1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bilgisayarın Çözünürlüğü Kaç Olmalı diyenler buraya

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bilgisayarın Ekran Çözünürlüğü Kaç Olmalı

  Bilgisayarın Çözünürlüğü


  Merhaba Sevgili Melek'ler ve sevgili ziyaretçi arkadaşlarımız, daha önce http://www.meleklermekani.com/tekni...temizleme-nasil-yapilir-buyrun-ogrenelim.html demiştik. Şimdi de bilgisayarın çözünürlüğü kaç olmalı diyen arkadaşlarımız için bu yazımızda bilgisayarın çözünürlüğü hakkında bilinmesi gereken bilgilere değiniyoruz.

  < Konu Resmi..>  Windows XP‘de masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan küçük menüden “Özellikler” satırını seçin. Böylece “Görüntü Özellikleri” isimli yeni bir pencerenin açılmasını sağlayacaksınız.

  Windows Vista ve 7‘de ise masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan yeni menüden “Ekran Çözünürlüğü” satırına tıklayın.Açılan yeni pencerede ekran çözünürlüğü ile ilgili ayarları göreceksiniz.

  Windows XP‘de ”Renk Kalitesi”, Windows’un kullanacağı renk sayısını belirler. Eğer mevcut değer mümkün olan en yüksek seviyede ise (32 bit – 16.8 milyon renk), bu değeri “Orta” (16 bit – 65.536 renk) şeklin de ayarlamak bilgisayarınızı hızlandırabilir.

  Windows XP‘de yer alan ”Ekran Çözünülürlüğü” ayarı, simgelerin ekranda nasıl görüneceklerini belirler. 15 inç bir monitör için 800×600, 17 inç bir monitör içinse 1024×768 değerlerini tercih edebilirsiniz. Daha yüksek çözünülürlükler hem gözlerinizi yorabilir, hem de görüntüleme süresini uzatabilir.


   
Bilgisayarın Çözünürlüğü Kaç Olmalı diyenler buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Azra Akın kaç yaşında diyenler buraya!

  Azra Akın kaç yaşında diyenler buraya!

  azra akın kaç yaşında azra akın doğum günü azra akının yaşı azra akın kıvanç tatlıtuğ nişanlandı mı azra akın yüzüğü fotoları haberleri burada arkadaşlar. Bir kaç yıllık ayrılıktan sonra Kıvanç Tatlıtuğ Azra Akın barıştı haberleriyle yeniden aşka yelken açtıklarını öğrendiğimiz iki ünlü çifte mutluluklar diliyor ve Azra Akın kaç yaşında diye merak edenlere, Azra Akın doğum günü partisinden...
 2. İyi Bir Bilgisayar Nasıl Olmalı

  İyi Bir Bilgisayar Nasıl Olmalı

  İyi Bir Bilgisayar Nasıl Olmalı ? Arkadaşlar bilgisayardan anlayan arkadaşlara özellikle size soruyorum İyi Bir Bilgisayar Nasıl Olmalı ?
 3. Bilgisayarım Açılıyor Ama masaüstü gelmiyor diyenler buraya

  Bilgisayarım Açılıyor Ama masaüstü gelmiyor diyenler buraya

  Bilgisayarım Açılıyor Ama Ekran gelmiyor Bilgisayarım Açılıyor Ama masaüstü gelmiyor Merhaba Sevgili Melek'ler ve bilgisayarım açılıyor ama siyah ekran geliyor, masaüstü gelmiyor diyen misafirler, sizler için bu yazımızda yardımcı olacak bilgiler aktarıyoruz. -Bilgisayarında önce siyah ekran açılsın > reset atın ve hemen F8 i basılı tutun. > wındowsu olağan şekilde başlat yazan...
 4. Beril Kayar Kaç Yaşında diyenler buraya!

  Beril Kayar Kaç Yaşında diyenler buraya!

  Beril Kayar'ın Yaşı Kaç Beril Kayar Doğum Tarihi ve Yaşı Adını Feriha Koydum dizisinin yeni Ferihası belli oldu Melek'lerim. Hazal Kaya'nın yerine Beril Kayar rol alacak dizide. Emir Sarrafoğlu'n un yeni gözdesi olacak olan genç ve güzel oyuncu Beril Kayar'ın doğum tarihi bu yazımızda acaba Beril Kayar kaç yaşında diyen arkadaşlarımız için paylaşıma sunuluyor. Beril Kayar 24 Yaşında...
 5. Günde Kaç Saat Yürürsem Zayıflarım Diyenler Buraya !

  Günde Kaç Saat Yürürsem Zayıflarım Diyenler Buraya !

  Zayıflamak İçin Günde Kaç Saat Yürümeli Zayıflamak İçin Günde Kaç Saat Yürüyüş Yapmak Gerekir Sevgili melekler, fazla kiloları atmak için boğazımızı tutmak yetmiyor. Mutlaka günlük bir egzersiz programına uymamız şart. Yaspılacak en iyi egzersiz de yürüyüş. Eğer Zayıflamak İçin Günde Kaç Saat Yürüyüş Yapmak Gerekir diy emerak ediyorsanız şimdi paylaşacağımız Zayıflamak İçin Günde Kaç Saat...

Sayfayı Paylaş