Bir evi yeniden düzenlemek ne kadara mal olur?

Uzman SühaN

Administrator
Bir evi yeniden düzenlemek ne kadara mal olur?
Evini yenileyecekler,yeni evlenecek olanların merak ettiği konulardan biride kuracakları düzenin maliyeti.Ev kurmak günümüz şartlarında zor olsada her bütçeye göre ihtiyaçları karşılamak mümkün.Bir evi sıfırdan döşemek kaça mal olur ,bir evi yenilemenin maliyeti ne kadardır yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Yeni evlenecek çiftler ev döşerken nelere dikkat etmeli adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz.


Düğün hazırlığı yapan yada ,yıllardır aynı eşyaları kullanmaktan sıkılanların evini yenileme isteği,tutacak maliyetinden ötürü atılım yapmasını engelliyor.Oysaki iyi bir araştırma ile bir evi iyi bir maliyetle düzenlemek mümkün.Özellikle yeni evlenecek olanlar için düğün paketleri mevcut.Gerek beyaz eşyada gerekse mobilyadaki kampanyaları takip ederek bütçenize uygun seçimleri yaparak evinizi düzebilirsiniz.Yazımızın devamın da beyaz eşyadan,mobilyaya,mutfak gereçlerinden tekstile kadar ev düzerken , tahmini maliyeti bulabilirsiniz.Şayet sizde evinizi yeni düzenlediyseniz bizimle bu konu hakkında deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.
ev kruma maliyeti.jpg

Aslında ev döşemek ne kadara mal olur veya ev eşyalarını sıfırdan almak ne kadar tutar gibi soruların cevabı biraz da bütçenizin ne kadar olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Şöyle ki bugün bir koltuk takımını 1000 TL gibi rakamlara da satın alabilirken, 20000 TL’ye de satın alabiliyoruz. Tabii ki bunu sizde gayet iyi biliyorsunuz ve ortalama bir fiyat almak için buradasınız. Bu yüzden size orta halli bir ev ne kadara döşenebilir bunu özet geçerek anlatmaya çalışacağım.

Mobilyalar ne kadara mal olur?

Öncelikle baştan bilmek gerekir ki bir evin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için en azından 25000 TL paraya ihtiyacınız olacaktır. Salon oturma grubunun berjer ile birlikte fiyatı 3500 ila 6000 TL arasında değişiyor. Bazen mobilya firmaları kampanyalar yaparak bu fiyatları çok büyük ölçüde değiştirebiliyor. Örneğin Tepe Mobilya veya Kelebek’te bazı kampanyalı oturma grupları 6000 TL’den 4000 TL’ye düşebiliyor. Bu fırsatları takip etmekte her zaman yarar var.

Yemek odası takımı ise masa, sandalyeler ve büfeden(konsol) oluşuyor. Bunların da iyi kalitede ucuza almak isterseniz her yerde 3500 TL gibi bir rakamı gözden çıkartmanız gerekecek. Ancak aldığınız bu takım 1500 TL’lik takımlardan çok daha kaliteli olacaktır. Yemek odası takımı ne kadara mal olur diye düşünmeden önce kalitesini ve kaç yıl kullanacağınızı da hesaba katarak bilindik markaları tercih etmenizi öneririm. Yukarıdakilerle benzer olarak 3000 TL civarı yatak odasına minimum ödersiniz.

Beyaz Eşyalar ne kadara mal olur?

Beyaz Eşyalar için eğer üst modellerden alırsanız toplam cebinizden çıkacak olan para 6500 TL civarı olur. Bunun içerisinde buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ankastre fırın, ocak ve davlumbaz da dahildir. Bu verdiğim fiyat Siemens’ten alacağınız fiyattır. Eğer daha düşük kalitede bir marka tercih etmek isterseniz, aşağı yukarı bu fiyatta 1000 lira oynayacaktır. Yada isterseniz buzdolabını Siemens’in daha düşük model bir dolabıyla değiştirirseniz fiyat size 5800 TL’ye kadar düşebilir.

Perdeler 3+1 ev için 1500-2000 TL arası tutar. Televizyon ortalama 1700 TL’ye mal olur. Küçük ev eşyaları için de 2500 TL gözden çıkartmakta fayda var. Bunun dışında çatal kaşık takımları, yemek takımları da size 2500 TL’ye mal olacaktır. Halı ise isteğinize bağlı olarak ortalama 1000 TL’ye mal olabilir. Bunlar kaliteye göre değişir, ancak ortalama iyilikte bir ürün için bu fiyatları göze almalısınız.
 
Son düzenleme:

Feraceli ybz

Forum Okuru
HAYIRLI KANDİLER BEYZA HANIM BİZ EV DÖŞEDİK 45.000 TUTTU HALADA EKSİKLER BİTMİŞ DEĞİL ALAH RAZI GELSİN ELİNİZE SALIK
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba; size de hayırlı kandiller .Allah sizden de razı olsun.Yorumunuz için teşekkür ederiz.
 
Üst