1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.288
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Binbir Derde Deva Reishi mantarı

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Ganoderma Lucidum olarak bilinen ve yüz yıllardır yaygın olarak kullanılan bir mantardır. Çin Tıbbı’nın ve Bitki Biliminin verilerine göre insanın beş ana organına nüfus etmekte ve etkili olmaktadır. Bunlar kalp, akciğer, karaciğer, pankreas ve böbrektir. Ganoderma Lucidum insanın çeşitli sistemlerinin rahatsızlıklarının (solunum, dolaşım, sinir, sindirim, endokrin, hareket sistemleri….) tedavisine destek olabildiği gibi tıbbi, cerrahi, jinokolojik ve pediatrik müdahalelerden sonra iyileştirmeyi hızlandırmaktadır.

  Bütün bu etkileri aslında, başta immun (bağışıklık) sistemi olamak üzere sağlıklı temeli korumak kaydıyla bütün yaşamsal failiyetleri desteklemesinden kaynaklanmaktadır. Özel hastalıkları tedavi etmek için kullanılan veya vücudun sadece belirli eksikliklerini destekleyen diyet unsurlarınından ve ilaçlardan tamamen ayrı düşünülmelidir. Ganoderma Lucidum vücudun tüm mekanizmasını ve metabolizmasını dengeleyerek bütün organ fonksiyonlarının düzgün yürütülmesine destek sağlar.  < Konu Resmi..>  1.TÜMÖRLERE ETKİSİ

  Tümörün oluşmasında asıl etken immün sistemin bozukluğu yada zayıflığıdır. Ganoderma Lucidum immun sistemi düzenleyen ve aktive eden en iyi metaryaldir. Önce vücudun bağışıklık mekanizmasını güçlendirir ve vücudun tümöre karşı kendi kendini müdafaa etme yeteniğini arttırır.

  2.KARACİĞER KORUMA VE DETOKSİFİKASYON

  Ganoderma Lucidum kronik hepatitin tedavisinde baş dönmesi , göz kararması ve bununla ilgili belirtilileri de ortadan kaldırmaktır. Kronik toksisitenin tedavilerinde destek olarak kullanmaktadır.

  3.KARDİYOVASKULER ETKİSİ

  Hayvanlarda yapılan deney ve klinik çalışmalar Ganoderma Lucidumun kroner arteri genişlettiğini damarlardaki kan akışını arttırdığını ve kardiyak kapiller dolaşımını geliştirdiğini desteklemektedir. Böylece oksijen kaynağı ve kardiyak kaslardaki enerji artmaktadır. Kan akışının yavaşlaması kaynaklı kalp rahatsızlıklarında kalbin korunmasına yardım eder. Ve kalp hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde idealdir.

  4.YAŞLANMAYI GECİKTİRME

  Ganoderma Lucidum polisakkarit ve polipeplitleri aşağıdaki mekanizmalarla yaşlanmayı yüksek düzeyde yavaşlatır.

  a- Bağışıklık sistemini güçlendirip düzenlemek suretiyle, böyle bir güçlendirme yeni yetişkin insanda da olduğu kadar ileri yaşlardaki insanlarda da çok başarılı bir şekilde gözlenmektedir. Özellikle gençlerde Ganoderma Lucidium etkinliğiyle sağlıklı ve ve optimal bir gelişim bağışıklık sisteminin en büyük destekçisidir.

  b- Nükleik asit ve proteinlerin sentezlenmesini optimize eder.Araştırmalar göstermiştirki kişinin yaşı fazla önemli olmaksızın nükleik asit ve proteinlerin optimize edilmiş senteziyle özellikle kanda, karaciğer ve kemik iliğinde yüksek hücre konsantrasyonlarına ulaşılmaktadır. Buda yaşlanmanın en önemli engelleyicisidir. Gözlenmiştirki Ganoderma’nın yaşlanmayı geciktirme etkisi sadece yetişkinlerde değil gençlerdede aynı şekilde gerçekleşmiştir.

  c- Serbest radikaller üzerine etkisi :yaşlılığa neden olan etkenlerden birisi vücuttaki hücrenin kendi antioksidan bileşiklerinde azalma meydana gelmesi veya SOD gibi antioksidan benzeri bileşiklerde azalma ortaya çıkmasıdır.Bu tip antioksidanlar vücudu serbest radikallerin sebep olduğu hasarlardan korumada mutlak gerekmektedir. Ganoderma Lucidum polisakkaritleri SOD ye çok benzer özel bileşikler şeklinde serbest radikalleri yok ederek ve yağların yağların aşırı oksidasyonunu durdurarak vücudun hasar görmesini engellemektedir. Butip aktiviteler hücreleri korur ve onların yaşlanmasını geciktirir.

  d- Ganoderma Lucidum polisakkaritleri hücrenin çekirdeğinden DNA sentezini arttırarak Hücre Bölünmesini teşvik eder ve endirekt olarak bu yolla da yaşlanmayı yavaşlatmış olur.

  5.NÖROASTENİA ÜZERİNE ETKİSİ

  Çin tıbbında Ganoderma Lucidum sinir bozukluğu ve uykusuzluğu tedavi etmede neredeyse klasik bir ilaç şeklinde kullanılmıştır. Bu inhibisyon neredeyse kantitatif hassasiyette olur aktivite düzeyini her türlü olumsuzluklardan koruyacak düzeyde bir yardım sağlar. Ganoderma Lucidum kafein gibi merkezi uyarıcı etkisi yapan bileşiklere benzer şekilde ölümü geciktirmesi göstermektedirki sinir sistemini büyük bir etkinlikle uyarmaktadır.

  6.HİPERTANSİYON ÜZERİNE ETKİSİ

  Ganoderma Lucidum anestezi altındaki tavşanlarda başarılı bir şekilde kan basıncını düşünmektedir. Sistolik ve diyastolik basınç %15,25 oranda düşmektedir.(özellikle diyastolik basıncı düşürmesi çok önemlidir)Dolayısıyla sinirsel aktivite inhibe edilmektedir.İnhibisyon düzeyini %20,40 olduğu düşünülür.Bir hastane bildirisinde yüksek tansiyonlu 18 vakadan Ganoderma Lucidum eksratkıyla %88,9 başarı elde edilerek başarı sağlandığı bildirilmektedir.

  7.DİYABET ÜZERİNE ETKİSİ

  Ganoderma’nın içerdiği bileşiklerden Ganoderma B ve C olarak adlandırılanların kan şekerini düşürdüğü bulunmuştur.Bu etkinliğin Ganoderma’nın vücudun kendi dokuları tarafından kan şekerini daha iyi kullanılır hale getirilmesinden kaynaklandığı anlaşılmıştır. Ganoderma Lucidum bileşenleri bu olaya yağ asitlerinin serbest kalmasını engelleme yönünde insüline destek olduğu bulunmuştur. Bilhassa idrarında ve kanında şekeri yüksek insanlarda bu etki açıkca görülmektedir.

  8.KRONİK BRONŞİT VE BRONŞİYAL ASTIMA ETKİSİ

  Ganoderma Lucidum öksürük nöbetlerini keser,balgamı saflaştırır ve astımı baskı altına alır. Benzer sebeplerle ortaya çıkan belirtileri ve hastalıkların belirtilerini silikleştirir. Bilindiği gibi Ganoderma Lucidum bağışıklık sistemini aktive etmektedir. Dolayısıyla gripten ve yukarıdaki hastalık tablolarından korunma etkinliği buna dayanmaktadır.

  9-AŞIRI HASSASİYETE ETKİSİ

  Eğer herhangi bir antijene karşı bağışıklık reaksiyonları aşırı düzeyde gerçekleşirse lınmunotopalojik anormallikler ortaya çıkar. Ganoderma Lucidum vücutta bu tip aşırı reaksiyonların ortaya çıkmasını baskılar ve vücut düzeninin korunmasını sağlar.Yapılan çalışmalarda gösterilmiştir ki alerjik reaksiyonların daha ortaya çıkmadan önlenmesini sağladığı için Ganoderma Lucidum bu tip hastalardaki aşırı hassasiyet faktörlerinin serbest kalmasına müsaade etmediği bulunmuştur.

  10.GÜZELLİĞİN KORUNMASI ÜZERİNDE ETKİSİ

  Ganoderma Lucidum’un uzun gençlik adını almasının ana sebebi cildi koruması ve yaşlanmayı geciktirmesidir. Ganoderma sayesinde cildin su regülasyonu mükemmelleştiğinden cilt, elastik nemli ve düzgün kalır. Ganoderma’nın ciltte melanin oluşmasını inhibe ettiği bulunmuştur. Günümüzde Ganoderma’dan yapılmış ürünleri endüstirinin yeni parlayan yıldızı durumundadır.
   
Binbir Derde Deva Reishi mantarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karpuz binbir derde deva

  Karpuz binbir derde deva

  Karpuz binbir derde deva Zamanı geldi, pazarlarda yerini aldı. Karpuz sadece tat değil, şifa deposu. Şu hastalıklara karşı bire bir... Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan karpuzun sayısız faydası var. Karpuz, bol miktarda C vitamini ve antioksidan özelliği ile çeşitli kanser türlerine karşı etkili oluyor. İçeriğindeki yüksek potasyum da kalp fonksiyonlarının ve kan basıncının...
 2. Bu bitki binbir derde deva.

  Bu bitki binbir derde deva.

  Halk arasında nazar otu olarak da bilinen üzerlik otunun, kök ve tohumlarından faydalanılıyor. Harmalin, harmin, harbamol ve peganin içeriyor. Bağırsak parazitlerini düşürücü, terletici ve adet söktürücü etkisi bulunuyor. Sinir sistemini rahatlatıcı olarak da kullanılabiliyor. Bu ottan elde edilen öz, ateş düşürücü özellik taşıyor. Bel ve baş ağrılarını dindiriyor, gözleri kuvvetlendiriyor,...
 3. binbir derdin doğal dermanları burda!!!!!!!!

  binbir derdin doğal dermanları burda!!!!!!!!

  İlaçtan çok daha etkili yöntemler. Gençlik iksiri, böbrek iltihabını yok eden formül, ev yapımı antibiyotik ve daha neler... ... neler:dil: GENÇLİK İÇİN PRATİK İKSİR Gençleşmek değilse de genç kalmak elinizde. Bunun için biraz özen, biraz kendinize bakmanız yeterli. Bir de bu mucize iksiri öneriyor uzmanlar; Hazırlanışı: 15-16 tane maydonoza 2 yemek kaşığı taze limon suyu ve yarım...
 4. Binbir Derde Deva

  Binbir Derde Deva

  kayısı faydaları malatya kayısısı şifaları hakkında herşey burada. Daha önce defalarca bitkilerin faydaları, şifalı bitkilerin kullanımı ile ilgili birçok konumuz olmuştu. Şimdi de bir araştırma ile karşınızdayız; Iğdır Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bayram Yurt, yaptığı bilimsel araştırmalarda kayısının hem karaciğer koruyucu hem de antioksidan özelliğinin ortaya...
 5. Kırmızı Reishi Mantarı Nedir? Ne İşe Yarar?

  Kırmızı Reishi Mantarı Nedir? Ne İşe Yarar?

  kırmızı reishi mantarı, reishi mantarı, kırmızı reishi mantarı kullanım alanları Sevgili melekler, alternatif tıp gün geçmiyorki bir hastalığa çare olabilecek yeni bir bitki keşfetmesin. İşte bunlardan biri kansere faydası tespit edilen Kırmızı Reishi mantarı. Ganoderma lucidum, Ling Zhi, Mannentake, İmmortality Mushroom (Ölümsüzlük Mantarı) olarak da bilinen Kırmızı Reishi mantarı...

Sayfayı Paylaş