Bir ayet bir hadis ve bir dua

mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Bir ayet bir hadis ve bir dua
bir ayet bir hadis ayet hadis dua birlik ve beraberlik ile ilgili ayetler hikaye
Bir Ayet


Her canlı ölümü tadacaktır. Ve ancak kıyamet günü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Bu dünya hayatı ise aldatma metâından başka bir şey değildir.(Al-i İmrân Süresi 185. Ayet)


Bİr Hadis


Ubade İbnu's-Samit radıyallahu anh anlatıyor:
"Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Kim Allah'a kavuşmayı severse, Allah da ona kavuşmayı sever. Kim Allah'a kavuşmaktan hoşlanmazsa Allah da ona kavuşmaktan hoşlanmaz!"
Hz. Aişe radıyallahu anha: "Biz ölmekten hoşlanmayız" dedi. Aleyhissalatu vesselam:
"Kasdımız bu değil. Lâkin, mü'mine ölüm gelince, Allah'ın rızası ve ikramıyla müjdelenir. Ona, önünde (ölümden sonra kendisini bekleyen) şeyden daha sevgili birşey yoktur. Böylece O, Allah'a kavuşmayı sever, Allah da ona kavuşmayı sever. Kâfir ise, ölüm kendisine gelince Allah'ın azabı ve cezasıyla müjdelenir. Bu sebeple ona önünde (kendini bekleyenlerden) daha menfur bir şey yoktur. Bu sebeple Allah'a kavuşmaktan hoşlanmaz, Allah da ona kavuşmaktan hoşlanmaz."


(Müslim, Zikr 14, (2683)


Bİr Dua


Ey herşeyi bilen Alim olan Allah'ım, Ey güzel muamele eden, fırsat tanıyan, hemen cezalandırmayan
Halim olan Allah'ım... Kusurlarımız, hatalarımızı bağışla... Kendine hakiki bir kul, Habibin, Sevgili Peygamber Efendimiz'e de layık bir ümmet olabilmeyi nasip eyle... Ne olur bizi sırat-ı müstakimden( doğru ve orta yoldan ) ayırma, ayaklarımızı kaydırma...Birlik ve beraberlik içinde, Sen'in ipine sımsıkı sarılan ve Peygamber Efendimiz'in bu ahirzamandaki kardeşlerinden olmaya can atan, bu uğurda gayret sarfeden mü'minlerden eyle bizi...


AMİN...

alıntı
 
Ayışık

Ayışık

Yeni Üye
Üye
Cevap: Bir ayet bir hadis ve bir dua

amin amin amin çok güzel emeine sağlık
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
3
Görüntüleme
2K
S
ışılsu
Cevaplar
17
Görüntüleme
75K
MEVHİBE COŞAR
M
narçiçeğimm
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
narçiçeğimm
narçiçeğimm
ebraryksl
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
ebraryksl
ebraryksl
Üst