Bir annenin annece terbiyesi

handanca

Daimi Üye
Yönetici
kaynanaogul.gif

Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağına kapanmış, yemek yapıyordu.

Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi. Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarında çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Yaşlı kadının o gece yaptığı yemekler değme oburların bile iştahını kapatacak kadar berbattı. Tatlılar un kokuyordu, patatesler yanmıştı, köfteler ise neredeyse hiç pişmemişti. Oğlu, yeni gelini ve aile dostu, kadıncağıza durumu fark ettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da, yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi.
Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek evlerine gittiler. Aile dostları ise biraz daha kaldıktan sonra gitmeyi düşünüyordu. Oğlu ve gelini gittikten sonra, yaşlı kadına:
Senin harika bir aşçı olduğunu adım gibi biliyorum. Bana söyler misin, bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü? Bence ya hastasın ya da bir sorunun var.” dedi. Yaşlı kadın gülümseyerek cevap verdi: “Hayır, hiçbir şeyim yok. Kasten yaptım. Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp karısının kalbini kıramayacak.”dedi.

Darısı bütün gelinlerin başına diyeyimmi:)

Son düzenleme:
Cevap: Bir annenin annece terbiyesi

işte olay tamda buu bencee vallahi harikaa bii kıssadan hisse emeğine sağlık canım belkidee ben kendi adıma konusuyum belkidee hep bu beklentide olduğumuz için sorunlarla başa çıkamıyoruz

bu istisna bir durum hangi kaynana bukadar dusunceli acaba ;bu gercekse tabikide cok guzel

harika bir anlatım.......ne kadar ince düşünceli bir anne ....böyle bir kayınvalide bulmak zor......

:hungry:

Nekadar ince düşünceli bir davranış gerçekte böyle biri varmıdır acaba
ellerine sağlık canım

ay resmen içim eridi ne kadar olgun ve ince düşünce keşke bütün kayınvalideler böyle düşünebilse...
emeğine sağlık canım güzel bir paylaşımdı

Geri