bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum lütfen!!!!

M

* MuCiZé *

Forum Okuru
bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum lütfen!!!!
maddi yardım istiyorum
arkadaşlar selam,87doğumluyum ve annem babam ayrı 90dan beri babamı görmüyorum,hiç bir şekilde maddi ve manevi destek görmedim.

nafaka bağlanmış ama ödememiş,bizimkilerde hiç üstüne düşmemişler.annem de hakkını aramamış ve o adamın da canına minnet hiç bir şekilde ulaşmaya kalkmadı bana.şuan açık adresi yok elbette elimde,emin değilim ama bulunabileceğini duydum.

benim sizlere sormak istediğim şey bir avukata başvurursam bulunabilir mi adresi ve benden nekadar para çıkar bu dava için(annem hiçbir şekilde avukata para veremem,zaten çok isterler diyo,yani destek olmayacak bana,açıkcası onun parasını da istemiyor) ama ben hakkım olduğumu düşünüyorum,sonuçta 20yıldır hiç bir destek görmedim.birikmiş olan paramı alabilir miyim.birde sigorta başlangıcım var ama şuan çalışmıyorum,bununla da bir ilgisi var mı?

eğer bilginiz varsa desteklerinizi bekliyorum,tşkler.....

Evet bulabilirsin,eger maddi durumu varsa sana gecmis yillarin nafakalarinida odeyecektir,odeyemezsede evine haciz gelerek yinede oder.Boyle bir olay bir tanidigimizin basina geldi,5 senelik kafakayi odedi yoksa haciz gelecekti.Yinede iyica arastir fakat bu senin hakkin.

canım bu konularda bir bilgim yok ama allah gönlüne göre versin bencede peşini bırakma allah yardımcın olsun

normal şartarda benim bildiğim aslında babanı rahat bulurlar vede davayı siz kazanırsanız avukat parasınıda vbabana ödetiyolar öle biliyorum fakat bu başka davala riçin olabilir bundan emin değili,m ayrıcada
fikrimi sorarsan sieeeeeeeeeeeeeee et be fındığım şimdi,ye kadar peşinde koşup parayı almamanız hata olmuş be yafrim yani boşver derim benm ama sen yok ben illede hakkımı isterim dersen ben sana şunu diyim insanın maddi hakkı olsa ne olur olmasa ne olur gönul hakkı kalmış ewlat hakkı kalmış bunları rabbim sormazmı sanıyosun kuzum benim seni çokkkkkk sevirem ben çılgın bakirem lilillilililiilil:D:D:DD:

Al hakkını funda neden almayacaksın ki.Evet babalığını görmemişsin manevi olarak ama maddi olarak bari gör.Bu senin hakkın.AYRICA DA ALIRSIN...En azından bir kızı olduğunu parası gidince hatırlasın ...Kul hakkını hiç demiyorummm..Eden bulur..Belki oda ödeme talebi yok diye vermemiştir kimbilir

ben manevi desteği geçtim,bu yaşıma kadar görmemişim bundan sonra zaten hiçbir şekilde görüşmem etmem ama hakkım olan maddi desteği istiyorum.
eşine ve oğluna nasıl bakıyorsa bana da bakması gerekirdi,çok şükür hiç bir eksiğim yok ama inat ettim arkadaşlar yok öyle rahatlık.baba olmak böle mi bişey?? evladına bakması lazımdı nolursa olsun...

Alabilirsin hakkini,once bir dava acman gerekli,daha sonra adrese ihtarname gidecek,su sebepten dolayi su kadar nakafa odemeniz gerekli belirtilen gun icinde diye bu kadarlik bir olay,aslinda kolay birsey yapabilirsin.Tabii onlarinda karsi dava acma haklari var fakat kazanamazlar.

çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.
bu işin peşini bırakmıcam,en kısa zamanda bulucam bi yolunu.Allah yardımcım olsun.....

canım bu konuda pekte fikrim yok sana diyebileceğim tek şey hakkını al yedirtme bu arada işim peşini seninde dediğin gibi asla bırakma..

arkadaşlar durumunun iyi olduğunu sanmıyorum,kirada oturuyormuş nekadar maaş alıyor,eşi çalışıyor mu hiç fikrim yok.
ama sonuçta benim de hakkım kazancı nolursa olsun.
dilaranil arkadaşım birikmiş alabilirsin ödemezse haciz gelir diyor.hapis cezasıda varmış:S:S birikmişi ödeyebileceğini sanmıyorum 20yılda baya birikmiş olması lazım.

ne yapacağım bilmiyorum yorumlarınızı bekliyorum...

Geri