Beta hcg değerlerim aynı neden artmıyor ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Beta hcg değerlerim aynı neden artmıyor ?
Beta hcg değerlerinin artmaması aynı kalması ya da düşmesi ne anlama geliyor ?


Beta hcg Testi nedir ? Kandan gebe olup olmadığınıza bakabileceğiniz hemen hemen bütün hastahanelerde yapılan ve sonucu yüzde yüz kesin olan bir gebelik testi türüdür. Bu test üzerinden sizin hormonlarınıza bakılarak gebe kalıp kalmadığınız kesin olarak ortaya çıkar.


Beta hcg testi sonucu değerlendimesine göre hamilemiyim ?

Evet bu bhcg testi örneği konumuzda göreceğiniz üzere, hastanelerden yaptırdığınız ve sonucunu hemen alabildiğiniz bu teste göre bir takım değerler olur ve bu değerler eğer " 5.0 " ve üzeri ise, olası hamilelik şüphesi var denilerek bir kaç gün sonra gelmeniz gerektiği söylenir.
bhcg testi.jpg


Beta Hcg Testi Yükselir mi Hangi aralıklarda değerler ne olmalı ?

Beta hcg testi sonuçlarına göre hamileliğiniz var ise bu testi, minimum ikişer gün ara ile yaparak sonuçlarına bakmanız önemlidir. Bu testin sonucunda eğer elzem ve ikiz ya da çoğul gebelik gibi bir durum söz konusu değil ise, her iki günde bu değerler 2 katına çıkar, örneğin 35 ise iki gün sonra ortalama 70 ve üzeri olması gerekiyor.


Hcg testi yaptırdım değerim bir gün iki gün sonra aynı bu ne demek ?

Beta hcg değerleri, olası hamileliklerde artış gösterecektir. Eğer yaptırdığınız testte hamile olduğunuzu işaret eden bir değer var ise, daha sonra yaptıracağınız ( bir iki gün sonra ) test sonucu, aynı çıkar ise bir sorun var demektir. Durumu acil olarak doktorunuzla görüşmeniz gerekiyor. Aynı değil de değerler düşüyor ise düşük yaptığınız anlamına geliyor bu durum.


Kandan gebelik testi bhcg sonucunu aileme bildirirler mi ?

İnsanların başına her türlü şey gelir, istenilmeyen bir birliktelik ile gebelik şüphesi durumunu özellikle aralarında bağ bulunmayan kişiler özellikle kızlar, ailelerine bildirmek istemezler. Bu durumda bu soru ortaya çıkıyor. Hayır hiç kimse bu sonucu sizin ailenize bildirmez, online bir sisteme kayıt olmadığınız için bunu sadece siz bilirsiniz. Rahat olun.


Beta hcg testi sonrasında kanama ne demektir ?

Yapılan testlerde hamile olduğunuz ortaya çıktı ve bir kaç gün içinde kanamanız geldi ise, acilen doktora müracaat etmeniz gerekiyor. Zira, gebeliklerde her türlü kahvemsi lekelenme kanama gebeliğin sonlandığı, ya da olası bir düşük meydana geldiğini ifade eder. Bu bakımdan doktora hemen gitmeniz önemlidir.

Bhcg testi değerlendirme bölümüne sorularınızı sorarak hamile olup olmadığınızın yanıtını hemen alabilirsiniz. Dilerseniz ben zaten hamileyim ama bhcg sonucuna göre kaç haftalık hamileyim diyenler de bu ilgili konularımızı ziyaret edebilirler.

Bu konu hakkında sormak istediğiniz her şeyi sitemize kayıt olmadan da konuya cevap ver butonu yardımı ile gönderebilirsiniz. Sorunuzu sorduğunuzda lütfen sabırlı olun ve üst üste soru göndermeyin değerli katılımcı arkadaşlarım. Konular panelimize yansıyor ve biz onları onaylamadan malesef göremiyorsunuz. Ara ara bu sayfayı yenileyerek cevap verildiğinde görebilirsiniz.
 
Geri
Üst