Etiketler:
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  bir çift ayakkabı

  Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Bu bir gelenekti gelinlik kız kulağını kapıya dayar dinlerdi,genc kız kalbini kadere dayar beklerdi.
  kapını pervazına dokununca sivrilimiş bir kıymık elini hafifce çizdi.
  bir kaç kan damlası birkti,karadı ama akmadı.küçük bir ah dedi ve sonra yuttu bu ah ı .
  içeride bir dünya kurulduğunu biliyordu ama bu dünya kalbinin enkazı üstüne kuruluyorsa ?
  gittikçe sıkıntı bastı.holde dolanıyordu. bir an ayakkabılara ilişti gözü.çatlamış betonun üzerine çıkarılmış bir birinden bağımsız ama birbirinin tamamlayıcısı bir çift ayakkabı..."karı koca gibi "dedi içinden.biri nereye giderse ötekide oraya gider.kah biri öndedir ,kah diğeri.biri eskiyince diğeride eskir ama nedense hep biri diğerinden önce delinir.
  arkadan vuranıda coktur,öne destek olanıda..."ayakkabı işte"dedi düzeltirken.

  gelen gencin ayakkabısıydı bunlar,biraz eskiceydi.demekki giyecek dah iyi bir ayakkabısı yoktu.bunlara ihanet etmediğine ve hemen değiştirp atmadığına göre kanaatkar birisidir diye düşündü.demekki bir ucu HZ.İsa(a.s)dandı.

  ayakkabı bağlarına takılmış ot tohumlarına takıldı gözü birden.içinden "öndeki yoldan değil arkadaki patikadan gelmiş"dedi.evin önü asfalttı herkes bu yolu kullanırdı.kimse kestirme olan arazi yolunu sevmezdi.sanki toprak ve çamur kendileine cok uzakmış gibi kaçarlardı bu patikadan.oysa o cok severdi bu yolu,yalnızlığını yolun iki tarafına saça saça yürürdü."o yolu kullanmış "dedi.bu tohumlar benimde her seferinde eteğime yapışırdı.toprağı seviyor dedi minik bir gülümseme ekladi düşüncelerine.demekki bir ucu HZ ADEM(a.s) dendi.

  bir ara kapı aralandı ellerini gördü.iri ve damar damrdı elleri.okumuş diyorlar ama elleri neden yıpranmıştı..çalışan o eller sıva karmış malta tutmuş gibiydi.demekki bir ucu HZ. İBRAHİM(a.s) dendi.

  şimdi sesini duyuyordu gencinağır ağır konuşuyordu.sesi ahenkliydi."kaba söz,kaba bir bedenden çığ gibi düşer,düştüğü yeri hayattan koparır.sertçe söylenmiş her harf diğer harflerden zifte batırılarak ayrılmıştır kenara şerkeş bir dile değdiğinde pişman olup ortasından kırılrı nazkı eklifler.."sesi kuş diline çarpıp dönüyor gibiydi demekki bir ucu HZ.SÜLEYMAN (a.s)dandı.

  efendimizden bahsediyordu.kendisiyle birlikte efendimizin aşkınıda getirmişti.efendimiz diline değmiştiya sanki tüm oda aydınlanmıştı.demekki bir ucu HZ.MUHAMMED MUSTAFA (s.a.v)dandı.

  methini cok duymuştu gencin ama kendisini hiç görmemişti.boyu posu,kaşı gözü bir tavada eritmeli takva ölçeğine dökmeli dedi sessizce.
  kasları yavaş yavaş gevşiyordu nedense ."cok komik dedi şimdi biz evlenince bir çift ayakkabımı olcağız?"gülümsedi.
  sonra bir an acıldı kapı.bir an ruhunda yağmurlar başladı.dizleri sağa sola kaya aykalrına hükmedemz oldu.kafasını,boynunu ,ağzınnı burnunu ceviirdi gence doğru ama gözlerini bir türlü çeviremedi.kapıyı açan kimdi bilmiyordu.sonra kapı tekrar kapandı.dakikalrdır dolanıp duran ayakları o an sabit kaldı.bir koku vardı içinde ...kardelenler kokar mıydı?
  güzellik hafif esen rüzgar gibi ferahlatıcı
  pürüzsüz bir denizde yaşayan ışık gibi sakin.
  ay gibi haledendi.
  ve güzelliği cocukların ellerine bölüştürülen ekmek gibi sıcaktı.işte o an anladı bu hali de HZ. YUSUF(a.s) tandı.
  ve yine anladıki o kıymık elini neden peşinen kanatmıştı!!!!!!


  **ALINTI**

  tatliaskim


   
bir çift ayakkabı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Test:Nasıl Bir Çiftsiniz?

  Test:Nasıl Bir Çiftsiniz?

  Erkek arkadaşınızla ömür boyu mutlu bir yaşam sürebilir misiniz? Testimizi çözün ve ne kadar uyumlu bir çift olduğunuzu öğrenin. Kadınlar için 1- Başkalarında neye tahammül edemezsiniz? a) Cimrilik b) Laubalilik c) Hiperaktiflik 2- Başucunuzda neler var? a) Bitirilecek bir kitap b) Bitirilecek birkaç kitap c) Başlanacak kitaplar... 3- Eğer bir grafiker olsaydınız bir plajı belirtmek...
 2. Bulutlarda bir çift göz

  Bulutlarda bir çift göz

  Fotomontaj mı gerçek mi bilinmiyor... Sabah ezanı okunurken bulutlar arasında bir göz beliriyor. Bu görüntü şaşırttı! Sabah ezanı okunuyor Erzurum'da bir köyde... Ezan okunurken, kamera bulutlara doğru dönüyor ve inanılmaz bir görüntüyü kaydediyor... Bulutların arasında bir göz beliriyor... Ve o gözler sanki tepeden insanlara bakıyor. Kamera çekim yaparken köy halkı da bulutlar...
 3. Bir çift güzel ayak

  Bir çift güzel ayak

  güzel ayaklı kadınlar güzel ayaklar en ayaklar en ayaklı kadın dünyanın ayakları Zarif bir açık ayakkabı içinde, güzel ayaklara sahip bir kadın gördüğümüz zaman özeniyor, hiçbir zaman onunkiler gibi ayaklara sahip olamayacağımızı düşünüyoruz. Oysa düzenli bir bakımla biz de ayaklarımızı kusursuzlaştırabiliriz. Yaz aylarında kadınların en çok dikkat etmesi gereken bölgelerin başında...
 4. Bir çift Turna İlahisi

  Bir çift Turna İlahisi

  turnalar ilahisi bir çift turna gördüm kabe yolunda ilahisi uçun turnalar bir çift turna gördüm ilahi sözleri kabe yolunda sözleri bir çift turna gördüm kabe yolunda seversen mevlayı kalma yolarda bizi bekleyen var kabe yolunda muhammede dogru uçun turnalar akar aşıkların gözünün yaşı ah etikçe eritir dagları taşı dag ile taşı kudusu şerifte mualla taşı orayı ziyaret edin turnalar peygambere...
 5. tipik bir evli çift

  tipik bir evli çift

  Memeler ADAM- Sevgilim bugunlerde cikabilecek miyiz? Hayir hazirlanman birkac yil daha surecekse bu kiyafetlerle cikmayalim. KADIN- Neden? ADAM- Moda degisecek hayatim... Ya da en azindan mevsim degisecek, yazlik kiyafetlerle usumeyelim diyorum. KADIN- Abartma. ADAM- Sen de abartma. Bir bucuk saattir portmantonun aynasinda kendimi seyrediyorum ve sıkıldım. KADIN- Bir de benim durumumu...

Sayfayı Paylaş