bilmiyorum...

sule

Yeni Üye
Üye
bilmiyorum...
size esiniz,bundan boyle sen kendi hayatini ben kendi hayatimi yasiyim,biktim artik senden ,,derse ne yaparsiniz....

Cevap: bilmiyorum...

hıc bısey demeden esyalarımı toplar cıkardım..bensızlıgın acısı nasıl olsa fena cıkacaktır ondan..bosamak kolay ya yasamak???kendılerını ne zannediyorlar bu adamlar..bızı kırmaktan baska..üzülme tatlım..sende cık ve gıt...kapına elbet gelıcek...ozaman sen affetme...

egerkı aılende senı kabul edıyorlarsa gıt ..ama ıyı dusunun..otur konus...olay nereye gıdıyor bı bakın..bı yere gıtmıyorsa uzulme..sen degıl o yapmıstır herseyı...

hıc bısey demeden esyalarımı toplar cıkardım..bensızlıgın acısı nasıl olsa fena cıkacaktır ondan..bosamak kolay ya yasamak???kendılerını ne zannediyorlar bu adamlar..bızı kırmaktan baska..üzülme tatlım..sende cık ve gıt...kapına elbet gelıcek...ozaman sen affetme...

egerkı aılende senı kabul edıyorlarsa gıt ..ama ıyı dusunun..otur konus...olay nereye gıdıyor bı bakın..bı yere gıtmıyorsa uzulme..sen degıl o yapmıstır herseyı...
oyle diyosunda cocuklarim var be gulum....onlar icin icime ata ata doldum artik.....

bir erkek olarak bu arkadaşımızı kınamakla birlikte, sana şunu derim sule, ya çocukların için ömrünün sonuna kadar böyle yaşarsın. Yada bakarsın keyfine, boşanırsın...

İşin gerçekten zor. Ama başlamak bitirmenin yarısıdır.

cok korkuyorum,,cunku hic bir egitimim yok...bosanirsam cocuklarima aci cektirmekten korkuyorum.....icim o kadar doluki sayfalar yetmez anlatmaya,,,,oruclu agzimla yemin ederimki hic bi hatam yok....biliyorum....burda kimsem yok benim....bunaldigim zaman alip basimi gidecegim tek insanim yok....o biliyo ben nedersem diyim,,ne yaparsam yapayimsule hep orda duruyo,durmaya mecbur.....dunya onun etrafinda donsun istiyo....hep ona saygi duyulsun,,hep ona hurmet edilsin istiyo ama bunlarin birazcigini bana yapmaz......ben bu sozleri hakedicek bisey yapmadim,,yemin ederim....

Dediğim gibi ablası, otur al karşına konuş diyecem ama heralde onada yanaşmayacaktır. Belkide sinirli bir anında söylemiş olabilir diye düşünüyorum. Biraz bekle bakim ne olacak. Çocukların büyük ise onlarla konuş istersen. Belki senin lafın para etmiyor olabilir ama, çocuklarının lafı para edecektir. Tabiki babaları onları sayıyor ve seviyorsa...

Birçok kadının derdi çilesi işte...ne yaptığını bilmeden... hiçbir günahı olmadan bir erkek tarafından kapıyı gösterilmesi.tabi o kadın o erkeğin her kahrını çekerken iyidi .hizmetini ederken onu sevip sayarken iyiydi.ne olduda bu duruma geldi peki...gerçekten durumuna çok üzüldüm .eğitiminin olmayışı ayrı bir kötü .yoksa seni istemeyeni sende bırak derdim.ayakları üzerinde durabilmek çok önemli bir kadın için.o yüzden kızlarınızı okula gönder kamyanlayarı yapılmıyormu .kadınların eğitimsizliğinden faydalanan bir çok erkek yokmu.nasıl olsa bana muhtaç .ben bakıyorum ben yediriyorum diye sanki karısı değilde kölesi gibi davranan erkek yok mu?..Şuleciğim ben biraz zaman geçsin diyorum bir ortalık durulsun bakalım al karşına konuş açık açık.derdi ne sorunu ne neden birşey yapmadığım dediğin halde işler böylesine bir duruma gelmiş bir öğrenmeye bak...eğer düşündüğüm gibiyse onu Allah'a havale ediyorum bacım.sen hiç canını sıkma elbet eden birgün cezasını bulur Rabbine güven ve sığın....

konusmazki hic ,,sadece kendi kurallarini soyler..beni dinlemez ,,ne zaman konusmaya anlatmaya kalksam ucuncu kelimede oyle bi bagirirki susturur beni ve derimki kendi kendime(bosver sule at icine,icine atinca kimse bagirmiyo sana)o bagirdigi zaman ben hep susarim....bazen esyalari kirar doker gene susarim,o kirar ben toplarim...daha neler neler...cocuklarim biri 8 biri 2 yasinda....ona gore hayat hos...kizdigi zaman cekip gidebiliyo...ama ben dort duvar icinde,,gidecek bi yerim yok....duvarlarla konusuyorum....hep agliyorum.....cocuklarim olmasa 1 dakka durmazdim ama....

işte genelde tüm kadınların fedakarlığı ...çocuklarım için katlanıyorum.:( ama onun zindan ettiği hayata katlanmak zorunda kalıyorsun nedenn çünkü eğitimin yok .aslında kendine güvenin gelmesi lazım şule.eğer kendini yetiştirebilirsen ona muhtaç olmıyacaksın.herşey özgüvenle alakalı bir durum.durumuna gerçekten çok özüldüm canım...sırf ona muhtaç olduğun için herşeyine katlanıyorsun...gerçekten çok acı verici bir olay.eğer kendi ayaklarının üzerine basabilseydin maddi özgürlüğün olsaydı oysa bu hayat sana bu kadar zindan olmazdı..Allah yardımcın olsun ve Allah eşini ıslah etsin canım...

işte genelde tüm kadınların fedakarlığı ...çocuklarım için katlanıyorum.:( ama onun zindan ettiği hayata katlanmak zorunda kalıyorsun nedenn çünkü eğitimin yok .aslında kendine güvenin gelmesi lazım şule.eğer kendini yetiştirebilirsen ona muhtaç olmıyacaksın.herşey özgüvenle alakalı bir durum.durumuna gerçekten çok özüldüm canım...sırf ona muhtaç olduğun için herşeyine katlanıyorsun...gerçekten çok acı verici bir olay.eğer kendi ayaklarının üzerine basabilseydin maddi özgürlüğün olsaydı oysa bu hayat sana bu kadar zindan olmazdı..Allah yardımcın olsun ve Allah eşini ıslah etsin canım...

tesekkur ederim...kendine guvenin gelmesi lazim diyosun iyi hosda benim kendime guvenmem icin hic bi sebebim yokki....

Geri