Biberonu nasıl temizleyebilirim kızlar ?

• Konbuyu başlatan Birkartanesi
  • Başlangıç tarihi
B

Birkartanesi

Forum Okuru
Biberonu nasıl temizleyebilirim kızlar ?

Biberon nasıl temizlenir melek kadınlar kulübü biberon temizleme forum'da.​

Kızlar biberon aldım bebeğime siz nasıl yapıyorsunuz biberon temizliğini? Biberon temizliği yaparken makineye atılmıyor değil mi? Kaynatmak mı gerekiyor biberonu? Kaynatmadan da temizlenir mi? Biberon temizliği yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor malum bebekler hassas.

images (2).jpeg

Merhabalar
Elbette bebeklerimiz çok hassas oldukları ve bağışıklık sistemleri çok zayıf oldukları için çok özenli davranmak gerekir. Biberon temizliği konusunda da titiz olmak gerekir. En doğru şekilde biberon temizliği şu şekilde yapılır. En doğru yöntem biberonu kaynatmak. Kaynar su içine biberon parçalarını koyun tüm aparatlar suyun dibinde kalmasını sağlayın ve 5 dk kaynamasını sağlayın. Kaynatmak biberon ve parçalarında oluşan bakteri ve dıştan gelen etmenlerin temizlenmesini sağlayacaktır. Bulaşık makinesine koymanızı ben tavsiye etmiyorum en güzel en steril yöntem kaynatmaktır.

Biberon temizliği ve emzik temizliği konusunda daha fazla bilgi almak için "emzik ve biberon temizliği nasıl olmalı" aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederiz.

En güzel steril yöntemi kaynar suyun içinde 5 dakika bekletmektir. Ben 4 çocuk büyüttüm tamamında böyle yaptım ve bir sıkıntı yaşamadım. Ev hanımı olarak sizlere biberonları kaynatmayı şiddetle tavsiye ediyorum.

Geri