1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Bilinçaltı...

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  bilinçaltı bilinçaltı, nedir, nasıl çalışır, ne demektir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Filmlerde görürüz.Başrolde ki oyunca psikoloğa gider,psikolog ona uzanmasını söyler.Oyuncu gözlerini kapatır ve doktor ona ''Çocukluğunuza inmemiz ,bilinçaltınıza bir yolculuk yapmamız gerek '' der.Neresidir bu bilinçaltı?..

  Beynin farkında olmadığımız kısmıdır.Hafıza depomuzdur.Bilinçaltı vücutta ki birçok işlemin otomatik ve düzenli biçimde yürümesini sağlar.

  Bilinçaltını ve bilincini birlikte bir buzdağına benzetebiliriz.Bu buzdağının sekizde yedisi denizin altında, sekizde biri ise denizin üstündedir.Üstte bulunan kısım bilinç,altta bulunan kısım ise bilinçaltıdır.

  Gün içindeki davranışların,yaşanan duyguların ve içine düşülen durumların çoğu bilinçaltının kontrolü altında gerçekleşir.Yaşanan her dakika bilinçaltı sayesinde nefes alıp verilir.Yani bilinçaltı aslında hep insanın iyiliği için çalışır.
  Edinilen tüm alışkanlıklar bilinçaltına kaydedilir.Mesela, çocukken bisiklete binmeyi öğrenme aşamasında bilinç sürekli uyanıktır ve bisikletten inene kadar çok dikkatli adım atmalısındır.Bir çok kez kullandıktan sonra ise, artık bisiklette yapılan hareketlerin çoğu bilinçaltının emirleriyle otomatik hale gelir.
  Bir arkadaşın sen bisikletteyken sana seslense,artık hem bisikletini sürüp hem de ona cevap verebilecek konuma gelmişsindir.Hatta bir süre sonra değişik akrobatik hareketler yapabilecek duruma bile gelirsin.İşte bu aşamada bisiklet kullanmak alışkanlık haline gelmiştir ve bilinçaltın bisiklet sürme sırasında tamamen işbaşındadır.Bazen dalar gidersin bir düşünceye ve bir de bakmışsın eve gelmişsin. "Ne zaman geldim ya eve??? " şeklinde bir hayretle bisikletten inersin.Otomatik pilotun devrede olduğundan habersizsindir.

  Bir müzik enstrümanı çalmayı öğrenme, bir bebeğin yürümeyi öğrenmesi,araba sürmeyi öğrenme hep aynı şekilde bilinçaltının yardımıyla olur.Bilinçaltı bu işleri alışkanluk haline geldikten sonra otomatik şekilde yapar.Gördüğün gibi, bilinçaltın senin daha az güç harcaman,daha az yorulman ve her şeyi en mükemmel şekilde yapabilmen için uğraşır durur.

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Mayıs 2011
 2. Cennet-ul Meva

  Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.200
  Beğenilen Mesajlar:
  156
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  ❀⊱╮ ѦчЄπ
  evet doru. emegine saglik.
   
Bilinçaltı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bilinçaltı Başrolü Oynar

  Bilinçaltı Başrolü Oynar

  Başarılı olmak ve çevreden kabul görmek, bir insanın yaşamında en önemli iki konudur. Artık bir çok kişi başarılı olmak için nelerin yapılması gerektiğini biliyor ama, gene de bir çok kişi başarılı olamıyor ve kendi kendine bunun nedenini soruyor. Yani yapılması gerekeni yapmalarına karşın başarı neden gelmiyor? İşte bütün sorun burada yatıyor. Sevdiğimiz dalda bir işyeri açıyoruz ama...
 2. Bilinçaltı Kodlama Terapisi şimdi Türkiye'de

  Bilinçaltı Kodlama Terapisi şimdi Türkiye'de

  Bilinçaltı Terapisi (Unterbewusstsein Therapie) şimdi Türkiye’de! Suçluluk duyguları, Öfke, Korku gibi duygular zihinden temizlendiğinde,rahatsızlıklar da kişiye veda edecektir. Her türlü fobik durumlar ( sosyal fobi, araç fobisi vb.) , depresyon, kekemelik, anoreksia , bulumia, obsesyon gibi psikolojik rahatsızlıklar; yapılması gereken eylemleri sürekli erteleyerek yaşam kalitesini...

Sayfayı Paylaş