Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Bir evlilik neden biter ?

  Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  evlilikler neden biter, bir evlilik nasıl biter,evliliğin bitme nedenleri,bir evliliği hangi sebepler bitirir,evliliklerin bitme sebepleri,evlilik aşkı öldürür mü, < Konu Resmi..>  Bir evlilik neden biter?

  En sok görülen nedenlerden bir tanesi ihanet (sadece üçüncü şahıslarla aldatma değil, işe kendini verip evi ihmal etmek de bu ihanete dahil)… Bunun dışında herhangi bir fiziksel şiddet veya sözlerle aşağılama ve azımsama da ciddi boşanma sebeplerindendir.

  Unutmayın her iki tarafta da konuşulmayan, paylaşılmayan sıkıntılar biriktiği vakit, bu birikimin karşılığı boşanmayla sonuçlanıyor.

  Ülkemizde evlilikler hangi nedenlerle bitiyor?
  Türkiye’de en önde gelen sebep ekonomik sıkıntılar… Ama bu direkt olarak evliliği bitirmiyor; insanların psikolojisini bozuyor. İlişkilerdeki sabır ve birbirine destek olma eylemleri zayıfsa; onların çöküşüne neden oluyor. İkinci bir sebep şiddet. En yaygın sebeplerden biri de psikososyal açıdan sırf kalıplara bağlı olmak adına yapılmış erken evliliklerdir. Geniş aile sisteminden gelen karışmalarda da ilgiden müdahaleye geçildiğinde sorunlar çıkabilir.

  Unutmayın; evlilikte ilk iki sene çok önemli. Uzmanlar bu nedenle bu iki sene içinde çocuk yapılmamasını öneriyorlar.
   
Bir evlilik neden biter ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evlilik bir sanattır

  Evlilik bir sanattır

  Bir çift ayrılmadan, bağlılıklarını bozmadan, bunca sene beraber kalabilmişse, biz bunu takdir ediyor ve "mutlu" kabul ediyoruz. Acaba bu her zaman böyle mi? İsterseniz bu orta yaş evliliklerini biraz irdeleyelim. İlk yıllarda problemler görmezlikten gelinir. Zira çocuklarımız ya yeni doğuyordur ya küçüktürler ve biz çok doluyuzdur. Birbirimize toleransımız boldur. Sorunlarımız varsa...
 2. evlilik bir sanattır

  evlilik bir sanattır

  Orta yaş evliliği nedir? Biz bunu "20 seneyi aşmış" evliliklere diyoruz. Bir çift ayrılmadan, bağlılıklarını bozmadan, bunca sene beraber kalabilmişse, biz bunu takdir ediyor ve "mutlu" kabul ediyoruz. Acaba bu her zaman böyle mi? İsterseniz bu orta yaş evliliklerini biraz irdeleyelim. İlk yıllarda problemler görmezlikten gelinir. Zira çocuklarımız ya yeni doğuyordur...
 3. Öyle bir kara sevda kara toprakta biter ?

  Öyle bir kara sevda kara toprakta biter ?

  Bu şarkıyı kim söylüyor arkadaşlarım. Yani bu şarkıyı ilk kim seslendirdi yada hangi sanatçılar seslendirdi ve bu şarkının bana sözlerini bulun lütfen.
 4. Evlilik yapmak gerekli bir şey mi?

  Evlilik yapmak gerekli bir şey mi?

  Evlilik yapmak, kadın ve erkeği kısıtlamak değil, ikisin bir bütün oluşmasını sağlamak içindir İnsanoğlunun yaratılışından beri evlilik vardır ve tarihin bütün aşamasındaki topluluklarda aile kurumu baş tacı yapılmıştır. Evlilikte karşı iki cins birbirini tamamlamaktadır. İki vücut, iki kalp, iki ruh ve daha doğrusu iki şahsiyet ve karakter birleşmektedir. Son dört bin yıldaki 80 e...

Sayfayı Paylaş