1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Bıçak tatlısı tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

1 PAKET MARGARİN 2 SU BARDAĞI SÜT

3 SU BARDAĞI UN

1 YUMURTA
    s
    ŞERBET İÇİN

500GR. TOZ ŞEKER

1,5 SU BARDAĞI SU

1/2 LİMON SUYU

YAPILIŞI

ŞERBETİ İÇİN SU VE ŞEKER KAYNATILIP,LİMON SUYU İLAVE EDİLİR. DERİN BİR KAPTA MARGARİN ERİTİLİR. SÜT İLAVE EDİLİP, KAYNADIKTAN SONRA OCAKTAN ALINIR. UN AZAR AZAR EKLENİP, SÜREKLİ KARIŞTIRILIR. HAMUR HALİNE GETİRİLİR. HAMUR ILININCA YUMURTA EKLENİR, İYİCE YOĞRULUR. FIRIN TEPSİSİNE YAYILIR, BASTIRARAK DÜZELTİLİR. BIÇAKLA BAKLAVA DİLİMLERİ ŞEKLİNDE KESİLİR. ÖNCEDEN ISITILMIŞ 180 DERECE FIRINDA ÜSTÜ KIZARANA KADAP PİŞİRİLİR.FIRINDAN ÇIKINCA ÜSTÜNE SOĞUK ŞERBET DÖKÜLÜR. 4-5 SAAT DİNLENDİRİP SERVİS YAPILIR.

Kaynak : deryabaykal.com

Bıçak tatlısı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bıçak Tatlısı

Bıçak Tatlısı

Bıçak Tatlısı (8 Kişilik) Malzemeler 1 Paket Margarin 2 Su Bardağı Süt 3 Su Barağı Un 1 Adet Yumurta Şerbet İçin: 500 gr Şeker 1,5 Su Bardağı Su 1/2 Limonun Suyu Tarifi Önce şerbeti hazırlayın.Bunun için şeker ve 1.5 su bardağı suyu kaynatın.Limon suyunu ilave edin. Derin bir kapta margarini eritin.Sütü ekleyin.Kaynadıktan sonra altını kapatın.Unu azar azar ekleyin.Sürekli karıştırarak...
  2. Makarna Tatlısı Tarifi Resimli

Makarna Tatlısı Tarifi Resimli

Makarna Tatlısı Tarifi Resimli Kızlar size makarna tatlısı yapmanızı öneriyorum ve makarna tatlısı yapmayı bilenlerden de tarifini sunmalarını rica ediyorum :)
  3. Kaz Boğazı Tatlısı Tarifi

Kaz Boğazı Tatlısı Tarifi

Kaz Boğazı Tarifi Resimli Kaz Boğazı Tatlısı Tarifi Şerbetli tatlılardan hoşlananlara harika bir tarif veriyoruz melekler. :) Adı da hayli ilginç olan bu tatlının adı Kaz Boğazı :D:D İşte tarifimiz ... Kaz Boğazı Malzemeleri: Hamuru için: 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvıyağ 1 çay bardağı su 1 yumurta Yarım paket kabartma tozu Yarım limon 1 çay kaşığıtuz Alabildiği kadar un İç...
  4. Tulumba Tatlısı Tarifi Resimli

Tulumba Tatlısı Tarifi Resimli

Tulumba Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Tulumba Tatlısı Tarifini yazmanızı istiyorum ve şmididen sağolun diyorum
  5. Boşnak Tatlısı Tarifi

Boşnak Tatlısı Tarifi

Malzemeler 3 Adet yumartanın sarısı 1 Paket margarin 1 Tutam tuz Alabildiğince un 1 Paket kabarmatozu 1 Adet yumurtanın sarısı Hindistancevizi Antepfıstığı 1 Su bardağı dövülmüş ceviz 1 Tatlı kaşığı tarçın 1 Tatlı kaşığı hindistancevizi Şerbeti İçin; 3 Su bardağı şeker 2.5 Su bardağı su Çeyrek limon suyu devamı aşağıda ... Hazırlanışı Yumurta sarılarını ve eriterek...

Sayfayı Paylaş