Bir Genç Kızın Gizli Defteri

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
serra keşke oktay la evlenseydi nerden çıktıysa bu özhür denen adam oktay hem zendin hem sarışın yani

Ya ben bu Özgüre bir türlü ısınamıyorum tabi şuan 6. kitabındayım fakat Serra'nın hayatına o Özgür girdiğinden beri ısınamadım ona hele o uzun saçları açıkçası ileriki kitaplarında Oktay'dan ayrılıp onunla evleneceğini duydukça sinir geçiriyorum.Psikoloyojimi bozdu denilebilir.Oktay'a özellikle üzülüyorum 7 yıl sevgili ve 2 yıldır da nişanlı o kadar beklediyse o kötü zamanlardan geçmişse bence biraz daha katlanabilirdi.Ayrıca bence Oktay'ı o kada sevmiyordu son zamanlarda çünkü seven insan sevdiğinin kötü huylarını alttan almalı.Her neyse bilmek istediğim bir şey var Oktay evlenecek mi ? Evlenecekse kimle ? İnanın okumak istediğim seriden soğudum onlar ayrılacağı için.

Serra

serra keşke oktayla ayrılmasaydı ben şimdi düğün zamanını bitirdim ve hayat devam ediyora geçeceğim ama oktayı özgüre yeğlerim tamam bazı sorunlar yaşadılar ama oktay daha hoş bence keşke hiç ayrılmasalardı :((Ama bu kitaplar çok zevkli herkese öneririm :)

serra ile oktay arasında ne geciyor? Sadece Oktayın umursamazlığından mı ayrılıyorlar? özgür karakter bakımından oktay gibi şakacı mı?

Taşlar yerine otururkeni ben okudum süper yine ama bana biraz eksik geldi sanki... Yazılar çok büyüktü (diğer kitaplara göre) ve benim deyişimle Serra'nın hayat böyle hayat şöyle felsefelerinden çok vardı. Ama olanlar şu Serra Selin'i büyütüyor ve artık bütün arkadaşlarının çocukları var ; Melis'in Başak'ı, Esin'in Cengiz'i, Dilek'in Derya'sı ve Sıla Amerika'da tanıştığı Turhan'la evleniyor. Melis Kaan'dan boşanıyor ve sonra bir takım ilişkileri oluyor, kendi işini falan kuruyor. Esin Selçuk'un kızıyla problem yaşıyor ama Dilek no problem. Sırma'nın bir bebeği daha oluyor, Ava, ve Oktay evleniyor. Serra'yla vedalaşıyorlar ve kısacası taşlar yerine oturuyor. Biraz fazla anlattım ama okumaya niyeti olmayanlar için kısa bir özet. :)

Çok beğendim!

Ben bu kitabın serisini okuyorum şu anda 8. kitabındayım müthiş bir kitap o ilk kitabını elime aldıgımda resmen hayatım değişti.Okumak isteyen herkese öneririm.Çünkü gerçekten güzel bir kitap.Güzel demekle kalmıyor yani müthiş süper , vs. vs. ama su kadarını soylıyım ben kıtap okumayı cok seven bır ınsanım su ana kadar bır suru kıtap okumusumdur ama aralarından en guzel kıtap bu kıtap yanı bu serı.yanı bu serinin kitapları ıcın cok kalın kıtaplar okuyamam falan dersenız cok sey kaybedersınız gercekten cok guzel bır kıtap gercekten.

serra ve cüneyt

serra cüneyt ile uzak mesafeli ilişki yaşadığı için bir süre sonra cüneyt serra ya karşı soğumaya başlıyor. bazen serra cüneyti aradığında onu evde bulamıyor falan. daha sonra serranın okulunda ankaraya gezi oluyor ve şans işte cüneytinde aynı tarihte ankara gezisi oluyor. sonra bunlar ankarada serranın kaldığı otelde buluşuyor ve ayrılıyorlar. serra mualla hanımla konuşuyor bu konuyu arkadaş gibi. mualla hanımda bırakan sen olmamışsın o olmuş inan sen bırraksaydın daha çok üzüleceksin falan diye konuşuyorlar. yıllar sonra (tabi bu başka kitap) cüneyt serraya geri dönmek istiyor fakat bu zamanlar oktay olduğu için serra cüneyti reddediyor. ve cüneyt ağlıyıp gidiyor. sonra serranın aklına mualla hanımın sözleri geliyor ve tabiki cüneyti üzdüğü için serrada çok üzülüyor. tabii cüneytte yıllar sonra tümayla evleniyor. serrada oktayı bırakıp özgürle..

Geri