlar. Bu zaman zarfında yapılan test gebeliği onaylayabilir. Evde hamilelik testleri hamile olup olmadığınızı belirlemek için idrarda hCG tespit ederken, size mevcut HCG miktarını söyleyemezler. Bu nedenle hcg kan testi durumunuz hakkında net bilgiyi verecektir.
Kandan yapılan BETA HCG testi değerlerine bakarak hamileliğinizin olup olmadığını yazıyoruz.
Kandan yapılan beta hcg testi aslında gebeliğinizin olup olmadığını oluşup oluşmadığını gösteren bir testtir arkadaşlarım. Bu testle sizlerde net olarak hamile kalıp kalınmadığı hususunda bilgiler edinebilirsiniz.
Eğer sizler kandan yaptırdığınız test için aceleci davrandı iseniz ve kandan gebelik değerleriniz " bebeğiniz yok " desede üzülmeyin kızlar. Çok erken durumda yapılan bu test için en az 3-5 gün bekleyip bir kez daha yaptırmalısınız.
Çoğu zaman bu testi orada hale hazırda bulunan bir doktor hatta bir hemşire bile net olarak sizlere söyleyebilsede, Hiç vakit kaybetmeden hamilemiyim değilmiyim diye düşünüyorsanız kızlar işte karşınızda beta hcg değerleri hamilelik değerleri ve anlamları.

BETA HCG GEBELİK SONUÇ TABLOSU ŞU ŞEKİLDEDİR
0-1 haftalık gebelikte bhcg değerleri 10-50
1-2 haftalık gebelikte bhcg değerleri 50-500
2-3 haftalık gebelikte bhcg değerleri 100-5000
3-4 haftalık gebelikte bhcg değerleri 500-10000
4-5 haftalık gebelikte bhcg değerleri 1000-50000
5-6 haftalık gebelikte bhcg değerleri 10000-100000
6-8 haftalık gebelikte bhcg değerleri 15.000-200.000
2-3 aylık gebelikte bhcg değerleri 10.000-100.000En yukarıda sağda yazan HCG mIU/ml değerine bakacaksınız arkadaşlarım. Peki bu değerdeki rakkamların anlamı ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl anlayacaksınız ( tabiki hamileyseniz )


Beta Hcg Değerlerine Göre Hamilelik Haftası


Değerli misafirlerimiz, sitemize kayıt olmadan hastanelerden aldığınız beta hcg sonuçlarını buraya konumuza misafir olarak yazarak, değerlendirilmesini, hamile olup olmadığınızın bilgisini bizlere sorabilirsiniz. Sadece yazın ve bekleyip konuyu takip edin
 
Son düzenleme:
Merhabalar benimde testimde beta hcg değeri sonucum 18 çıktı acaba hamilemiyim ?
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba ben 20.1.2014 tarihinde kan testi yaptırdm degeri 1054 cikti fakat bebis ve kesesi gorunmedi sizce kac haftalik hamileyim. Haftaya tekrar doktora gideceğim.tsklr simdiden
 
Merhaba. Az once hastaneden geldim. Kanda gebelik test sonucum. 4.93 cikti doktor gebelik var dedi fakat 2 ay once dusuk yaptigim icin son adet tarihim belli degil. Dolayisiyla bu rakamlar normalmi degilmi doktorumda suphede kaldi. Yorumlariniza cok ihtiyacim var. Simdiden tskr.
 
0-1 Hafta : 5- 50
1-2 Hafta : 50-500
2-3 Hafta : 100-5.000
3-4 Hafta : 500-10.000
4-5 Hafta : 1.000-50.000
5-6 Hafta : 10.000-100.000
6-8 Hafta : 15.000-200.000
2-3. Ay : 10.000-100.000
değer: 204.05 mlu/ml hamilemiyim acaba?
 
Merhaba bende bugun hamile oldugumu ogrendim.yabi insallah vardur.henuz adetim 1 gun var. Kanda değer 293 cikti.doktorum 2 gum sonrs yine yaptirmami istedi.sizce varmidir.boyle olanlar varmi aramizda
 
Geri
Üst