1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Bilgisayarınızın İçini Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bilgisayarın İçini Temizleme

  Bilgisayar Nasıl Temizlenir

  Sevgili meleklerimiz ve değerli misafirlerimiz Teknik Destek bölümümüzde bu kez herkesi son derece ilgilendiren bir konuya değinmek istiyoruz. Pek çok bilgisayar arızasının sebebi olan Bilgisayarın İçini Temizleme ile ilgili bilgiler vereceğiz sizlere....  < Konu Resmi..>  Bilgisayarın kasasını balkona çıkartın. Kuvvetli bir hava ile bilgisayarınıza zarar vermeden tüm tozları bir çırpıda alıp götürür. Bunlar için özel cihazlar mevcut, fakat çok zor durumdaysanız bir saç kurutma makinesi bile iş görebilir.

  İlk hedefiniz anakartınız olsun, kasanızı evirip çevirip tüm tozları anakarttan uzaklaştırmaya bakın İkinci hedefiniz, bilgisayarınızın soğutucuları yani fanlarımız Bu fanların stabil çalışması her açıdan bilgisayar performansını etkiliyor.

  Kabloların yoğun bulundukları bölgelerin arka tarafı ise tam bir toz cennetidir. Oradaki tozları da usülce temizleyin (unutmayın; tozların yerini değiştirmiyorsunuz, ortadan kaldırıyorsunuz) Eğer bu işlemleri yapmaktan korkuyorsanız bilgisayar kasalarının içini temizlemek için özel aletler satılmakta fakat kendi elinizle yaptığınız temizlik her zaman için daha iyi sonuç verir.

  İşlemcinin fanını da temizlemeyi unutmayın Fanı temizlemek için onu yerinden çıkarıp altını temizlemek işe yaramaz Tam tersine işlemcinizin daha çok ısınmasına yol açar İşlemciyi temizlemek için en ideal yöntem, ona hava püskürtmektir Elektrikli süpürgenizi ters çalıştırın ve dışarı hava püskürtsün (hava kompresörü kullanmamanız şiddetle tavsiye olunur) Sonra etrafa yayılan tozları temizleyin Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, işlemci fanının içerisinden etrafa yayılan tozların, işlemci ile fan arasına/yakınına kaçmaması olmalı.


   
Bilgisayarınızın İçini Nasıl Temizleyeceksiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Makyajınızı Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Makyajınızı Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  makyaj temizleme makyaj nasıl temizlenir Hemen her kadın makyaj yapmaktan hoşlanır melekler :) Makyaj yapmak insana kendini iyi hissettirir. Aynada gördüğünüz bu hoş yüz sizi mutlu eder. Ancak güzel ve yorucu bir günün sonunda yatmaya hazırlanırken sabah özene bezene yaptığımız o makyajı çıkarmak bize zor gelir. Hatta kimimiz makyajımızı temizlemeden yatarız ki bu cildimize yaptığımız en...
 2. Flash Belleğinizde Virüs Varsa Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Flash Belleğinizde Virüs Varsa Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Bu konu; flash belleklere bulaşan virüs temizleme hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bilgisayarımızda ki bilgileri daha güvenli bir şekilde saklayabilmek ve kolayca yanımızda taşıyabilmek için flash bellek denilen küçük çiplere bilgi depolama işlemi yaparız. Bu sayede bu küçücük çiplerde ki bilgileri cüzdanımızda dahi taşıyabilir, gerektiğinde istediğimiz bilgisayardan açıp...
 3. photoshop programında cildimi nasıl temizleyeceğim ?

  photoshop programında cildimi nasıl temizleyeceğim ?

  Cildimde izler ve lekeler var ne yazık ki. Bu konuda da sitenizden faydalanacağım ama öncelikle acil olarak photoshopta cildimi kamufle etmek istiyorum nasıl yapacağım ?
 4. elbisenize yapışan sakızı nasıl temizleyeceksiniz ?

  elbisenize yapışan sakızı nasıl temizleyeceksiniz ?

  Bu da benden; Eğer elbisenize sakız yapışırsa dert etmeyin çözümü kolay... Elbisenize sakız yapışırsa, naylon torbanın içerisinde buzluğa koyun.Bir saat bekletin ve çıkartın. Kolayca çıkacaktır. :D
 5. spor ayakkabılarımı nasıl temizleyeceğim

  spor ayakkabılarımı nasıl temizleyeceğim

  Spor ayakkabılarım beyaz ve hemen kirleniyorlar, makinaya atıyordum bir ara ama o da ömrünü götürüyor. Spor ayakkabılarımı nasıl temizleyebilirim bilen var mı ?

Sayfayı Paylaş