Bezli bebeklerde sünnet sonrası bakım

P

pipilimii

Forum Okuru
Bezli bebeklerde sünnet sonrası bakım
Bezli bebeklerde sünnet sonrası bakım sünnet olan bebeğin pipi bakımı nasıl yapılmalı ?

Selamlar arkadaşlarım ben de her kes gibi sünneti yazın yaptıranlardanım ama benim evladımın pipisinin ucu kapalıydı ve çok büyük zorluk çekiyordu çiy yapma sırasında böyle oğlum nerde ise pancar gibi kızarıyordu. Doktor muayenesinden sonra pipisi ile ilgili sıkıntının olduğu ve acilen sünnet edilmesi gerekliliği ortaya çıktı neyse bebeğim benim daha 4 aylık ve bez kullanıyor. Bezli olduğundan dolayı pipisi yapışmasın diye sarı merhemden sürüyorum. Benim dikkat edeceğim şeyler neler, kaynanam bana çiş onu iyileştirir pişirir bende çocuk büyüttüm dedi ise de tam olarak neler yapmam gerektiğini bana anlatabilir misiniz sizler ne yaptınız ?

Selamlar hayatım evet kaynananız doğru söylemiş çiş onu iyileştirecektir. Aynen eskilere kulak verin. Tabiki doktorunuzun size verdiği merhemi ve pomad şeklindeki ilaçı da kullanmayı, dezenfekte etmeyi unutmayın iki üç saatte bir en azından iyileşme süreci hızlanana kadar bebeğinizin bezini açarak bakın çok fazla çiç birikmiş ise bezini hemen değiştirin. Normal olarak misal 5 saatte bi değiştiriyor iseniz ya da günde 4 bez kullanıyorsanız onu iki katına çıkartın mutlak suretle dezenfeksiyonunun iyi yapın bu çok önemli. Haricen yapacağınız hiç bir şey emin olun yok. Geçmiş olsun olmuş bitmiş :)

Geri