1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  17.081
  Beğenilen Mesajlar:
  2.469
  Ödül Puanları:
  113

  Bıçak altına yatmadan gençleşmek mümkün !

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Yaşlanma sürecini durdurmak ve sonsuza kadar yaşamak, Mısır firavunları, Çin imparatorları ve Ponce de Leon un Gençlik Çemberi için yaptığı aramalarla kalıcı bir insan arzusudur. Kozmetik tıbbı, güneşe maruz kalmanın ve geçmekte olan yılların etkilerini kamufle edebilecek birtakım ameliyatsız prosedürler geliştirmiştir. Bu prosedürler, cerrahi prosedürlere karşı popülerlik kazanıyor gibi görünüyor.

  Hepimiz 10 yıl daha genç görünmek isteriz, ancak çoğumuz bunu başarmak için bıçak altına yatmayı göze almayız. Komplikasyon riski, anestezi korkusu, yara izi ve muhtemelen her şeyden önemlisi maliyet de dahil olmak üzere birçok nedeni var.


  < Konu Resmi..>
  Cildin zamanın yıkımlarını göstermesinin iki yolu vardır. Birincisi, cildimizi daha kuru hale getiren vücuttaki östrojen kaybı, kollajen ve elastin üretiminin yavaşlaması gibi hormonal değişiklikler de dahil olmak üzere ciltte doğal olarak ortaya çıkan yaşamsal biyolojik süreçler vardır. İkincisi, yaşlanma biçimimizi etkileyen çevresel faktörler dir. Kirlilik, duman, güneş ışığı ve gıdalardan gelen bazı hastalıklar da yaşlanmayı hızlandırabilir.

  Botox

  Yüz kaslarının enjeksiyonu için üç farklı botulinum toksini türü mevcuttur (Botox Cosmetic, Dysport ve Xeomin). Bu bakteri proteini, geçici olarak enjeksiyon alan kası felce uğratır. Alın da ve gözlerin köşelerinde olduğu gibi belli bazı kırışıklıklar, onları üreten kaslar normal şekilde daralamıyorsa küçülür. İnce bir iğne ve az miktarda toksik enjeksiyon ağrısını en aza indirir.Toksin enjeksiyonundan sonra, maksimum etki elde etmek için genellikle bir hafta kadar süren kas kontrolü kademeli olarak kaybedilir; Etkilenen yüzün alanları sakin ve gösterişsiz görünür.Etki yaklaşık dört ay sürer, böylece hastalar bakım için düzenli aralıklarla enjeksiyona ihtiyaç duyarlar.
  < Konu Resmi..>


  Kimyasal Peeling

  Kimyasal peelingte , dış katmanları pul pul dökmek için cildi tahrip etmek için çeşitli maddeler kullanır . Kabuğun derinliği, kimyasal türüne, konsantrasyonuna ve cilde kalma süresine bağlıdır. Glikolik asit, laktik asit, salisilik asit, trikloroasetik asit ve fenol, kozmetikte kullanılan kimyasallardan bazılarıdır. Cildi iyileştikten sonra cildin ön kabuğu üzerinde bir gelişme olur.

  Hafif soyma işlemi istenen etki için birkaç haftada bir tekrarlanabilir. Derin kabuklar, yüzün şişmesi ve kabuğunun yanı sıra bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Orta veya derin yüz kabukları altı ila 12 aylık aralıklarla tekrar edilebilir. Seçilen prosedürle çok fazla tecrübeye sahip bir hekimi seçmek hastalar için önemlidir çünkü kimyasal peeling sonuçları tekniğe bağlıdır. Doktor, belirli kozmetik konular için en iyi yaklaşımı seçebilir.
  < Konu Resmi..>
  Mikro dermabrazyon

  Mikro dermabrazyon, silikon kristallerin hava yoluyla cilt yüzeyine itildiği, az miktarda inflamasyon ürettiği bir prosedürdür. Bu tekniğin ürettiği minimal yüzeysel kırışıklıkların görünümünü artırabilir. İyi sonuç için sık aralıklarla tekrarlanmalıdır. Öte yandan, yan etkileri azdır.Mikrodermabrazyon tarafından oluşan tahriş başlangıçta bir güneş yanığı gibi görünürancak bu etki bir gün içinde kaybolur. Birden fazla tedavi gerekli olabilir.

  < Konu Resmi..>


  Nonablatif lazer terapisi

  Nonablatif lazer terapisinin avantajlarından biri de işten veya günlük aktivitelerden uzak durması gerekmemesidir. Cildin tedaviden sonra hafifçe kızarması mümkündür, ancak bu hızla gelişir. Çoğu kişi birkaç aylık bir süre içinde 4-6 tedaviye tabidir.


  < Konu Resmi..>  Diod lazeri

  Diod lazeri, şiddetli sivilce olanlarda yağ üreten bezleri yok ederek iyileşme sağlayabilen bir tekniktir . Fraxel lazer terapisine benzer şekilde, diyot lazerleri en dış tabakaya zarar vermeden cildin yüzey tabakasının altına nüfuz eder. Yan etkiler geçicidir ve kızarıklık ve iltihaplanma içerir.Akne için diyot lazer tedavisi birkaç tedavi gerektirebilir.

  < Konu Resmi..>


  Yoğun darbeli ışık (IPL) teknolojisi

  Yoğun darbeli ışık (IPL) teknolojisi, insan dokularını ışığı emen renkli molekülleri yok etmek için yeterli ısı üreten geniş spektrumlu (lazer olmayan) ışık kaynaklarına maruz bırakır. İnsan dokusu söz konusu olduğunda melanin (deri pigmenti) ve hemoglobin (kan pigmenti) oluşur. Yaşlı veya pigmentli ciltlere uygun şekilde kullanıldığında, IPL cildin görünümünü iyileştirebilir.IPL hemoglobin ve melanin emilimine dayandığından, kırmızı veya kahverengi olan deri renk değişiklikleri üzerinde çalışabilir. Koyu lekeler (melasma), kızarıklık (rosacea), dilate kan damarları (telenjektazi) ve yaşlanmış ciltte olan hastalarda etkili olabilir. IPL ayrıca kollajen üretimini de uyarır.

  < Konu Resmi..>  Kozmetik dolgu maddeleri

  Belirli kırışıklıklar, yara izleri ve delikler bu tekniği kullanarak kamufle edilebilir. Kullanılan maddeler çeşitlidir ve birinin kendi yağını veya fibroblastlarını, poli-L-laktik asit, hiyalüronik asit, kalsiyum hidroksiapatit, polimetilmetakrilat boncukları ve hatta silikonu içerir. Bu maddelerden bazıları, enjekte edilen bölgede kollajeni güçlendirerek iyileşme sağlıyor ve cildin altındaki dokuya hacim katıyor ve çizgilerin veya kırışıkların görünümünün düzgün olmasına yardımcı oluyor.

  < Konu Resmi..>


  Cerrahi olmayan kozmetik işlemlerin konvansiyonel neşter cerrahisinden daha az riskli olduğu fikri tamamen doğru değildir. Belirli bir sorunu çözmek için en iyi prosedürün seçimi hasta ve hekimin dikkatli bir şekilde incelemesini gerektirir. Hastanın sonuçla ilgili gerçekçi beklentileri olması önemlidir.


   
 2. Ecem ;)

  Ecem ;) Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2017
  Mesajlar:
  188
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  Benim de göz kenarların da ve dudak çevresinde çizgiler belirginleşmeye başladı. Yüzüme dolgu yaptırmayı düşünüyorum. Düzenli olarakta cilt bakımı yaptırıyorum. Kök hücre tedavisi şu an cildime uygulanıyor.Sonuç gerçekten mükemmel. 7 senas yapılması gerekiyormuş.Daha öncede cilt soyma işlemi olan kimyasal pleeng yaptırmıştım.Cildim en az 2 yaş gençleşti.Herkese tavsiye ederim .
   
 3. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  1.223
  Beğenilen Mesajlar:
  157
  Ödül Puanları:
  63
  Bende yüzüme karbon tedavisi yaptırmak istiyorum.Daha önce bir çok cilt bakım uygulamalarını denedim. Kök hücre tedavisini bende oldum ama benim anlımda leke yaptı. Lekeyide kullandığım doğum kontrol hapı tetikledi . Şimdi pc ekranının karşısında otururken bile koruyucu sürüyorum. Çünkü ekran ışığının lekemi büyüttüğünü doktorumdan öğrendim.Cildine karbon tedavisi uygulayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirm.
   
Bıçak altına yatmadan gençleşmek mümkün ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bıçak

  Bıçak

  Hizmetçi, yardımcı ve arkadaştır. Keskin bıçak çalışkan hizmetçiye, akıllı yardımcıya ve faydalı arkadaşa; kör bıçak bunların tersine, Kadının gördüğü bıçak onun sevğidi erkeğe, Erkeğin gördüğü bıçak mal ve güçe, Bıçak yutmak oğul evladından gelecek iyilliğe, Hamile kadının ve onun kocasının gördüğü bıçak erkek çocuğa, Mahkemesi olan kişinin elindeki bıçak sağlam delile, Bıçağın eli kesmesi...
 2. Hastanede yatma süresi azalıyor

  Hastanede yatma süresi azalıyor

  Yeni teknoloji ve lazer cihazlarının gelişmesiyle hastaların hastanede kalış süresi azalacak... Ameliyat süresinin kısa olması nedeni ile özellikle, kalp rahatsızlığı olanlarda by passlı hastalarda, şeker hastalığı, tansiyon yüksekliği, akciğer hastalığı olanlarda kan sulandırıcı ilaç kullananlarda Revolix çok güvenle kullanılabilir. Revolix lazer ile ek sarf malzeme kullanımına gerek...
 3. Çin tıbbı ile 10 yaş gençleşmek mümkün

  Çin tıbbı ile 10 yaş gençleşmek mümkün

  Ying- Yang dengesine göre bünyenin tipini belirle. Çinliler ancak bir bütün olarak hareket edildiğinde güzelliğin korunabileceğine inanıyor. Güzel olmak istiyorsanız nefes almalı, yemeli ve içmelisiniz. Mesela ginseng çayı ışıl ışıl bir cilde kavuşmanızı sağlıyor, jojoba ve kişniş yağı ile yapılan cilt masajı derin kırışıklıkların giderilmesinde etkili. İşte Çin tıbbının sağlık ve güzellik...
 4. Kızlar alt bacak inceltme mümkün mü?

  Kızlar alt bacak inceltme mümkün mü?

  Merhaba kızlar ben 48 kiloyum boyumda 1,55 ama bacaklarım boyuma ve kiloma göre çok kalın. Yaz mevsimlerinde iç rahatlığıyla etek ve şort giyemiyorum. diyorlar ki alt bacakların incelmesi zormuş vs vs... sizce bu alt bacaklarımı nasıl inceltebilirim? Lütfen varsa tavsiye ve önerileriniz yazın!
 5. yatağın altındaki bıçak ?

  yatağın altındaki bıçak ?

  merhaba 10 aylık evli bir arkadaşım var gecenlerde taşındı.eşyalarını toplarken yatagının altında bi bıçak oldugunu farketti.biz eşinin olabilir belki korunma amaçlı koymustur dedik ama kendisi bıçagın kolayca bulunabilcek biyerde olmadıgını ve zaten evlerinde bulunan bir bıçak türü olmadıgını söyledi.sizce bu bir büyümüdür ? yada anlamı nedir ?

Sayfayı Paylaş