Bıçak altına yatmadan gençleşmek mümkün !

Uzman SühaN

Administrator
Bıçak altına yatmadan gençleşmek mümkün !
Yaşlanma sürecini durdurmak ve sonsuza kadar yaşamak, Mısır firavunları, Çin imparatorları ve Ponce de Leon un Gençlik Çemberi için yaptığı aramalarla kalıcı bir insan arzusudur. Kozmetik tıbbı, güneşe maruz kalmanın ve geçmekte olan yılların etkilerini kamufle edebilecek birtakım ameliyatsız prosedürler geliştirmiştir. Bu prosedürler, cerrahi prosedürlere karşı popülerlik kazanıyor gibi görünüyor.

Hepimiz 10 yıl daha genç görünmek isteriz, ancak çoğumuz bunu başarmak için bıçak altına yatmayı göze almayız. Komplikasyon riski, anestezi korkusu, yara izi ve muhtemelen her şeyden önemlisi maliyet de dahil olmak üzere birçok nedeni var.

genç görünmek.jpg

Cildin zamanın yıkımlarını göstermesinin iki yolu vardır. Birincisi, cildimizi daha kuru hale getiren vücuttaki östrojen kaybı, kollajen ve elastin üretiminin yavaşlaması gibi hormonal değişiklikler de dahil olmak üzere ciltte doğal olarak ortaya çıkan yaşamsal biyolojik süreçler vardır. İkincisi, yaşlanma biçimimizi etkileyen çevresel faktörler dir. Kirlilik, duman, güneş ışığı ve gıdalardan gelen bazı hastalıklar da yaşlanmayı hızlandırabilir.

Botox

Yüz kaslarının enjeksiyonu için üç farklı botulinum toksini türü mevcuttur (Botox Cosmetic, Dysport ve Xeomin). Bu bakteri proteini, geçici olarak enjeksiyon alan kası felce uğratır. Alın da ve gözlerin köşelerinde olduğu gibi belli bazı kırışıklıklar, onları üreten kaslar normal şekilde daralamıyorsa küçülür. İnce bir iğne ve az miktarda toksik enjeksiyon ağrısını en aza indirir.Toksin enjeksiyonundan sonra, maksimum etki elde etmek için genellikle bir hafta kadar süren kas kontrolü kademeli olarak kaybedilir; Etkilenen yüzün alanları sakin ve gösterişsiz görünür.Etki yaklaşık dört ay sürer, böylece hastalar bakım için düzenli aralıklarla enjeksiyona ihtiyaç duyarlar.
botox.jpg

Kimyasal Peeling

Kimyasal peelingte , dış katmanları pul pul dökmek için cildi tahrip etmek için çeşitli maddeler kullanır . Kabuğun derinliği, kimyasal türüne, konsantrasyonuna ve cilde kalma süresine bağlıdır. Glikolik asit, laktik asit, salisilik asit, trikloroasetik asit ve fenol, kozmetikte kullanılan kimyasallardan bazılarıdır. Cildi iyileştikten sonra cildin ön kabuğu üzerinde bir gelişme olur.

Hafif soyma işlemi istenen etki için birkaç haftada bir tekrarlanabilir. Derin kabuklar, yüzün şişmesi ve kabuğunun yanı sıra bazı rahatsızlıklara neden olabilir. Orta veya derin yüz kabukları altı ila 12 aylık aralıklarla tekrar edilebilir. Seçilen prosedürle çok fazla tecrübeye sahip bir hekimi seçmek hastalar için önemlidir çünkü kimyasal peeling sonuçları tekniğe bağlıdır. Doktor, belirli kozmetik konular için en iyi yaklaşımı seçebilir.
Kimyasal Peeling.png

Mikro dermabrazyon

Mikro dermabrazyon, silikon kristallerin hava yoluyla cilt yüzeyine itildiği, az miktarda inflamasyon ürettiği bir prosedürdür. Bu tekniğin ürettiği minimal yüzeysel kırışıklıkların görünümünü artırabilir. İyi sonuç için sık aralıklarla tekrarlanmalıdır. Öte yandan, yan etkileri azdır.Mikrodermabrazyon tarafından oluşan tahriş başlangıçta bir güneş yanığı gibi görünürancak bu etki bir gün içinde kaybolur. Birden fazla tedavi gerekli olabilir.

Mikro dermabrazyon.jpg

Nonablatif lazer terapisi

Nonablatif lazer terapisinin avantajlarından biri de işten veya günlük aktivitelerden uzak durması gerekmemesidir. Cildin tedaviden sonra hafifçe kızarması mümkündür, ancak bu hızla gelişir. Çoğu kişi birkaç aylık bir süre içinde 4-6 tedaviye tabidir.

Nonablatif lazer terapisi.jpg

Diod lazeri

Diod lazeri, şiddetli sivilce olanlarda yağ üreten bezleri yok ederek iyileşme sağlayabilen bir tekniktir . Fraxel lazer terapisine benzer şekilde, diyot lazerleri en dış tabakaya zarar vermeden cildin yüzey tabakasının altına nüfuz eder. Yan etkiler geçicidir ve kızarıklık ve iltihaplanma içerir.Akne için diyot lazer tedavisi birkaç tedavi gerektirebilir.

Diod lazeri.jpg

Yoğun darbeli ışık (IPL) teknolojisi

Yoğun darbeli ışık (IPL) teknolojisi, insan dokularını ışığı emen renkli molekülleri yok etmek için yeterli ısı üreten geniş spektrumlu (lazer olmayan) ışık kaynaklarına maruz bırakır. İnsan dokusu söz konusu olduğunda melanin (deri pigmenti) ve hemoglobin (kan pigmenti) oluşur. Yaşlı veya pigmentli ciltlere uygun şekilde kullanıldığında, IPL cildin görünümünü iyileştirebilir.IPL hemoglobin ve melanin emilimine dayandığından, kırmızı veya kahverengi olan deri renk değişiklikleri üzerinde çalışabilir. Koyu lekeler (melasma), kızarıklık (rosacea), dilate kan damarları (telenjektazi) ve yaşlanmış ciltte olan hastalarda etkili olabilir. IPL ayrıca kollajen üretimini de uyarır.

Yoğun darbeli ışık (IPL) teknolojisi.jpg

Kozmetik dolgu maddeleri

Belirli kırışıklıklar, yara izleri ve delikler bu tekniği kullanarak kamufle edilebilir. Kullanılan maddeler çeşitlidir ve birinin kendi yağını veya fibroblastlarını, poli-L-laktik asit, hiyalüronik asit, kalsiyum hidroksiapatit, polimetilmetakrilat boncukları ve hatta silikonu içerir. Bu maddelerden bazıları, enjekte edilen bölgede kollajeni güçlendirerek iyileşme sağlıyor ve cildin altındaki dokuya hacim katıyor ve çizgilerin veya kırışıkların görünümünün düzgün olmasına yardımcı oluyor.

Kozmetik dolgu maddeleri.jpg

Cerrahi olmayan kozmetik işlemlerin konvansiyonel neşter cerrahisinden daha az riskli olduğu fikri tamamen doğru değildir. Belirli bir sorunu çözmek için en iyi prosedürün seçimi hasta ve hekimin dikkatli bir şekilde incelemesini gerektirir. Hastanın sonuçla ilgili gerçekçi beklentileri olması önemlidir.

Benim de göz kenarların da ve dudak çevresinde çizgiler belirginleşmeye başladı. Yüzüme dolgu yaptırmayı düşünüyorum. Düzenli olarakta cilt bakımı yaptırıyorum. Kök hücre tedavisi şu an cildime uygulanıyor.Sonuç gerçekten mükemmel. 7 senas yapılması gerekiyormuş.Daha öncede cilt soyma işlemi olan kimyasal pleeng yaptırmıştım.Cildim en az 2 yaş gençleşti.Herkese tavsiye ederim .

Bende yüzüme karbon tedavisi yaptırmak istiyorum.Daha önce bir çok cilt bakım uygulamalarını denedim. Kök hücre tedavisini bende oldum ama benim anlımda leke yaptı. Lekeyide kullandığım doğum kontrol hapı tetikledi . Şimdi pc ekranının karşısında otururken bile koruyucu sürüyorum. Çünkü ekran ışığının lekemi büyüttüğünü doktorumdan öğrendim.Cildine karbon tedavisi uygulayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirm.

Geri