1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Beyaz Eşyalardaki Çizikler Nasıl Onarılır?

  Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Uzun süre kullanılmak üzere alınan beyaz eşyalar, kullanıma bağlı olarak zamanla çeşitli ev kazaları sebebiyle çizilebilir, kırılabilir ya da lekelenebilirler.Bunlardan en çok zarar görenler genelde beyaz eşyalar.Beyaz eşyalardaki çizikler nasıl giderilir,beyaz eşyadaki çizikler nasıl kapatılır detaylar yazımızda..Beyaz eşyalar, diğer eşyalara oranla daha uzun süre kullanılır. Bu sebeple alınacak beyaz eşyanın dayanıklılığı, ekonomikliği, sağladığı su ve elektrik tasarrufu önemlidir.


  Beyaz eşya almadan önce, mutlaka eşyaları koyacağınız yerin ölçüsünü alın. Böylece ürünü aldıktan sonra, gereken yere sığıp sığmaması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.


  < Konu Resmi..>  Alışveriş yapmadan önce, almayı düşündüğünüz markalar hakkında araştırma yapın. Ürünlerin garanti süresi, servisleri gibi detayları atlamayın.  Bu çizikler hem beyaz eşyanın kötü görünmesine hem de paslanmaya sebep olabilir. Çizikleri onararak beyaz eşyalarınızı kullanmayı sürdürebilirsiniz.


  Çeliklerdeki çizikler

  Bu işlem için çizik kapatıcılar işinize yarayacaktır. Çizik kapatıcılar, kalem ya da bir fırçayla birlikte tüp şeklinde satılmaktadır. Bu işlem, özellikle hafif çiziklerde işe yarayacaktır. Derin çiziklerde ise birkaç kez işlem yapılması gerekebilir.


  Sizlere önerimiz büyük marketlerin otomobil bölümlerine uğrayıp arabalar için satılmakta olan çizik kapatıcılardan almanızdır. Bu ürünler kalem ya da küçük bir fırçayla birlikte tüp içerisinde satılmaktadır. Ürünü uyguladığınız zaman çiziğin kolayca yok olduğunu göreceksiniz. Derin çizikler içinse, ürünün üzerindeki kullanma talimatını uygulayarak bir kaç kez işlem yapmanız gerekebilir.

  İşlem yapılacak yüzey iyice temizlenir ve iyice kurulanır. Çiziklerin üzerinden kapatıcı kalemle geçilir. Krem şeklindeki ürün ise, fırça yardımıyla çiziğin üzerine sürülür. Kuruması beklenir. Çizik derinse, işlem birkaç kez tekrarlanmalıdır.

  Günümüzde artık beyaz eşyalarda da renkler çeşitlenmiştir. Bu eşyalarda da çizikler meydana gelebiliyor. Yapı marketlerin reyonlarında bulabileceğiniz pasta cila ürünleri ile de çiziklerde kurtulabilirsiniz.

  Beyaz eşyaların üzerine yapıştırılan magnetler de çiziklere sebep olabilmektedir. Bu ürünleri kullanırken dikkatli olmak gerekir.

  Beyaz eşyalar mümkün olduğunca sert, metal eşyalarla temas ettirilmemelidir. Bu eşyaların temizliği sert yüzeyli süngerler ve aşındırıcı kimyasallarla yapılmamalıdır.


  İsmine halen “beyaz eşya “ demekle birlikte günümüzde bu eşyaların renklileri de artık mevcut. En güzellerinden bir tanesi de siyah parlak eşyalar. Modern mutfaklarda gerçekten çok şık ve elegan duran bu ürünler de çiziklerden nasibini alabiliyor. Böylesi durumlarda imdada yine marketlerin otomobil reyonları yetişiyor. Bu reyonlardan alacağınız pasta cila ile üründeki çizikler tarihe karışacaktır. Bu sayede çizilmiş buzdolabı kapaklarınız pırıl pırıl ve ilk günkü gibi olacaktır.

  Çizik ve leke miktarını azaltabilmek için de sizlere buzdolaplarındaki magnetlerin sayısını azaltmanızı tavsiye ediyoruz. Magnetler zaman içerisinde bolca çizik ve lekeye sebep olabiliyor.

  Sayılarını azaltmanız bile çiziklerden kurtulmanızı sağlayabilir.


   
Beyaz Eşyalardaki Çizikler Nasıl Onarılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. beyaz eşya seçimi

  beyaz eşya seçimi

  Evlilik hazırlıgında beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gereken bir çok etken vardır. Maddi yükü fazla olan beyaz eşyaların daha sonra tekrar almak zor olacağından en başta yapacağımız seçimlerde en ucuz olanına karar verirken bir çok noktayı göz önüne almalıyız. Beyaz eşya seçimi evimizin oturma düzenini dikkate almalıyız. Eğer ev henüz seçilmemişse standart modelleri tercih etmemiz sonraki...
 2. Çizik

  Çizik

  Rüyada kişinin vücudundaki çizik, kan çıkmaması kaydı ile para olarak yorumlanır.
 3. Siyah-Beyaz ev eşyaları

  Siyah-Beyaz ev eşyaları

  siyah beyaz halı modelleri siyah beyaz halı ev aksesuarları dekorasyon hali Siyah-Beyaz birbirine çok yakışan bu iki rengin evinizdeki uyumuda süper olacak kızlar :tik:
 4. Beyaz eşya alırken

  Beyaz eşya alırken

  Beyaz eşya alırken oldukça iyi düşünmeli ve seçimimizi doğru yapmalıyız diye düşündük ve yeni evlenecek olanlar için ve beyaz eşyalarını yenileyecek olanlar için, beyaz eşya alışverişi hakkında önemli bilgiler hazırladık bu yazımızda Melek'ler. Maddi külfeti fazla olan beyaz eşyaları daha sonra yenilemek zor olacağından en başta yapacağımız seçimlerde en uygun olanına karar verirken bir çok...
 5. Kırılan Tırnaklar Nasıl Onarılır?

  Kırılan Tırnaklar Nasıl Onarılır?

  kırılan tırnak, kırılan tırnak nasıl düzeltilir, kırılan tırnak bakımı Sevgili melekler, hele de dışarı çıkacaksanız, tepeden tırnağa hazırlandıktan sonra sizi en çok sinirlendirecek şey tırnağınızın kırılmasıdır. Hemen sinirlenmeyin, moralinizi bozmayın. Şimdi tarif edeceğimiz yöntemle dikkatlice bakmadan anlaşılmayacak bir şekilde tırnağınızı tamir edip ojenizi sürebileceksiniz....

Sayfayı Paylaş